Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

371

Огляд Outlast 2

Outlast 2 була в розробці майже чотири роки. Серйозно для гри в стилі хоррор, чи не правда?

А адже простіше і вигідніше було випустити другу частину вже через рік на хвилі популярності першої серії гри. Але Red Barrels пішли іншим шляхом.

Розробники не хотіли просто швидко заробити. Вони поставили перед собою завдання випустити справжній витвір мистецтва. Вони хотіли повністю переробити гру.

Але чи варта гра свічок?

Чи в них вийшло зробити щось дійсно значиме? Адже роки розробки не завжди приводять до того, що з’являється якісний контент.

Що ж, все залежить від того, за що ви любили (або не любили) першу частину. Що саме вас приваблювало в нескінченній метушні по коридорах?

Може бути, вам подобалася атмосфера або звук? Або ви просто поціновувач будь-яких ігор в цьому жанрі?

З моменту анонса Outlast 2 віддані фанати чекали появи нових локацій.

Ходили чутки, що розробник додати нових ворогів, ну і, звичайно ж… ще одну, більш криваву, лякаючу, моторошну історію.

У жовтні з’явилася демо версія, і багато чого стало зрозуміло. Те, що відбувається на екрані виглядало солідніше, ніж оригінальна Outlast цілком!

Зміст:

Гряде щось страшне… а чи це так?

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Чого чекали від гри

Проблема полягає в тому, що від гри очікували дуже багато. Ніхто не був готовий до того, що доведеться виживати.

У першій грі у персонажа була повна свобода дій, він справляв серйозне враження.

Якщо повернутися до витоків, то перша серія цієї франшизи з’явилася ще в 2013 році. І після чотирьох років фанати чекали від продовження занадто багато.

Outlast 2 не сильно відрізняється від первинної версії.

Основи залишаються порівняно однаковими – час від часу на екрані проносяться страхіття – і ваша основна мета, як і раніше, вижити, залишатися в тіні і намагатися не зійти з розуму.

Механіка гри

Почнемо з того, що втеча від страшних монстрів — одна з основних механік в жанрі жахів.

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Втікаємо від монстрів

Вона чудово проявила себе у ряді класичних прикладів: серії Clock Tower і Amnesia.

Саме так розробники використовували погоню, як основний метод активного взаємодії з людиною за екраном. Ну а вам залишається тільки тікати, ховатися і, зрозуміло, боятися.

Розробники дуже постаралися, Outlast 2 в деяких моментах по-справжньому лякає вас.

Але іноді ви відчуваєте себе трохи відключеним від того, що відбувається.

Ви дивитеся на екран монітора і бачите, як людина дивиться через екран камери, це посилює почуття страху, в деяких моментах його навіть стає важко контролювати.

І це тому, що Red Barrels – справжні фахівці у творах шансу жахи.

Перша частина Outlast в основному побудована на тому ж.

Критики назвали гру одним з кращих фільмів жахів 2013 року, але багато хто відзначають надмірну заплутаність. Адже постійно персонаж пробирається по замкнутим коридорами.

Формула така: сховатися від монстрів — зробити обов’язковий кадр — втекти від боса.

Чим ближче до кінця сюжетної лінії, тим більше стає погонь, і тим страшніше стають монстри.

Монстри і журналістика

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Сюжет гри

Таке відчуття, що вони всі ненавидять журналістів. Буквально з перших кадрів видно, що творці Outlast 2 і Resident Evil 7 мислили в схожому ключі.

Хоча ці два розробника ніколи не співпрацювали над одним проектом, сюжетні лінії співпадають.

У грі створюється відчуття, що всі монстри повстали, щоб вбити одного нещасного репортера.

Outlast 2 відразу кидає гравця в пекло: ховайтеся і ховайтеся, ніхто нічого розжовувати вам не буде! Мабуть, кожен вирішує самостійно, як розібратися з ігровим процесом.

Все розпочинається після падіння вертольота. Персонаж рятується втечею.

Як ви можете собі уявити, цей клаптик землі є абсолютно величезним. Це, з одного боку плюс, а з іншого боку, це жахливо заважає.

Звичайно, в цьому просторі можна знайти місце, щоб відпочити від божевільних маніяків, які хочуть з’їсти вашу плоть. Але при цьому тут дуже легко заблукати.

