Планування графічного процесора з апаратним прискоренням windows 10

112

Функція планування гпу з апаратним прискоренням призначена, власне, для поліпшення планування. Що має підвищити продуктивність деяких додатків при запуску і не тільки. На практиці спостерігається не тільки зниження затримок, але і зростання fps.

Ця стаття розповість, як включити планування графічного процесора windows 10. В принципі, якщо ж хоча б одна умова не відповідає вимогам, тоді його не вийде активувати. З часом список підтримуваних відеокарт буде тільки розширюватися.

Що це за функція і включати її чи ні

планування гпу з апаратним прискоренням (англ. Hardware-accelerated gpu scheduling) дозволяє зменшити час затримки і збільшити продуктивність. як це працює? теоретично з нею дискретна графіка самостійно управляє власною відеопам’яттю.

  • прямо в оновленні windows 10 версії 2004 з’явилася функція: планування графічного процесора з апаратним прискоренням.
  • з відеокартами nvidia працює з покоління pascal і вище. Підтримується з версії драйвера 451.48 (який ще приніс directx 12 ultimate).
  • для відеокарт amd потрібна мінімум бета-версія драйвера radeon software adrenalin 2020 edition 20.5.1. Підтримуються моделі radeon 5600, 5700 і вище.

опис nvidia: може потенційно поліпшити продуктивність і зменшити затримку, дозволяючи відеокарті управляти своєю пам’яттю. слова amd: повинна поліпшити швидкість відгуку гпу і надати додаткові інновації управління робочими навантаженнями в майбутньому.

Ви можете перевірити, чи є цей параметр у вас чи ні. В принципі, можете протестувати саме у себе і відписатися. Наприклад, мені цікаво дізнатися результати на amd fx-8350 з видюхой gtx 1080. На топових збірках і так все ясно (кількість кадрів в секунду на висоті)…

Як увімкнути планування графічного процесора

У розділі параметри>система>дисплей виберіть налаштування графіки . Тут увімкніть планування графічного процесора з апаратним прискоренням (повзунок з вимк. на вкл. ). У цьому ж розташуванні з’явився параметр змінної частоти оновлення windows 10.

Розкрийте підрозділ реєстру hkey_local_machine system currentcontrolset control graphicsdrivers . Створіть параметр dword (32 біта) з назвою hwschmode і значенням 2 . Фактично це те ж саме, для застосування вам також знадобиться перезапустити комп’ютер.

Перевірити, чи працює планування гпу можна в додатку techpowerup gpu-z. Ось, наприклад, в розділі advanced виберіть wddm (нагадаю, до мінімальних вимог відносять версію wddm 2.7). І тепер внизу дивіться hardware accelerated gpu scheduling off .

Висновок

Як показують реальні тестування, можна сподіватися отримати приріст. Наприклад, по мінімальному fps до 10%, і середньому до 8%. Все залежить від конкретного заліза. Звичайно ж, топові комплектуючі не вимагають такої функціональності. Там і так все відразу добре.

Якщо ж більш простими словами, то з функцією планування гпу з апаратним прискоренням робота з розподілу лягає на відеокарту. Цим звільняє важливі ресурси цп і потенційно зменшує затримки на етапах рендеринга складних сцен в ос windows 10.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)