Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

429

Шукаєте де Microsoft Edge скачати? Значить ви потрапили за адресою.

Microsoft Edge є заміною старого і вже порядком застарілого браузера Internet Explorer для операційної системи Windows 10.

Коли стало зрозуміло, що IE не витримує жодної критики і, що розробники намагалися зробити в ньому нового, він все одно працює надто повільно, вони вирішили щось міняти.

Був повністю перероблений інтерфейс, додано безліч нових функцій і, врешті-решт, змінено назву.

Принаймні, про це пишуть хлопці з Microsoft. Але чи так це насправді?

Дійсно Edge – це новий і швидкий браузер або ж це просто стара цукерочка у новій обгортці? Розберемося!

Зміст:

Трохи історії

У певних колах Microsoft Edge відомий як Project Spartan. Це кодова назва даного проекту, яке використовували розробники.

У 2014 році один з журналістів повідомив, що Microsoft веде розробки Project Spartan. Але на той момент про проект не було відомо практично нічого, крім того, що це буде новий браузер.

Втім, і це вже досить багато.

Пізніше стало ясно, що цей браузер призначений для Windows 10 і що це прямий спадкоємець Internet Explorer.

Багато користувачів скептично поставилися до нової розробки. Деякі говорили, що це буде чергова версія IE з іншою назвою.

Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

Рис. 1. Логотип нового браузера

У березні 2015 року на одній з виставок була представлена ОС Win 10 10049. Це була не повноцінна Windows, а лише Technical Preview, тобто, фактично, демонстраційний зразок.

В ній вже був вбудований Microsoft Edge.

Цікаво, що пізніше оголосили, що в «десятці» будуть присутні і Edge, і Internet Explorer. Не дуже зрозуміло, чим конкретно обумовлено таке рішення.

Самі представники Microsoft говорять, що причиною стало небажання використовувати движок Spartan в Explorer.

Сьогодні в деяких версіях дійсно можна бачити два браузера, в інших є лише один.

Є користувачі Windows 10, які взагалі вперше чують про те, що існує такий браузер, як Edge, адже у них на комп’ютері такого немає.

Все залежить від зборки. Особливо це стосується піратських копій операційної системи. У них взагалі може не бути більшості стандартних компонентів ОС.

Як би там не було, а ME офіційно вважається спадкоємцем Explorer. Швидше за все, в майбутньому від останнього розробники взагалі вирішать відмовитися.

Загалом, в історії Microsoft Edge чимало цікавих витків.

Головне питання в тому, розробникам варто було докладати стільки зусиль і навіть на якийсь момент відмовитися від права спадкоємності Internet Explorer. Зараз ми на нього відповімо.

Читайте також:

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

Браузер не відкриває сторінки: Способи розв’язання проблеми

Кращий браузер для Андроїд: Рейтинг ТОП-10

Особливості браузера

На офіційному сайті microsoft.com можна знайти кілька особливостей ME. Мова йде ось про що:

 • Більш тривалий термін служби батареї. Пишеться, що даний браузер тримає батарею набагато краще, ніж деякі інші. Так Opera дозволяє працювати від акумулятора протягом 7 годин, Mozilla Firefox – 5, Chrome – 6, а Edge витримує майже 9 годин. Звичайно, все залежить від конфігурації батареї і багатьох інших характеристик, але показники досить вражаючі.
 • Відмінний набір інструментів для групування вкладок, а також виконання інших операцій з ними. Також користувач може зберігати певні сторінок у вкладках (не в закладках, а прямо у вкладках!) і використовувати інструменти для попереднього перегляду. При всьому цьому робота з вкладками виконується без закриття сторінки, на якій знаходиться користувач зараз.
 • Є зручний «Центр», який дозволяє отримувати швидкий доступ до «улюбленим» сайтів (список формується на підставі історії відвідувань), а також самої історії та інших даних користувача. Він відкривається після натискання на відповідну піктограму. Варто сказати, що це справді зручно, адже зазвичай всі ці дані потрібно шукати в якихось надрах операційної системи або самого браузера.
 • Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

