Президент україни запропонував тіму куку побудувати в країні дата-центр apple і поліпшити український в siri

74

Президент україни володимир зеленський в ході робочого візиту в сша зустрівся з генеральним директором apple тімом куком (tim cook) в штаб-квартирі компанії в купертіно.

President.gov.ua

Зеленський зазначив, що український іт-сектор в даний час стрімко розвивається, і офіційне відкриття в країні офісу apple є ще одним свідченням перспективності українського ринку. “україна вже сьогодні-потужний світовий іт-хаб. Наші фахівці успішно співпрацюють з компаніями зі списку fortune 500, в тому числі і з apple», — сказав він.

Президент україни висловив зацікавленість у подальшому розширенні присутності apple в україні, зокрема завдяки командам онлайн-підтримки, модераторам apple music і appstore, а також сервісів обслуговування пристроїв.

Глава держави та його команда представили генеральному директору apple проект» дія city ” (дія city), розроблений мінцифри україни спільно з міжнародними експертами та представниками української іт-спільноти з метою створення в країні сприятливих умов для розвитку індустрії інформаційних технологій.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість співпраці у сфері навчання програмуванню школярів, студентів, працівників сфери охорони здоров’я, а також забезпечення комп’ютерною технікою шкіл та вчителів у рамках реалізованих на україні програм.

Також на зустрічі обговорювалася можливість будівництва компанією apple дата-центру для сервісів icloud в україні, за прикладом центру, який був побудований в данії. Йшлося і про локалізацію продуктів apple, зокрема, про розвиток української мови в персональному помічнику siri.

Крім того, обговорювалося участь apple в перепису населення сша, і можливості співпраці з компанією при реалізації аналогічного проекту на україні.