Рано чи пізно гравець виявляється в повному подиві, як вибратися.

Далі слід жахлива форма проб і помилок, які будуть приводити до того, що ви будете постійно повертатися до відправної точки.

Атмосфера і напруженість тут не такі жахливі, як у першій версії гри. Але все одно гравцеві залишається закрити очі і в розпачі бігти вперед і сподіватися на краще.

Ставка на жах

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Більше жаху

Outlast 2 зробили ставку на темну сторону жахів. Персонаж постійно міркує, що ж буде далі.

Також ви регулярно переключаєтеся між ігровим процесом і спогадами головного героя. Тільки так вийде, в кінцевому підсумку, зв’язати розповідь.

Хоча це не самі унікальні ідеї, і таке вже використовувалося раніше, але Red Barrels порахували, що повторення тут буде не зайвим.

Якщо говорити про ігровий всесвіту, то це той самий світ, що і в першій грі. При цьому Outlast 2 не має очевидних або прямих зв’язків з оригіналом.

Гравець виступає в ролі оператора Блейка, який разом з дружиною Лінн, розслідують таємниче вбивство однієї жінки.

Коли вертоліт падає, Блейк і Лінн розділяються. Головний герой швидко виявляє, що відбувається щось дуже нехороше.

Ця нібито порожня гірська місцевість, фактично є місцем проживання представників релігійного культу.

Блейк незабаром виявляє, що ця група схиблена на сексі і вагітності, а Лінн стала їх новою жертвою.

У головного героя з’являється потужна особиста мотивація. Йому потрібно знайти дружину і втекти якомога швидше.

Місцеві мешканці не збираються так просто здаватися. Outlast 2, як і перша гра, це справжня історія про виживання. Жах полягає в тому, що у вас немає зброї і немає коштів боротися.

Коли ви зіткнетеся з ворогом, який хоче вас вбити, і, як з’ясовується, він такий не один, ваш єдиний варіант — бігти, ховатися або, що частіше, робити і те, і інше одночасно.

Опис гри

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Моторошна атмосфера

Більшість районів у Аутласт 2 — будь то цех, невеликий ліс або напівзруйнована каплиця — це окремі маленькі головоломки.

Завдання головного героя з’ясувати, як дістатися з одного кінця до іншого без втрат. Адже він сотні разів може бути убитий, найчастіше особливо кривавим способом.

Хоча ці схованки утворюють основний цикл гри, Outlast 2 зберігає напруженість.

Дизайн вражає своєю непослідовністю, навіть якщо він і не однорідний. Герой стикається з двома крайнощами: перша, потрібно зосередитися на послідовності погоні.

Герой повинен максимально швидко бігти, сповзаючи під уламками і дряпався вгору. Іноді йому доводиться стрибати у відкриті вікна, як любитель паркуру.

А по-друге, йому необхідно скласти воєдино сюжет. Це ті моменти, коли ігровий сюжет Outlast 2 надихає. Саме заради цих моментів і варто грати.

Найкраще, що є в цій грі – це її непередавана атмосфера. Вона залишається жахливою, незважаючи на розчарування.

Халупи, озера і гірські стежки в грі повні кривавих монстрів.

Ви бачите ціле оповідання, десь розкидані тіла, скрізь речі, почуття незручності поступово наростає, хоча достовірності грі явно не вистачає.

Читайте також:

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів

Кращі ігри з відкритим світом на PC — ТОП 15

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

Провівши паралелі

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Справжні ужастики

Розробники, схоже, надихалися роботами американського кінокритика Робіна Вуда, який значну частину життя присвятив саме вивчення жахів.

Вуд розглядав темну сторону нашого всесвіту через інтерпретацію робіт Фрейда – будь монстр в хоррорі символізує ізгоя суспільства.

І начебто монстри не повинні бути такими жахливими. Вони, скоріше, жертви, це нещасні створіння, які не можуть знайти собі місце в цьому світі.

Культ громади часто викликає неясне відчуття страху. Спочатку головний герой не розуміє, чого йому боятися, але у нього спрацьовує інстинкт самозбереження.

Мало того, що йому потрібно дбати про власну безпеку, він ще переживає за власну дружину.

