Мінцифри обмежить використання зв’язку при надзвичайних ситуаціях на користь «пріоритетних користувачів»

73

У міністерстві цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій виступили з ініціативою обмежувати використання мереж і засобів зв’язку у разі надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру. Відповідні потужності будуть виділятися “пріоритетним користувачам”.

Fortune.com

Очікується, що відповідні рішення будуть прийматися спільно з самими пріоритетними користувачами-мнс, фсб, фсо, мін’юстом та іншими відомствами. Підставою обмеження зв’язку будуть результати оцінки стану інфраструктури зв’язку в тому чи іншому регіоні, ще однією важливою підставою може стати «обґрунтована пропозиція» координаційного державного органу.

Головна причина підготовки пропозиції за версією мінцифри-необхідність забезпечення стійким зв’язком відповідальних відомств у разі надзвичайних ситуацій. Це дозволить їм зберігати контроль над державним управлінням, обороноздатність, захищати населення і правопорядок. Йдеться про будь-які мережі та засоби зв’язку незалежно від їх призначення, форм власності та характеристик.

Зазначено, що будь-які оператори зв’язку зобов’язані надавати абсолютний пріоритет повідомленням, пов’язаним з безпекою людей на воді, на землі, в повітрі, космосі. Передбачений і пріоритет повідомленнями про події різного генезу. Для відпрацювання пріоритетного використання будуть проводитися тренування за участю зацікавлених відомств, операторів зв’язку, регіональних і муніципальних властей.

Рішення про обмеження чи припинення використання мереж і засобів зв’язку буде прийматися у випадках, якщо необхідно:

  • задовольнити потреби пріоритетних користувачів;
  • обмежити трафік для запобігання перевантаження в мережах зв’язку;
  • забезпечити електромагнітну сумісність радіоелектронних засобів в зонах нс;
  • змінити або створити додаткові маршрути поштового та спецзв’язку.

Такі рішення не повинні призводити до втрати зв’язку між учасниками ліквідації процесу або зупинці виробничих процесів у випадках, якщо це саме по собі може призвести до додаткових нс. Організації і навіть фізичні особи, які відмовляються або перешкоджають виконанню вимог постанови, будуть притягуватися до відповідальності відповідно до російського законодавства. Якщо сама постанова буде прийнята, вона набуде чинності 1 березня наступного року і діятиме протягом шести років.