Мініатюрні метавтомобілі рухаються за рахунок променя світла [відео]

86

Команда вчених створила мікроскопічні транспортні засоби. Так звані метавтомобілі покриті спеціальним шаром, що дозволяє управляти ними за допомогою звичайного світла.

Дослідники з технологічного університету чалмерса в швецііпокрили крихітні автомобілі оптичним шаром, званим метаповрехностью. Він створений з наночастинок, адаптованих для управління за допомогою світла. Спосіб воздействіясложен і вимагає надзвичайної точності, але в результаті експериментів удалосьдобіться стабільного руху метавтомобіля в контрольованому середовищі.

“завдяки вдосконаленим автоматизованимсистемам зворотного зв’язку і більш складному управлінню інтенсивністю іполяризацією джерела світла стала можливою більш складна навігація”, – пояснюють автори експерименту.

Ключовим досягненням вчені називають той факт, що їм вдалося використовувати несфокусоване світло для захоплення мікроскопічних частинок. Метавтомобілі були розміром 10 мікрометрів з шириною в один мікрометр і товщиною в одну тисячну міліметра. Як можна розглянути на відео, дослідники нетільки управляли метавтомобілем, але і спробували з його допомогою переміщатидругіе об’єкти. Наприклад, частка пилу в 15 разів перевищувала розмір автомобіля, а сам він рухався в рідкому середовищі.