  Рис. 2. Центр для доступу до даних користувача

 • Можливість писати прямо на сторінці. Користувач може використовувати набір маркерів для того, щоб зробити якісь позначки або ж просто намалювати щось. Найчастіше така можливість використовується тими, хто просто хоче побешкетувати. Наприклад, можна домалювати комусь вуса або щось ще. Загалом, нестандартно і цікаво.
 • Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

  Рис. 3. Функція малювання на сторінках ME

 • Власний режим читання. Перейшовши в такий режим, користувач позбавляється від всілякої непотрібної інформації. Це може бути, в першу чергу, реклама, а також усілякі теги, маркери, фони тощо. Крім того, юзер може зберегти статтю в свої закладки, щоб продовжити читання, коли йому буде зручно.
 • Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

  Рис. 4. Режим читання в Microsoft Edge

  Цікаво, що там же, на сайті Microsoft як якийсь «приголомшливо новою» можливості позиціонується функція пошуку в адресному рядку.

  Це було і в інших браузерах. Можливо, Microsoft Edge дана функція працює як-то швидше або по-іншому, але те, що вона вже була раніше, це факт.

  Але розробники позиціонують її як щось нове.

  В принципі, і режим читання теж був у більш ранніх браузерах. Тому поки що новий браузер не залишає того враження, яке, по ідеї, повинен.

  Так, у ньому є щось цікаве і незвичайне, але цього зовсім недостатньо для того, щоб завоювати ринок і серця користувачів по всьому світу.

  Якщо судити лише по тим функціям, які описані на офіційному сайті, то, напевно, багатьом все одно захочеться скачати звичну Opera або Mozilla і користуватися ними.

  Але це лише проміжний висновок. Підсумковий вердикт ми винесемо пізніше.

  Нововведення Microsoft Edge

  Є в даному браузері деякі абсолютно унікальні нововведення, які заслуговують нашої уваги. Мова йде ось про що:

  • Використовується дуже незвичайний движок EdgeHTML. Цікаво, що він був використаний в Internet Explorer 11-ої версії. Тому стає незрозумілим, чи дійсно ME є повністю окремим продуктом від IE, як про це кажуть розробники.
  • У цьому браузері можна використовувати стилус. Вище ми говорили про те, що в даному браузері є режим нотаток. Так от, робити їх можна саме за допомогою стилуса. Крім того, курсор також відмінно підходить для цієї мети. Замітки, до речі, можна викласти в загальний доступ, щоб поділитися ними з друзями.
  • Є помічниця Кортана, яка з допомогою голосових підказок направляє користувача. Така ж помічниця була в Xbox One і деяких версіях iOS. Користувачам першої платформи дана функція дуже сподобалася, а от юзери пристроїв від Apple були від неї не в захваті. Думка користувачів Windows 10 ми ще дізнаємося далі.
  • У Microsoft Edge підтримуються розширення для різних браузерів, а не тільки для МЕНЕ. Завдяки цьому ми можемо бачити тут такі звичні програми, як Adblock, LastPass і багато інших. Хоча є набір унікальних додатків, таких як Translator for ME.
  • Крім того, даний браузер підтримує Windows Hello, а це біометрична система автентифікації користувачів. Завдяки такій функції ніякий інший чоловік, окрім господаря комп’ютера, не зможе скористатися Microsoft Edge. Таким чином ніхто не отримає доступ до ваших нотаток, закладок, історії та інших особистих даних – дуже корисно в сучасному світі.
  Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

  Рис. 5. Так виглядає стартова сторінка ME

  • Крім Windows Hello для забезпечення найвищого рівня безпеки використовується SmartScreen. Це технологія, яка перевіряє всі відкриті і використовуються сайти на предмет наявності в них вірусних елементів та інших загроз.
  • Навіть якщо якась проблема все-таки потрапить на комп’ютер або тільки в браузер, завдяки тому, що кожна сторінка відкривається як окремий процес, всі дані залишаться в цілості й схоронності. Це все дійсно допомагає забезпечити високий рівень безпеки користувача.

