Nvidia відчутно знизить поставки відеокарт в поточному кварталі з метою зростання цін на серію super – mlid

28

Ринок відеокарт стоїть на порозі глобальних змін. Багато наших читачів вже помітили, що ціни на подібну продукцію відчутно злетіли. Можна скільки завгодно лаяти магазини за жадібність, але даність така, що виробники відвантажують графічні чіпи дорожче, ніж це анонсувалося спочатку. Це означає, що сьогодні утримати рекомендовану ціну просто неможливо, адже її просто не існує. Причин тут кілька, від напівпровідникової кризи, до майнер. Крім того, менш ніж через півроку на ринку з’явиться новий гравець у вигляді intel. Спочатку графічні чіпи сімейства alchemist будуть випускатися на базі чіпів виробництва tsmc, але наступне покоління може бути переведено на власні потужності, а всі ми знаємо, наскільки великими виробничими лініями володіє intel.

Все це не може не вселяти побоювання поточним гравцям. Судячи з усього, amd не особливо хвилюється, адже її частка і так впала до критичних значень. Чи може бути ще гірше? очевидно, що так, але це не сильно вплине на прибутковість, тому поки ніяких рухів на графічному напрямку з боку червоної команди немає. А ось nvidia хвилюється за свій шматок пирога. Якщо судити за інформацією, яку нам регулярно поставляють хлопці з moore’s law is dead (mlid), то зелені готуються завдати попереджувальний удар, випустивши серію geforce rtx 3000 super. Потрібно зізнатися, що про ці плани ми знали давно, але на цей раз є вкрай цікаві подробиці.

Повідомляється, що nvidia має намір знизити кількість випущеної продукції в 4 кварталі до мінімуму. Мета всього, що відбувається-створити дефіцит графічних чіпів. Це неминуче призведе до зростання цін на відеокарти в магазинах, а значить нова лінійка geforce rtx 3000 super буде немов бальзам на душу. Таким чином, коли в продаж надійде нова лінійка відеокарт, можна буде не знижувати ціни на вже існуючі gpu, а новинки продавати відчутно дорожче. Мало того, оскільки весь цей час партнери отримуватимуть невелику кількість графічних чіпів, до початку 2022 року вдасться накопичити чималу кількість gpu, що дозволить зустріти відеокарти intel alchemist у всеозброєнні.

Варіант безпрограшний. Якщо сині зможуть забезпечити відмінну доступність в кількісному варіанті, то nvidia буде чим відповісти, якщо intel запропонує конкурентні ціни, можна буде знизити свої у відповідь, адже надприбутки, отримані раніше, це дозволяють. Схоже, nvidia поки не бере до уваги amd в якості конкурента, намагаючись зібратися для відсічі intel.