На жаль, під час аварії літака, вони втратили один одного з виду. І врятувати її треба як можна швидше.

Погодьтеся, виглядає символічно і страшно. Адже варто хоч на хвилиночку задуматися про те, що ця історія могла б бути частиною нашої повсякденної реальності.

Outlast 2 – це найкраща демонстрація того, куди може привести фанатизм. Адже ступінь вседозволеності поєднується з розхитаною психікою і повною безкарністю.

Всі ті жахи, які герой спостерігає за розвитком сюжету, лякають не тільки своєю огидністю», але і своїм натуралізмом.

Мурашки пробігають по шкірі в той момент, коли розумієш, що люди і справді можуть до такого докотитися.

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Хорор і саспиенс Outlast 2

Що ми можемо втратити самі основи людяності і моралі, які закладаються в нас самого дитинства. Що у людини може не залишитися нічого святого.

В основі гри навіть лежить реальна історія містечка Джонстаун в Гайані.

Там в 1978 році в релігійній громаді проживали разом понад 900 осіб. І в один прекрасний (або жахливий) день вони одночасно покінчили життя самогубством.

Вважається, що тоді вони зробили це під проводом одного священика. Він зійшов з розуму і зміг переконати цих нещасних, що самогубство – єдиний шлях до порятунку.

Приписка «Засновано на реальних подіях» (хоча її в грі якраз то і немає, але ми знаємо, що вона передбачалося) завжди підсилює ефект, це спрацювало і в цьому випадку.

Головний герой зустрічає християн, які вбили власних дітей, підкоряючись пророцтвом свого духовного вождя.

Їх думки плутаються, в душах хаос. Вони змушені виконувати жахливі вимоги свого ватажка, підкоряючись його непрекословному авторитету.

При цьому частиною своїх запалених мізків вони розуміють, що творять зло. Але і виходу з цієї ситуації немає ніякого. Їм нікуди бігти. Цей світ їх відкинув.

Вони не знайдуть собі місце, ні в цьому світі, ні в наступному.

У якийсь момент герой відчуває жалість до них. Але це почуття швидко проходить, поступаючись місцем непереборного бажання бігти, куди очі дивляться. Головне — врятуватися з цього місця.

Для них головним правилом є те, що наказує їм їх лідер. І, хоча їх розум чинить опір тому, що вони роблять, вони продовжують сліпо вірити в те, що після смерті зможуть отримати прощення.

Як далеко можна зайти проповідник? Як він може інтерпретувати рядки святого письма? І де та межа, на якій віра надломиться і попрямує зовсім в інше русло?

Це глибоке психологічне дослідження. Ми задаємося питанням, на що перетвориться світ, якщо буде управляємо такими лідерами.

Висновки

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво

Пробирає до кісток

Outlast 2 – це глибока і дійсно пробирающая до кісток гра.

Вона лякає і змушує задуматися про темній стороні сутності кожного з нас. Але все це спрацює тільки в тому випадку, якщо ви самі того забажаєте.

Якщо ви поринете, варто уважно вивчити кожну крупицю сюжету. Вам доведеться заритися з головою в філософію і тлумачення священного писання (як мінімум, його потрібно буде читати).

Але обгорнуте все це симулятор втечі без права на самозахист. Нехай і дуже красивий симулятор – деякі сцени хочеться поставити в один ряд з еталонними іграми цього жанру.

Але це відбувається нечасто, так що навіть за ті 8 годин, які потрібні на проходження гри, ви ризикуєте занудьгувати.

Але якщо у вас немає проблем з симуляторами ходьби і забороненими неприємними темами, ви не боїтеся хорроров, варто спробувати, Outlast 2 може вас зачепити.

Щось захоплююче в цьому негативному оповіданні.

Гра розрахована на «думаючу аудиторію». Мало просто переглянути відео перед початком. Треба поставити перед собою дуже неприємні запитання.

І тоді погляд головного героя на цю громаду повністю зміниться.

Гра перестане викликати огиду, вона придбає непередаване чарівність.

Про Outlast 2 багато написано. Хтось хвалить, хтось відверто лає, але безсумнівно одне – гра нікого не залишила байдужими.

Outlast 2

Огляд Outlast 2: Страшно цікаво