  Як бачимо, щось цікаве в цій програмі все-таки є і його досить багато. Це радує.

  Але основним критерієм оцінки будь-якої програми є відгуки, адже вони засновані на практиці використання софту. Тому перейдемо безпосередньо до них.

  Відгуки користувачів

  З усіх відгуків, які нам вдалося знайти в інтернеті, можна виділити кілька позитивних і негативних моментів, які відзначають користувачі браузера від Microsoft Edge (скачати можна за посиланням):

  Позитив:
  • легко можна встановлювати знайомі розширення;
  • також можна використовувати стилус;
  • цей браузер швидше, ніж дідок Internet Explorer;
  • дуже барвистий і приємний інтерфейс (набагато більш доброзичливий, ніж старий IE);
  • програми для роботи потрібно менше оперативної пам’яті, ніж багатьом іншим браузерам;
  • функціонал дуже радує багатьох юзерів і деякі навіть вирішують не встановлювати ніяких інших програм для серфінгу в інтернеті, хоча таких досить небагато.
  Негатив:
  • деяких звичних і знайомих всім функцій немає, наприклад, відсутня пошук по історії;
  • навіть незважаючи на те, що браузер може використовувати свої власні розширення, їх колекція для ME зовсім невелика і часто юзери просто не знаходять потрібне доповнення;
  • також нерідко виникають проблеми з установкою цих розширень, особливо при першій спробі установки;
  • виникають деякі проблеми при введенні пошукових запитів кирилицею (очікувалося, що ця проблема буде виправлена, але пройшло вже як мінімум півроку з відкликання, у якому йшлося про це і по сей день нічого не змінилося);
  • також є недоробки в деяких функціях, наприклад, папку для завантаження поміняти через інтерфейс браузера не можна.
  Підказка: Змінити папку завантаження файлів в Microsoft Edge можна за допомогою редактора реєстру.

  Загалом, як не крути, а якась «сирість» і «недопрацьованість» у цієї програми все-таки є, і це не можна ігнорувати. Також варто відзначити, що ME не схожий на ту ж Оперу або Хром і деяким його інтерфейс здається зовсім чужим і незрозумілим. Втім, до цього цілком можна звикнути і абсолютно спокійно використовувати дану програму для виходу в інтернет в якості основної.

  Читайте також:

  Який браузер краще? Вибираємо інтернет-оглядач під себе

  Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

  Як передати великий файл через Інтернет: кращі способи – інструкція

  Висновок

  Якщо врахувати всі відгуки користувачів, а також той набір функцій, плюсів і мінусів, які нам вдалося відшукати, то можна говорити про те, що Microsoft Edge заслуговує оцінки десь 4 з 5.

  У нього все в рази краще, ніж у попередника, Internet Explorer, але все-таки якась вогкість ще відчувається.

  Так, розробникам доведеться добре попрацювати для того, щоб зробити з поточної версії ME справжню цукерочку, але вони на правильному шляху, і це радує.

  Microsoft edge — огляд [сверхбезопасного] браузера від Microsoft

  Рис. 6. Microsoft Edge

  При установці Windows 10 не поспішайте видаляти цей браузер або відразу ж встановлювати новий. Спробуйте скористатися і Microsoft Edge, а вже потім робити якісь висновки.

  Скажемо відразу, що ви точно зможете відчути те, наскільки він швидкий, особливо в порівнянні з IE.

  У Microsoft дійсно все переробили і це радує. Це не якісь рекламні слогани або порожні фрази, розробники дійсно добре попрацювали.

  Так що обов’язково спробуйте використовувати Microsoft Edge!

  Браузер Microsoft Edge: Огляд

  Уявляю детальний огляд браузера Microsoft Edge — нового браузера від Microsoft, Edge входить в комплект Windows 10 Home і Pro. Дивіться! Буде нудно!