Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

398

The Surge — огляд гри

Нещодавно на ринку комп’ютерних ігор з’явилася нова розробка — The Surge.

Що ж у ній примітного – будемо розглядати детальніше.

Зміст:

Про гру

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Що являє собою гра

Це новинка від Deck13 Interactive, яка вийшла буквально кілька тижнів тому — 16-го травня 2017 року. Розробникам знадобився майже рік на випуск даної гри.

Анонс був ще 16-го червня 2016 року.

Тоді під час ігрової виставки E3 продемонстрували трейлер з першими напрацюваннями — декораціями.

Розробники розповіли про головним задумом, а також приблизну дату виходу. У березні цього року інформацію підтвердили і дали конкретний орієнтир — 16-е травня.

За заявами розробників, гра не буде використовувати антипіратську захист Denuvo. Різноманітити ігровий процес теж не вийде — моди підтримуватися не будуть.

Являє собою “The Surge”, або ж “Сплеск”, RPG від третьої особи. За віковими категоріями вона відноситься до Mature (M), тобто грати в неї дозволяється тільки особам старше 18 років.

Правда, деякі рейтинги допускають до гри підлітків 15-16 років. Тим не менш, розраховано це на дорослу категорію. Сам сюжет теж створений з таким обліком.

Сюжет

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Сюжет в грі фантастичні

Все виконано в дусі наукової фантастики. За основу було взято серія ігор “Souls”, перша частина якої була створена ще в 2009 році.

Тепер представлена її сучасна інтерпретація. Правда, все ж варто розглядати “The Surge” як окрему гру, оскільки до рівня оригіналу вона трохи не дотягує.

Оповідання та інші особливості первісної серії теж зазнали змін.

Тобто це не продовження “Souls” — були запозичені лише головні мотиви. Але це не затьмарює розробку від Deck13 Interactive, в цілому, враження вона справила непогане.

Випробувати новинку можна тільки на трьох платформах — Windows, PlayStation 4 і Xbox One.

Системні вимоги

За даними параметрами гра дещо вимоглива. Мінімальні умови для коректної роботи наступні:

  • Windows 7 64-розрядна;
  • Intel Core i5-4690K 3,5 Ггц або AMD FX-8320 3,5 Ггц;
  • ОЗП — 8 Гб;
  • Графічний прискорювач Nvidia GeForce GTX 560 Ti або AMD Radeon R7 360 (1 GB VRAM), DirectX 11;
  • Вільне місце на диску 15 Гб.

Тобто на прості ноутбуки ця гра не встане, варто скористатися варіантами потужніший. Причому це були тільки мінімальні вимоги.

Що стосується рекомендованих:

  • Windows 10 64-розрядна;
  • Intel Core i7-3820 3.6 Ггц або AMD FX-8370 4.1 Ггц;
  • ОЗП — 16 Гб;
  • Графічний прискорювач Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 480 4GB (4 GB VRAM), DirectX 11;
  • Вільне місце на диску 15 Гб.

Враховуючи дані критерії, краще відразу поставити гру на досить потужний комп’ютер, щоб не боротися потім з лагами і вильотами.

Геймплей

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Що цікавого в грі?

Від “The Surge” перший час не хочеться відриватися. Чіпляє розробка як графікою, так і самої бойової системою. Вона ж включає в себе не тільки стандартний набір рухів і комбінацій.

Цілком реально перестрибнути зброю супротивника або ж просто ухилитися.

Опірність вашого ворога залежить і від місця удару. Якісь пошкодження в одній частині тіла завдають більшої шкоди, деякі — менше.

Якщо ж ви відокремили якусь частину тіла, а на ній був обладунок або інший захист, ви можете забрати її собі.

Таким чином ви вдосконалюєте свою власну екіпіровку і підбираєте найбільш оптимальну зовнішню захист. Чим більше елементів, тим вище ваш шанс залишитися в живих.

Правда, удосконалювати головного героя — прерогатива не перших рівнів. Через деякий час вам відкриються можливості щодо прокачування.

Самі рівні відповідають спеціальним энергоячейкам, вони ж вбудовуються в броню.

