Москву закрили: які нові обмеження діють для громадян

107

У зв’язку з широким і швидкоплинним поширенням вірусу covid-19 з 29 березня москва перейшла повністю на режим обов’язкової самоізоляції. Нові обмеження торкнулися майже всіх сфер життя людей. Кожен житель москви і області отримав своєрідну інструкцію з приводу того, як слід жити найближчим часом.

Які випадки дозволяють залишати житло на законній підставі

Виходити з житла і вільно переміщатися по місту, перш за все, можуть люди, які не припинили свою трудову діяльність і не перейшли на дистанційний режим. Для таких ситуацій організаціями передбачена видача довідок, що підтверджують трудову діяльність співробітників.

Звичні людям дії, на зразок виносу сміття або вигулу домашніх тварин, не заборонені, але робити це все потрібно, не відходячи від будинку більш ніж на 100 м.купувати продукт і медикаменти потрібно в найближчих супермаркетах і аптеках. Поліклініки ж можна відвідувати лише в екстрених ситуаціях; для інших випадків передбачений виклик лікаря додому.

Всупереч таким кардинальним заходам, залишати москву не заборонено, як і, навпаки, приїжджати в місто. Тобто обмеження введено лише на пересування по самому місту. Якщо потрібно кудись поїхати, необхідно мати спеціальний пропуск, що дозволяє переміщення. Людям, які повернулися з-за кордону, необхідно два тижні провести на самоізоляції, попередньо сповістивши про це медиків.

Правила, яких необхідно дотримуватися при виході з дому

При виході на вулицю необхідно стежити за дистанцією по відношенню до оточуючих людей. Відстань не повинна бути менше півтора метрів. Участь у масових заходах, так само як і їх проведення, суворо заборонені. При цьому під масовим заходом мається на увазі будь-яке скупчення людей більше 50 осіб. Виходячи з дому, не варто забувати про засоби захисту: рукавички і маску.

Обмеження для людей, які мають симптоми грві або з легко протікає covid-19

І в тому, і в іншому випадку, москвичі отримують лікування в домашніх умовах. При перших же симптомах грві необхідно викликати медиків, щоб вони виключили ймовірність зараження коронавірусом. У разі захворювання саме їм, за призначенням лікарів хворі безкоштовно отримують додому антивірусні ліки. Їх доставка здійснюється як самими медиками, так і волонтерами.

Маючи дані захворювання, необхідно дотримуватися режиму повної самоізоляції до одужання. За допомогою спеціальної розумної системи контролю всі порушники самоізоляції будуть виявлені і покарані відповідно до закону.

Робота сфери освіти

Всі школи москви і області, а також центри, що здійснюють додаткову підготовку та освітню діяльність, також закриті. Це стосується і спортивних шкіл. Не варто плутати режим самоізоляції з канікулами, так як в даний часовий період здійснюється дистанційне навчання. Також у кожному освітньому закладі організовані робочі групи з вчителів та батьків (по 4-5 осіб), які щодня у вечірній час патрулюють вулиці, контролюючи перебування дітей вдома на самоізоляції.

Інші нововведення

Тим, хто буде сумлінно виконувати всі вимоги влади і дотримуватися режиму самоізоляції, не залишаючи будинок без потреби, буде продовжено дію проїзних квитків на всі види транспорту. А тим, хто втратив через режим самоізоляції роботу жителям москви будуть призначені додаткові заходи підтримки у вигляді щомісячної грошової компенсації (для жителів самої москви це 19,5 тисяч рублів, для жителів області – 15 тисяч). Компенсація призначається автоматично, без всяких бюрократичних витрат.

Хоч всі ці нові правила і здаються на перший погляд надмірно суворими, але вони введені для того, щоб зберегти життя кожного з людей. Саме завдяки їх дотриманню число заразилися не збільшується до критичних масштабів.