Однокласники: від хобі до популярної соцмережі

36

Соціальна мережа однокласники з’явилася 4 березня 2006 року. За задумом творців, проект повинен був використовуватися для пошуку колишніх однокласників і однокурсників, але потім його можливості і аудиторія стали розширюватися. Зараз однокласниками користуються десятки мільйонів людей самого різного віку і соціального статусу.

Чи можна користуватися соціальною мережею з мобільного телефону? так, додаток однокласники завантажити можна на programmy-dlya-android.ru.

Хто і як створив однокласники?

Соціальна мережа однокласники була створена альбертом попковим. Він захоплювався програмуванням з юних років, отримав відповідну освіту і почав писати різні програми. Спочатку він займався створенням розважальних і навчальних програм для школярів. У 2006 році він створив проект однокласники в якості свого хобі, не розраховуючи, що він придбає значний успіх. Однак ресурс став стрімко розвиватися.

Історія розвитку однокласників

У 2006 році на сайті з’явився перший зареєстрований користувач. Ним став дмитро уткін-дизайнер, який займався зовнішнім виглядом сайту. Саме йому належить впізнаваний помаранчевий логотип соціальної мережі.

Несподівано для самого творця однокласників, їх аудиторія стала стрімко розширюватися. Сайт був створений в березні, а вже до листопада на ньому було зареєстровано понад 1,5 млн користувачів. Тоді попков вирішив, що пора розвивати сайт як комерційний проект, знайшов інвестора і приступив до втілення цієї ідеї в реальність. Крім того, він зібрав команду кваліфікованих фахівців і активно зайнявся розвитком функціоналу сайту.

2007 рік відзначився низкою важливих змін, які зробили функціонал сайту набагато зручнішим і наближеним до того, що існує в даний час:

  • з’явилася можливість переглядати список гостей сторінки;
  • стало можливо побачити друзів тих, хто доданий до друзі до користувача;
  • з’явився розширений пошук людей за місцем проживання, роботи і т. Д.

Зміни зробили сайт набагато більш функціональним, його популярність продовжувала зростати. Однак, як комерційний проект він все одно залишався збитковим аж до 2009 року.

У листопаді 2007 року сайт вдруге отримав премію «за внесок у розвиток російської мережі інтернет».

До початку 2008 року загальна аудиторія однокласників становила 25 мільйонів користувачів, а щоденне число відвідувань ресурсу подолало позначку в 6 мільйонів. У користувачів з’явилися нові можливості, такі як створення спільнот за інтересами і альбомів з фотографіями. Також в 2008 році реєстрація на ресурсі стала платною.

У 2009 році сайт став приносити прибуток своєму творцеві. За рівнем відвідуваності ресурс посів п’яте місце серед усіх російськомовних сайтів.

У 2010 році однокласники стали власністю мейл.ру груп. Зміна власника понесла за собою зміни-наприклад, в серпні цього року була скасована платна реєстрація на ресурсі. На сайті з’явилися ігри-це стало важливим нововведенням.

У 2011 році на сайті з’явився розділ з музикою і відео. З цього ж року користувачі отримали можливість прив’язувати до аккаунту банківську карту.

2012 рік був відзначений можливістю завантажувати контент, наданий правовласниками.

До 2013 року кількість зареєстрованих на ресурсі користувачів перевищила 205 мільйонів. Сайт увійшов до топ-10 соціальних мереж світу. З’явилася версія ресурсу для слабозорих і версія сайту англійською мовою. Однокласники використовувалися людьми з 229 країн світу, його відвідували жителі практично всіх держав.