На власника австралійської енергоустановки tesla megapack подали в суд

18

Система накопичення енергії tesla megapack на півдні австралії виявилася в центрі судового скандалу. Керуючу компанію, якій належить установка, звинувачують у невиконанні зобов’язань щодо забезпечення резервної подачі енергії в разі такої необхідності.

Побудована в хорнсдейлі в 2017 році установка tesla megapack, здатна сьогодні накопичувати 189 мегават енергії, використовується для підтримки місцевої енергомережі в разі її перевантаження. Оператором установки, яка сьогодні носить назву резервної станції hornsdale power reserve (hpr), управляє французька компанія neoen. Енергію система отримує від сусідньої вітряної електростанції hornsdale і служить в якості запасного джерела електрики в разі неполадок на місцевій вугільній електростанції коган-крік. На момент своєї побудови дана енергоустановка tesla megapack носила звання найбільшої літій-іонної батареї в світі, поки титул не був відібраний 300-мегаватної системою, до речі, теж побудованої компанією tesla і теж в австралії. У липні на ній сталася пожежа.

Минулого тижня регулятор оптових ринків електроенергії і газу в австралії (australian energy regulator, aer) повідомив, що подав позов до федерального суду проти hornsdale power reserve (hpr) за систематичну нездатність у наданні «послуг з регулювання навантаження на місцеву енергомережу» протягом чотирьох місяців влітку і восени 2019 року. Іншими словами, резервна станція в зазначений період часу не була здатна забезпечити підтримку місцевої енергомережі, коли основне джерело електрики — вугільна електростанція — була перевантажена.

Джерело зображення: abc news

За словами регулюючого органу, перший зареєстрований випадок невиконання hpr своїх зобов’язань стався 9 жовтня 2019 року, коли на вугільній електростанції коган-крік, одній з найбільших в регіоні, стався збій. Оператор австралійського енергетичного ринку (australian energy market operator, aemo) звернувся до hpr, щоб та подала резервний запас енергії згідно з оплаченим контрактом. Однак запас потужності резервної станції виявився не таким, яким його розраховувала отримати aemo, готується в позові. Незважаючи на те, що hpr забезпечила безперебійну подачу енергії, даний факт ініціював початок розслідування аналогічних інцидентів за період з липня по листопад 2019 року. У позові до hpr вказується, що нездатність забезпечувати обіцяний рівень резервної енергії «створює ризик для безпеки і стабільності місцевої енергосистеми».

«постачальники резервної електроенергії отримують передоплату від aemo, щоб бути завжди напоготові і мати можливість забезпечувати свої заявлені послуги. Ми вважаємо, що ці постачальники повинні своєчасно і повною мірою реагувати на запити aemo», — коментує клер севідж (claire savage), глава aer.

За даними австралійського інституту за 2020 рік, на станції коган-крік дуже часто відбуваються різного роду неполадки. “найгірша індивідуальна генеруюча установка на національному ринку електроенергії австралії”, згідно з формулюванням авторів доповіді, постачає електрикою до 80 % місцевого населення і наслідки її виходу з ладу можуть виявитися дуже значними.

Власники резервної станції hpr заявляють, що з основною частиною свої зобов’язань вони впоралися. Згідно з незалежним аналізом, лише в одному 2019 році установка заощадила австралійцям $116 млн на витратах за рахунками. У цьому звіті також говориться, що на той час на її потужності припадало від 12 до 15% запасу енергії резервних станцій в регіоні.

Керуючий австралійським офісом neoen луї де самбусі (louis de sambucy) в розмові з виданням motherboard зазначив, що «розчарований рішенням aer ініціювати судовий розгляд, при цьому без урахування кількох недавніх перебоїв з електрикою, в ході яких резервна станція hornsdale повною мірою забезпечила критично важливу підтримку місцевої енергомережі».

«hornsdale power reserve надає і буде продовжувати надавати важливі послуги в забезпеченні підтримки австралійської енергомережі і проводити активну спільну роботу з регулятором», — додав самбусі.

У судовому позові австралійський регулятор вимагає накладення на hornsdale фінансових штрафів, сума яких не називається.