Основні типи сонячних панелей:

10-2-2018

Сьогодні найбільш поширені два типи сонячних панелей: «монокристалічні» і «полікристалічні», або, як останні ще називають деякі вітчизняні виробники в маркетингових цілях, «Мультикристаллические».

Монокристалічні панелі
Практика багатьох років показала, що монокристалічні сонячні панелі найбільш затребувані в усьому світі (і тому є ряд причин). Монокристалічні панелі складаються з декількох десятків кремнієвих модулів зібраних в єдину конструкцію (панель). Ці модулі розміщуються в міцний і довговічний склопластиковий корпус (саме якісний корпус дає надійний захист від вологи і пилу, тим самим даючи можливість експлуатувати такий тип сонячних панелей в самих екстремальних умовах, як на суші, так і на морі). «Магічне» перетворення світла в електрику відбувається в сонячних панелях за допомогою фотоелектричного ефекту. Хочу порекомендувати вибрати сонячні батареї на сайті prel.prom.ua

Монокристалічні панелі в порівнянні з полікристалічними панелями значно легші і компактні. Також допускається незначний вигин такого типу сонячних панелей, який ніяк не позначиться на якості їх роботи – а це дає прекрасну можливість встановлювати їх на нерівних поверхнях. Монокристалічні сонячні панелі вже давно використовуються майже у всіляких областях застосування. Зокрема: енергопостачання телекомунікаційної апаратури на суші, на морі і в повітрі, не кажучи вже про космосі, де вони є єдиним джерелом енергопостачання супутників зв’язку. Також використовуються для зарядки акумуляторів, електроживлення засобів зв’язку, сигналізації, освітлення і т. п.

На сьогоднішній день є ряд міфів стосуються цих пристроїв, зокрема: «В умовах хмарності різко знижується продуктивність монокристалічних сонячних панелей (до 70%), а в умовах сильного їх затемнення, та ще й при великій хмарності панелі взагалі не працюють.» Цей міф народився завдяки тому, що на якомусь етапі розвитку сонячної енергетики дійсно сильну хмарність продуктивність полікристалічних сонячних панелей перевищувала майже в два рази продуктивність монокристалічних пристроїв, однак через кілька років все знову змінилося. Завдяки постійно і динамічно розвивається новим технологіям ось вже багато років як продуктивність монокристалічних панелей при затемненні навіть вище продуктивності полікристалічних панелей.

Полікристалічні (мультикристаллические) панелі.
Полікристалічна сонячна панель відрізняється в першу чергу своєю конструкцією. Ця панель робиться на основі полікристалічних, кремнієвих модулів (відрізняються синім кольором яскравих тонів), модулі полікристалічні набагато дешевше монокристалів. Полікристалічні сонячні панелі ніколи не були вимогливі до освітленості поверхні. У зв’язку з цим на них покладалися великі надії, які здебільшого не справдилися у зв’язку з їх недоліками і технічним прогресом, який дозволив позбутися від проблем в продуктивності монокристалів при сильних затемнениях.