Огляд redmi buds 3 pro: шумодав завезли, а додаток — забули

15

Xiaomi вміє дивувати просунутими технологіями і хорошим співвідношенням ціни і якості. Але позиціонування окремих моделей іноді викликає питання. Наприклад, практично ідентичні гаджети для різних ринків відрізняються по функціональності. Яскравий тому приклад-tws-навушники redmi buds 3 pro.

Весела плутанина

До нас на огляд приїхала міжнародна версія новинки — redmi buds 3 pro. А ось аксесуар для китайського ринку іменується інакше: redmi airdots 3 pro. За залізом вони нічим не відрізняються. Різниця криється в по. Для китайської версії доступний мобільний додаток. Однак використовувати його з міжнародною моделлю не можна, до того ж софт виключно китайською мовою.

Навіщо ця утиліта? вона дозволяє активувати деякі корисні функції навушників. Наприклад, просунуте адаптивне шумозаглушення і два режими прозорості. Без фірмового додатка не вийде оновити прошивку або відшукати аксесуар, що загубився десь в квартирі.

Деякі можливості просунутої моделі можуть бути реалізовані тільки при з’єднанні зі смартфоном, що працює під управлінням свіжої версії miui. Нарешті, якщо вирішите придбати китайський варіант (redmi airdots 3 pro), враховуйте, що раніше вийшли навушники з майже такою ж назвою — redmi airdots 3. І це зовсім інший гаджет. Так що будьте уважні.

Справжні універсали

А тепер докладніше вивчимо новинку, яка приїхала до нас в редакцію. У комплекті 4 пари силіконових насадок, включаючи ті, що вже встановлені, а також документація і короткий зарядний кабель. Тим, у кого є адаптер стандарту qi, шнурок не знадобиться, оскільки футляр новинки підтримує бездротову зарядку.

Кейс матовий, сенсорні панелі навушників оброблені під перламутр. Комусь це подобається, комусь ні-справа смаку. А ось те, що tws-затички сильно стирчать з вух, буде не до вподоби багатьом. Посадка теж навряд чи влаштує всіх. Але у вухах buds 3 pro тримаються надійно.

Навушники легко стикуються з будь-якими смартфонами, рівень заряду відображається в статусному рядку. Підтримки просунутих кодеків немає, доступні тільки sbc і aac. Функція bluetooth multipoint (підключення відразу до двох джерел) активна за замовчуванням. Якщо ж захочеться її відключити, буде потрібно мобільна утиліта. Автопауза при витяганні будь-якого корпусу діє справно.

Сенсорне управління дозволяє відповідати на телефонні виклики, ставити на утримання або завершувати дзвінок, перемикатися між режимами шумозаглушення і прозорості, а також управляти відтворенням музики. Навушники розкриваються по звуку десь на 75% від максимуму на записах з помірною компресією.

На перетиснутих треках гучність можна зменшити, але енергоспоживання від цього менше не стане. Tws-аксесуар в режимі anc функціонує 3,5 год автономно, а з підживленням від чохла — 16 ч.виробник заявляє до 6 годин роботи без підзарядки з неактивним шумодавом. Але відключити його можна лише в додатку, яке для міжнародної версії недоступно.

Як працює шумодав

Система шумозаглушення не робить помітного впливу на аудіо. Хоча, можливо, це лише здається, адже повністю відключити anc не можна — можемо лише вибирати між шумозаглушенням і прослуховуванням навколишнього оточення.

При перемиканні двох пресетів звучить сигнал. Якщо він глухий, значить, активізований шумодав, якщо дзвінкий — заробив режим прозорості. Anc фільтрує в основному низькі частоти, а з високими справляється пасивна звукоізоляція. Шумодава вистачає для більш комфортного прослуховування музики на вулиці, в офісі або квартирі. Для літака теж підійде. А ось в метро доведеться слухати щось важке і гучне, інакше не заглушити звуки оточення.

Зв’язок з джерелом стійка-позначається bluetooth версії 5.2. У великій квартирі музичний потік не переривається навіть в далеких кутах за парою перегородок. Чутність під час телефонних переговорів чудова, так що і тут redmi buds 3 pro на висоті.

Як звучать

За звучанням навушники схожі на європейські моделі іменитих брендів. Частотна характеристика врівноважена і гармонійна, баси ефектні, енергійні і виразні, проте не злипаються в кашу і не гудуть. Високі трохи підняті-так, щоб зробити звучання в міру яскравим, але не викликати чутних спотворень. У паузі між треками помітний шум електроніки, що нагадує шипіння магнітної стрічки. На жвавій вулиці, в офісі або транспорті він не чути. Але ж напевно захочеться послухати альбоми вдома в тиші. Ось тут би шумодав і відключити. На жаль, не можна.

Найкраще redmi buds 3 pro справляються з простими жанрами: попсою, легким роком і не найінтенсивнішою електронікою. Прекрасно звучить блюз і його поєднання з роком. З важкими композиціями все значно складніше. З іншого боку, відтворювати їх адекватно зараз здатні деякі бездротові навушники. Так що тут дива не сталося. Хоча, скажімо, останній альбом greta van fleet можна слухати в “трійках” із задоволенням.

Технічні характеристики

Підсумки

Прикро, що значна частина просунутих фішок redmi buds 3 pro нам недоступна — той же шумодав не вимкнути. Зате з основними функціями навушники справляються відмінно: приємно дивують звучанням, не заїкаються і вміють підключатися до двох смартфонів одночасно.