Не підписуйтесь, поки не прочитаєте. Які підводні камені у netflix та інших стрімінгових сервісів

88

Не перший рік намагаюся дивитися фільми і серіали офіційно. Для цього регулярно оформляю підписку на популярні стрімінгові відеосервіси і змушую себе користуватися саме ними. Проте сьогодні не можу з упевненістю назвати досвід спілкування з ними дійсно вдалим. Ситуація планомірно поліпшується, але зручність офіційного перегляду відеоконтенту все ще залишає бажати кращого. У кожного майданчика є свої відчутні обмеження і непорозуміння, з якими доведеться миритися. Більш того, однією єдиною підпискою на який-небудь стрімінговий відеосервіс справа навряд чи обмежиться.

Майданчики пропонують обмежене число контенту

воно безпосередньо залежить від того, з якими студіями у них є партнерські відносини

Фірмові фільми netflix (наприклад, «в гонитві за бонні і клайдом») можна подивитися тільки в рамках цього сервісу

Якщо жодного разу не підписувалися на популярні стрімінгові відеосервіси, для початку важливо усвідомити, що жоден з майданчиків не пропонує перегляд абсолютно будь-якого контенту. У кожної з них є певні близькі партнерські відносини з будь-якими студіями, але 100% не з усіма. Наприклад, фірмові фільми і серіали netflix, які продовжують набирати популярність, можна офіційно подивитися тільки в рамках підписки саме на даний сервіс. Більш того, в рамках цього сервісу є й інший контент, за який навіть додатково платити не доведеться. Але він представлений вибірково.

ви знайшли на стрімінгу перший сезон цікавого серіалу, але другого може не бути

Російський серіал» метод «netflix купила для показу на своїй стрімінговой майданчику тільки наполовину — другий сезон на ній не подивишся

Під» обривками ” в даному випадку мається на увазі вибіркове надання певного контенту. За особистими спостереженнями, цим особливо грішить netflix. Сервіс набуває потенційно цікавий для його користувачів контент у студій, але не завжди робить це в повному обсязі. Наприклад, в рамках сервісу начебто як представлений російський серіал «метод», але не весь, а тільки перший сезон. Судячи з усього, власники netflix вирішили, що закінчення детективної історії не буде настільки ж затребуваним на майданчику, тому проігнорували його. Звичайно, це явно зіпсувало загальне враження від використання сервісу.

Далеко не весь контент доступний в рамках підписки

деякі фільми, хочеш чи ні, доведеться купувати додатково

Деякі фільми на megogo можна подивитися в рамках максимальної підписки, але за багато інших доведеться заплатити

Коли підписуєтеся на який-небудь стрімінговий відеосервіс, обов’язково враховуйте той факт, що, крім базової підписки, є ще й додаткові платежі. Наприклад, серіали можуть входити в заявлену вартість, а фільми немає. У тому ж megogo деякі картини можна подивитися, якщо є підписка максимального рівня, а інші доступні тільки за окрему плату. А ось у apple є поділ на apple tv з можливістю купити фільм або взяти його напрокат, а також на apple tv + з фірмовим відеоконтентом, створеним на замовлення компанії, – останній входить в рамки підписки. Загалом, все не так вже просто, як могло бути.

Дуже дивно, але фільм «гола правда» на netflix доступний тільки англійською, польською та турецькою мовами — це далеко не єдиний випадок, коли переклад на російську ігнорується

Новоспечених передплатників netflix точно обрадує широке розмаїття фірмових шоу компанії, купленого у сторонніх студій контенту, а також партнерських відеоматеріалів, які входять в базову оплату доступу. Втім, радість може досить швидко змінитися розчаруванням через відсутність перекладу на російську мову. Наприклад, коли починав дивитися міні-серіал “люпен”, він був доступний тільки французькою (оригінал) та англійською мовами, а російська з’явився зовсім недавно. Можна сказати — що картина просто сильно свіжа, – добре, чому тоді в рамках сервісу фільм “гола правда” представлений без російського перекладу?! питання риторичне.

у більшості випадків доступна локалізація тільки від якоїсь однієї студії

Переглядав фільм “форрест гамп” десятки разів, але на netflix не можу дивитися його через вкрай незвичний переклад-вибору необхідної локалізації тут немає

Було б дивно, якби все склалося інакше, але під час підписки на будь — який з стрімінгових відеосервісів про це дійсно замислюються не всі. Так, важливо розуміти, що на офіційних майданчиках немає вибору конкретної локалізації. Це особливо критично для класичних фільмів, які вийшли досить давно. Наприклад, при спробі подивитися фільм “форрест гамп” 1994 року на netflix багато хто здивується, адже у нього абсолютно незвичний російський переклад. Як показує практика, всі звиклися з локалізацією нтв, але сервіс пропонує інший варіант, пізнати який особисто мені поки так і не вдалося.

шкода, але багато популярні сервіси не звертають уваги на пострадянських користувачів

«локі» — далеко не єдиний серіал, який можна подивитися офіційно на території пострадянських країн без танців з бубном

Так, важливо розуміти, що є досить багато цікавих серіалів, які не так вже просто подивитися офіційно на території пострадянських країн. Це, наприклад, стосується останніх проектів marvel, які виходять в рамках стрімінгового відеосервісу disney+, — це стосується «вандавіжен», «локі», «сокіл і зимовий солдат». Колись це ж можна було сказати про серіали hbo, але на території росії вони в підсумку почали з’являтися на сторінках партнерських майданчиків на кшталт тієї ж «окко». У xxi столітті, коли світом править глобалізація, взагалі дуже дивно згадувати те, що в будь-якій країні може бути недоступна певна послуга.

Не можу встановити клієнт майданчика netflix навіть на macbook під управлінням чіпсета m1 — розуму не докладу, чому сервіс не дає використовувати на ноутбуці apple хоча б програму для ipad

Зрештою, важливо також розуміти, що у популярних стрімінгових відеосервісів також є обмеження по гаджетам на установку фірмових клієнтів. Наприклад, сам не можу поставити той же netflix на macbook, тому змушений використовувати його через браузер. З apple tv + все куди критичніше-на нових телевізорах він може бути встановлений, але для перегляду фірмових фільмів і серіалів на не найсвіжіших потрібно додатково придбати приставку apple tv. Сумнівне задоволення оточувати себе допоміжними гаджетами, коли все питання можна було б вирішити програмним чином.