Подорожчали послуги tsmc відіб’ються на вартості електроніки тільки в наступному році

72

Минулого місяця з’явилася інформація, що компанія tsmc готова підняти ціни на свої послуги на 10-20% вже в цьому році. Галузеві джерела пояснюють, що на вартості готової продукції це відіб’ється лише в наступному році, але вплив фактора відчують всі покупці споживчої електроніки. Виробникам смартфонів доведеться непросто, оскільки їх прибутки і так невеликі.

Джерело зображення: afp / jiji

Невеликий аналіз ситуації, що склалася в напівпровідниковій галузі, провів японське видання nikkei asian review. За його словами, контролююча 53% світового ринку контрактних послуг тайванська компанія tsmc і до цього утримувала ціни на рівні, що перевершує пропозиції конкурентів на 20 %, тому в умовах різкого зростання попиту на власні послуги змогла відносно довго уникати подальшого підвищення цін. У найближчі три роки компанія готова витратити на розширення виробництва $100 млрд, подібні інвестиції доведеться відбивати за рахунок клієнтів, тому підвищення цін на послуги компанії в нових умовах було лише питанням часу.

Основний обсяг контрактів, що зачіпається найближчим підвищенням цін, буде переглянутий після першого жовтня цього року. Відповідно, на ринок випущені за новими цінами вироби клієнтів tsmc потраплять тільки в наступному році. Одна з цілей, переслідуваних такими заходами-виключення надлишкових замовлень, до яких клієнти в умовах дефіциту не гребують вдаватися в надії отримати достатню кількість компонентів.

Аналіз квартальної звітності qualcomm показав, що в період з жовтня минулого року по червень поточного витрати компанії на випуск продукції зросли на 60%, для mediatek приріст склав 64 %. Виручка обох компаній на цьому інтервалі зросла сильніше, і тільки це дозволило їм зберегти прийнятну прибутковість бізнесу. Виробники смартфонів в цьому сенсі мають набагато меншою гнучкістю – їх рентабельність не перевищує 5-10 %, а вартість багатьох дрібних компонентів в останні місяці зросла в кілька разів. Деякі з виробників будуть змушені зосередитися на просуванні більш прибуткових і дорогих моделей смартфонів, щоб зберегти прибутковість бізнесу.