Nvidia стала укладати контракти з постачальниками чіпів більш ніж на рік, щоб забезпечити клієнтів відеокартами

38

На минулій квартальній конференції nvidia була змушена визнати, що заради забезпечення більш стабільних поставок компонентів почала робити авансові платежі своїм контрагентам, суми досягають $1,7 млрд за квартал. Як з’ясовується, якщо раніше компанія могла планувати поставки продукції на пару кварталів вперед, то тепер період планування перевищує один рік.

Джерело зображення: kvgo, ubs

Відповідні пояснення зробила на віртуальній конференції ubs global tmt фінансовий директор компанії колетт кресс (colette kress). З початку цього року обсяги поставок графічних процесорів nvidia збільшувалися щоквартально, як пояснила представниця компанії, але для задоволення попиту в повному обсязі цього як і раніше не вистачає. Лише в другій половині наступного року можна буде говорити про початок нормалізації ситуації, як вважають в керівництві nvidia.

За словами колетт кресс, необхідність забезпечити клієнтів компанії продукцією змусила її укладати довгострокові контракти, які визначають обсяги поставок на роки вперед. Перш ніж будувати прогнози на наступний рік, керівництво nvidia воліє дочекатися завершення сезону різдвяних розпродажів. Тільки після цього можна буде зрозуміти, яка кількість готової продукції залишиться на складах.

Фінансовий директор nvidia підкреслила, що компанія не в змозі впливати на кінцеву вартість відеокарт в роздробі. Вона регулює ціни тільки на етапі передачі відеокарт своїм партнерам, а далі «ціну визначає ринок». Керівництву компанії дуже хотілося б знизити реальні ціни роздробу, але зі свого боку nvidia може сприяти цьому тільки через збільшення обсягів поставок продукції. Поки зберігається дефіцит пропозиції, ціни залишатимуться завищеними.