Оон закликала держави посилити контроль над штучним інтелектом

25

Все голосніше звучать заклики обмежити або навіть заборонити використання алгоритмів на основі штучного інтелекту. Цю позицію підтримала верховний комісар оон з прав людини мішель бачелет( michelle bachelet), яка заявила, що уряди всіх країн світу повинні посилити контроль над розробкою і використанням таких технологій.

Зображення: getty images

Бачелет також виступила за заборону деяких ші-додатків, що суперечать міжнародному законодавству про права людини, наприклад, продуктів, пов’язаних з соціальною оцінкою людей на основі дискримінаційних критеріїв. Комісар зазначила, що в даний час відсутні гарантії відповідального використання ші-технологій будь-ким, тому уряди повинні обмежити можливість їх експлуатації. Якщо цього не станеться, алгоритми, які потенційно обмежують права людини, продовжать використовуватися без будь-якого нагляду, завдаючи ще більше шкоди громадянам.

” ми не можемо дозволити собі грати в догонялки щодо штучного інтелекту, дозволяючи його використання з обмеженнями або без них і мати практично неминучі наслідки для прав людини постфактум», — вважає бачелет. Вона підкреслила, що різні алгоритми вже присутні в кожному аспекті життя багатьох людей, починаючи від отримання державних послуг і закінчуючи контентом, який можуть переглядати користувачі інтернету.

Ці коментарі комісар оон дала після публікації звіту, який був підготовлений її офісом за результатами вивчення впливу ші-алгоритмів на права людини, в тому числі на недоторканність приватного життя, права на освіту, свободу пересування та ін.