Причому кожний додатковий елемент несе в собі певну інформацію: кількість споживаної енергії, здібності, захист.

Всі предмети поділяються на тип рідкості, перевага використання та інші фішки. По суті, чим більше ви відкриєте рівнів — осередків — тим краще буде виглядати ваша броня.

Отримувати нові елементи можна при битві з ворогом або ж з допомогою особливого креслення (але знайти його не так-то просто).

В цілому науково-фантастичний жанр йде з ухилом до звичайного фентезі. На це вказують різні особливості гри.

Зокрема, горезвісні труднопобедимые боси, особливий вплив на ворога, що нагадує магію, а також щось на кшталт зомбі.

Таким чином, концепція досить посередня, але непогана, нудно не буде.

Дизайн

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Графіка в грі

Сама гра безсумнівно радує око геймерів. Вона барвиста, деталі опрацьовані точно, на зовнішній вигляд скаржитися не доводиться. Відмінна контрастність, баланс світлотіні дотриманий.

До того ж, зовнішній вигляд головного героя та його екіпіровка, з часом набуває нові елементи, викликає тільки позитивні враження.

Що стосується місцевості, то і її зробили на рівні. Всі ігрові зони і бос, що очікує в її кінці, розроблені з урахуванням того, що ви зможете знайти додаткові секретні ходи і маршрути.

Відповідно, ви здатні спростити собі завдання за допомогою лазівки. Звичайно, її ще варто пошукати, але це вже справа вправності та хитрості.

Правда, спочатку здається, що простір заповнений якимись незрозумілими кубами, серед яких знаходяться безліч ретельно розроблених об’єктів. Однак при детальному розгляді все зроблено грамотно.

Остерігайтеся темних місць: навіть звідти можуть вистрибнути якісь персонажі, які бажають битися з головним героєм. Правда, інколи розміщення навколишніх предметів і ворогів викликає подив.

Особливості бойового стилю

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Унікальний Стиль гри

Саме стиль бою відзначився в “The Surge”, розглянемо його детальніше.

Впадає в очі відсутність якого-небудь щита. Відповідно, тактика з изматыванием противника відпадає, вам все одно доведеться оборонятися за допомогою своєї зброї.

Причому, блокуючи дію супротивника, ваша власна витривалість краще не ставати.

В такому випадку виправдовується метод — найкращий захист — це напад. Продумуйте більш агресивну і жорстоку тактику з блокуванням мінімальної атак.

Блокувати чужі дії потрібно для продумування наступних кроків контратаці.

Власне кажучи, з блоку ви можете підстрибнути або ж пригнутися. Однак на практиці здійснити ці маневри дещо проблематично. Зате без них можна грати далі.

Все вже залежить від того, як ви підлаштувалися під стиль бою гри.

До того ж, важлива роль виділена навичкам головного героя.

Зброя теж залишається одним із запорук успіху. Проте вбити супротивника реально і з допомогою обрізка труби (з них ви стартуєте на перших рівнях).

Головне — ваш навик спритності та інші прокачані параметри. Звичайно, з потужним зброю виграти простіше. Але й по-іншому у вас все вийде. Вибирайте відповідну тактику.

В The Surge немає марного спорядження.

Читайте також:

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів

Кращі старі ігри на ПК — ТОП-15

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

Недоробка

Гра “The Surge” представлена в науково-фантастичному стилі. Причому до нього приєднуються футуристичні мотиви. І тут нестикування.

Якщо це майбутнє, то все має відповідати цьому.

Спочатку це не помічається. Користувач грає все ж за звичайного робітника, у якого по ідеї немає доступу до високотехнологічних новинок. Та й катастрофа сталася в складальному відділі.

Нічого складного там не знайдеш. Проявляється недоробка з появою охорони. Вони теж борються з чимось на зразок палиць, сокир та інших елементів Кам’яного століття.

Благо, хоч огнеметчики відповідають своєму призначенню.

Реакція користувачів

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Відгуки про The Surge

Хоча і від оригіналу гра відрізняється (а багато чекали своєрідного продовження серії), вона все ж таки змогла стати відмінним самостійною стравою.

