Нова мета amd-30-кратне підвищення енергоефективності ші до 2025 року

12

високопродуктивні процесори amd epyc ™ і прискорювачі amd instinct ™ націлені на безпрецедентний прогрес в області енергоефективності для навчання штучного інтелекту і суперкомп’ютерних додатків.

Amd оголосила про мету забезпечити 30-кратне підвищення енергоефективності процесорів amd epyc і прискорювачів amd instinct при навчанні штучного інтелекту (ai), а також додатків для високопродуктивних обчислень (hpc), що працюють на прискорених обчислювальних вузлах до 2025 року. Для досягнення цієї амбітної мети amd буде потрібно підвищити енергоефективність обчислювального вузла зі швидкістю більш ніж в 2,5 рази швидше, ніж сукупне поліпшення в масштабах галузі протягом останніх п’яти років.

Прискорені обчислювальні вузли-це найпотужніші і передові обчислювальні системи в світі, використовувані для наукових досліджень і великомасштабного суперкомп’ютерного моделювання. Вони надають обчислювальні можливості, що використовуються вченими для досягнення проривів у багатьох областях, включаючи матеріалознавство, прогнозування клімату, геноміку, відкриття ліків та альтернативну енергетику. Прискорені вузли також є невід’ємною частиною навчання нейронних мереж ai, які в даний час використовуються для таких дій, як розпізнавання мови, мовний переклад і системи рекомендацій експертів, з аналогічними багатообіцяючими застосуваннями в найближче десятиліття. 30-кратна мета дозволить заощадити мільярди кіловат-годин електроенергії до 2025 року, скоротивши потужність, необхідну цим системам для виконання одного розрахунку, на 97% протягом п’яти років.

” досягнення підвищення енергоефективності процесора є довгостроковим пріоритетом для amd, і тепер ми ставимо нову мету для сучасних обчислювальних вузлів, що використовують наші високопродуктивні процесори і прискорювачі, стосовно навчання ші і розгортанням високопродуктивних обчислень», – сказав марк пейпермастер, виконавчий віце-президент і технічний директор amd. “зосереджуючись на цих дуже важливих сегментах та ціннісній пропозиції для провідних компаній з охорони навколишнього середовища, мета amd в 30 разів перевищує галузеві показники енергоефективності в цих областях на 150% у порівнянні з попереднім п’ятирічним періодом».

«оскільки обчислення стають повсюдними від периферії до ядра і хмари, amd зайняла сміливу позицію щодо енергоефективності своїх процесорів, на цей раз щодо прискорених обчислень для додатків штучного інтелекту і високопродуктивних обчислень», – сказав аддісон снелл, генеральний директор intersect360 research. «досягти майбутніх успіхів зараз важче, оскільки історичні переваги, які дає закон мура, значно зменшилися. Підвищення енергоефективності в 30 разів за п’ять років стане вражаючим технічним досягненням, яке продемонструє силу технологій amd і їх упор на екологічну стійкість».

Підвищення енергоефективності для додатків прискорених обчислень є частиною нових цілей компанії в галузі охорони навколишнього середовища, соціальної сфери та управління (esg), що охоплюють її операції, ланцюжок поставок і продукти. Більше двадцяти п’яти років amd прозоро звітує про свою діяльність з охорони навколишнього середовища та продуктивності. За останні досягнення в галузі енергоефективності продуктів amd була включена в список fortune change the world в 2020 році, в якому відзначаються видатні зусилля компаній щодо задоволення незадоволених потреб суспільства.