Ні хао, маруся: огляд колонки xiaomi mi smart speaker з російським асистентом

19

Xiaomi mi smart speaker – не перша розумна колонка компанії, проте всі попередні пристрої в цій категорії насилу вписувалися в російське мовне середовище. То власний асистент xiaomi ai, то інтеграція google. Тепер же xiaomi вибрали щось більш близьке-марусю від vk (колишня mail.ru group). Познайомившись з колонкою ближче, я можу зробити висновки. Які? читайте далі.

Дизайн

10531 отвір і приємний метал

Так як колонки від частини є предметом інтер’єру, почати варто з зовнішнього вигляду. Незважаючи на значну за розмірами коробку, сам пристрій вражає компактністю. Габарити корпусу: 131×104×151 мм. За формою mi smart speaker нагадує трохи сплюснутий циліндр — виглядає це досить нейтрально. З огляду на колір корпусу (білий + сріблястий), можна сміливо говорити, що колонка впишеться в будь-яку сучасну кімнату, а при правильному розташуванні і зовсім не буде кидатися в очі. Мені такий підхід подобається.

Якщо спереду мінімалістична решітка переривається на логотип mi для декоративних цілей, то ззаду вже для функціональних. Там знаходиться єдиний роз’єм на колонці, який потрібен для підключення живлення. Необхідний блок живлення йде в комплекті. Це 18-ватна зарядка з круглим dc jack на кінці. А ось для 3,5-міліметрового роз’єму місця в колонці не знайшлося.

зеленуватим світінням колонка реагує на команди користувача

На верхній частині mi smart speaker є невелике поглиблення з сенсорними кнопками і два мікрофони для захоплення звуку. Здавалося б, через близькість кнопок, їх повинно бути незручно натискати, але ні. “гучність +» і «гучність –» рознесені по різних краях і тому не конфліктують між собою, а кнопки «пауза» і «відключення мікрофона» особисто я використовую не так часто. До речі, при натисканні навколо білої панелі спалахує світлодіодне кільце, яке кольором відображає гучність відтворення і стан мікрофона.

Звучання

У той час як багато виробляли тільки недавно перейшли з 3 вт на 5 вт в своїх колонках, xiaomi вмістили в настільки компактний корпус повнодіапазонний динамік діаметром 63,5 мм і потужністю 12 вт. Mi smart speaker безумовно звучить краще конкурентів, видаючи чистий і деталізований звук з помітними басами. При цьому, запас гучності у колонки значний-більшу частину часу я користувався їй на 30-35%. На високій гучності звук стає більш об’ємним, але все ще не втрачає в деталях і, що важливо, не починає шуміти.

При бажанні, mi smart speaker можна підключити по bluetooth безпосередньо до пристрою, а не програвати музику з «вконтакте» або spotify. Для цього необхідно просто попросити марусю включити bluetooth, окремої кнопки для активації модуля тут немає.

Маруся

Я вже знайомився з асистентом vk раніше цього року. Тоді маруся здалася мені досить живою помічницею зі значним набором функцій. Вона і розумним будинком вміє керувати, і їжу з «макдоналдса» замовляти при необхідності. Звичайно, все це доступно і користувачам mi smart speaker. Варто враховувати, що маруся глибоко інтегрована в екосистему vk group і для повного доступу до всіх фішок колонки краще все ж придбати підписку vk combo за 169 рублів на місяць. Втім, є спосіб послухати музику і без неї-spotify connect.

А ось що мене засмутило, так це якість розпізнавання голосу. Не скажу, що у мене ідеальний акцент, але аліса і навіть маруся в капсулі міні зазвичай розуміли, що я хочу, а ось у mi smart speaker є певні проблеми з цим. Наприклад, замість maneskin колонка включає “molly-under my skin«, а замість boy harsher і зовсім»bhad bhaby — whachu know”. При цьому, базові команди на кшталт» нагадай вимкнути картоплю через 30 хвилин «або» яка там зараз погода ” розпізнаються відмінно.

Mi smart speaker — спроба xiaomi утвердитися на російському ринку розумних колонок. На мій погляд, у компанії є всі шанси на це. По-перше, завдяки 12-ватному динаміку колонка володіє вражаючим звуком. По-друге, її простий і зрозумілий дизайн явно завоюють чимало сердець.

Що стосується функціоналу голосового помічника, маруся непогано справляється з цим завданням. Екосистема vk group включає себе цілу купу корисних продуктів, так що всередині неї можна існувати з комфортом: слухати музику, замовляти їжу, продукти, таксі. Не виникає у марусі і проблем з розумним будинком. Мабуть, в ході користування колонкою у мене сформувалася лише одна претензія-вона вперто не хоче розпізнавати вимовлені мною назви англомовних треків. Втім, у мене на руках був передпродажний зразок, так що така поведінка запросто може бути наслідком нефінальної прошивки.

плюси

  • стильний дизайн.
  • відмінне звучання.
  • широкий функціонал марусі.
  • компактність.

мінуси