Більшість рейтингів та оглядів оцінюють “The Surge” за десятибальною шкалою на тверду сім.

Відомий англомовний сайт з критичними оглядами Metacritic теж підтримує таку оцінку. Вони поставили 73 з 100 на основі різних оглядів як ігрових порталів, так і користувачів.

На самому сайті, де продається гра, Steam теж по достоїнству оцінили розробку від Deck13 Interactive. 74% користувачів дали позитивну оцінку.

За даними Steam грають в “The Surge” зараз практично тисяча геймерів.

В цілому, взяли новинку мало не з розпростертими обіймами.

Де скачати?

На даний момент “The Surge” коштує близько 40 доларів, що все-таки відчутно б’є по гаманцю. До того ж, скачати її можна після оформлення покупки в Steam.

До речі, розробники вирішили відмовитися від використання спеціального захисту Denuvo.

Однокористувальницька гра, так що підключення до інтернету потрібно лише для активації. Так що це справа користувача — він хоче підтримати розробників чи ні.

Висновки

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

Геймплей гри

The Surge змогла здивувати і своєю відмінністю від оригінальних “Souls”, і певною схожістю.

У лінійці інших екшн-ігор вона не показує вищий пілотаж, але все одно залишається на високому рівні.

Зовнішні показники заворожують, але крутого сюжету не вийшло.

Звідти і порівняння з фентезі розвагами, де є величезний бос і його потрібно здолати, поки на вас кидається гарматне м’ясо — слабенькі монстри-персонажі.

Пройти хоча б раз “The Surge” буде цікаво, але другий вже під сумнівом.

Ви може регулювати, які здібності та навички потрібні вашому персонажу, можете спробувати перемогти боса іншими методами, але решта залишається той же самим.

Тим більше що розробник і заявив під час анонсу про відсутність підтримки модів. Хіба що потім, як-то випустять доповнення чи виправлення.

В цілому ж, як послідовник “Dark Souls” “The Surge” виявилася цікавою розробкою. Перше враження дещо оманливим — все здається простим.

Просуваючись все далі, користувач розуміє, що сюжет закручений. Найкраще це відчувається у другій половині гри.

До того ж, радують геймерів та ускладнені завдання. Тобто прокачування техніки і зброї не відбудеться в мить ока.

Місцевість така, що легко заблукати, але після її дослідження ви отримаєте винагороду.

Вдосконалюється зброя теж методом пошуку нових артефактів. Якщо ви думаєте, що вони будуть у вас під носом, відкиньте ці думки. Щоб розібратися, доведеться витратити чимало часу.

Надто вже багато неочевидних локацій.

Складніше всього в самому кінці гри. Там не тільки все заплутано — багатоповерхова будівля.

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою

The Surge

Складно сказати, чи захочеться вам проходити “The Surge” по декілька разів, але і одного вистачить. Помилуватися краєвидами точно встигнете. Доведеться і продумувати власну тактику бою.

На неї йде весь упор.

А от щодо дій персонажів, загалом — досить передбачувано.

Відгук розробники отримали непоганий. За десятибальною системою оцінка коливається в межах 7-7,5 балів. Багатьох гра все ж таки здивувала.

Вона не виправдала очікувань — просто вона виявилася іншою. “The Surge” — гра на основі “Dark Souls”, але не продовження оригінальної серії ігор.

Відповідно, варто розглядати її як самостійний продукт.

В цілому ж, “The Surge” вражає своїми розробниками.

Компанія займалася розробкою більш простих ігор, і тут переключилася на RPG. І найцікавіше — їм вдалося випустити щось вартісне.

Можливо, в майбутньому все ж вийдуть якісь доповнення до “The Surge”, але про це рано говорити.

Новинка вийшла лише два тижні тому, щоправда, і за цей час користувачі встигли купити її в Steam тисячу разів. Причому, скільки було неофіційних завантажень відстежити нереально.

Огляд The Surge

Огляд The Surge: Кривавий угар з бензопилою