Налаштування сервера друку для Windows Server.

380

З цієї статті ви дізнаєтеся, як налаштувати сервер друку Windows Server.

Рис. 1. Схема сети.
Рис. 1. Схема мережі.

 

Налаштування сервера друку для Windows Server.

Налаштувати сервер друку для Windows Server можна наступним чином.

Виберіть “Пуск” -> “Адміністрування” -> “Керування цим сервером.

У вікні, натисніть кнопку Додати або видалити роль”, після чого натисніть кнопку “Далі” у вікні “Майстер налаштування сервера”.

Рис. 2. Окно управления сервером.
Рис. 2. Вікно управління сервером.

 

У списку “Роль сервера” виберіть параметр “Сервер друку” та натисніть кнопку “Далі”.

Рис. 3. Выбор ролей сервера.
Рис. 3. Вибір ролей сервера.

 

У новому вікні необхідно вибрати клієнтську операційну систему, для якої будуть встановлені логічні принтери та драйвери. Виберіть перемикач “Всі клієнти”. Натисніть на кнопці “Далі”.

У новому вікні слід клацнути на кнопці “Далі”, після чого відкриється вікно “Майстер додавання принтерів”. Ця програма установки використовується для підключення локальних або мережевих принтерів до сервера на базі Windows Server. Клацніть у вікні майстра кнопку “Далі”.

У наступному вікні слід вибрати тип встановлюваного принтера. При налаштуванні сервера друку для відправки завдань безпосередньо на принтер виберіть перемикач “Локальний принтер” (принтер з власним мережним адаптером також вважається локальним). Перемикач “Мережевий принтер, підключений до іншого комп’ютера” слід вибрати при передачі завдань друку другого сервера друку. Наприклад, з сервера друку регіонального офісу можна передавати завдання друку в центральному офісі. Натисніть кнопку “Далі”.

Якщо принтер, підключений до сервера, не був виявлений, відкриється нове вікно, в якому необхідно вибрати локальний порт принтера. Якщо у принтера є власний мережевий адаптер, і ви відправляєте завдання для друку по мережі, виберіть тип порту в розкривному меню “Створити новий порт”. Якщо тип порту невідомий, рекомендується вибирати параметр Standard TCP/IP Port.

При виборі параметра Standard TCP/IP запуститься програма “Майстер додавання стандартного порту TCP/IP принтера”. За допомогою цього майстра слід вказати IP-адресу принтера і ім’я порту, до якого буде здійснюватися підключення. При цьому IP-адресу принтера звичайно вказуються в параметри принтера системним адміністратором.

Після вказування IP-адреси майстер зробить спробу підключення до принтера, після чого робота майстра буде завершена, і новий принтер стане доступним для друку.

Після установки принтера треба налаштувати доступ до нього кінцевих користувачів. Принтер для операційної системи є таким же логічним ресурсом, як файл або каталог, тому в процесі пошуку принтера кінцеві користувачі можуть переглянути ресурси сервера друку (при наявності відповідного дозволу доступу). Крім того, на клієнтській системі можна налаштувати доступ до принтера за допомогою майстра “Установка принтера” (“Пуск”-> “Панель керування” -> “Принтери і факси”) або за допомогою команди “net send”, використовуваної в командному рядку Windows. Також принтер можна опублікувати в службі каталогів Active Directory, що стане в нагоді при пошуку потрібного принтера у великих організаціях, в яких працюють тисячі співробітників.

Для керування настройками принтера у Windows Server потрібно правою кнопкою миші на значку принтера натиснути і вибрати пункт “Властивості”. У новому вікні можна налаштувати різні властивості принтера, включаючи дозволу друку, параметри доступу, порти і багато іншого.

Рис. 4. Свойства принтера.
Рис. 4. Властивості принтера.
Висловлюємо подяку автору Markuzya за наданий матеріал.
Джерело: http://superfly.org.ua/