Процесори intel raptor lake 13-го покоління збережуть підтримку ddr4

20

Що виходять на зміну недавно надійшли в продаж процесорам alder lake чіпи raptor lake можуть зберегти підтримку оперативної пам’яті ddr4. Інформація про це з’явилася у інсайдера moore’s law is dead. Там говориться, що купили материнську плату з підтримкою ddr4 під процесори alder lake користувачі можуть не хвилюватися на тому, що вона застаріє з появою процесорів наступного покоління. Це означає, що через рік можна буде поміняти процесор без зміни материнської плати.

Wccftech повідомляє, що intel працює над чіпсетами серії 700 для майбутніх процесорів. Оновлення в порівнянні з нинішнім поколінням процесорів буде незначним. Інженери внесуть зміни в архітектуру ядра і збільшать кількість ядер e. Контролер пам’яті може залишитися незмінним з деякою оптимізацією для збільшення швидкості. В даний час контролер пам’яті підтримує стандарти ddr4-3200 і ddr5-4800.

З урахуванням вартості пам’яті ddr5 може знайтися чимало бажаючих не поспішати і заощадити, залишившись на ddr4. Сама пам’ять дешевше, материнські плати для неї можуть бути дешевше і до того ж цю пам’ять легше знайти в продажу. Крім того, далеко не всі побачать реальні плюси від переходу на останнє покоління пам’яті в щоденній роботі. Напевно найбільшим попитом буде користуватися поєднання процесорів core i5-12600k, core i5-12400, core i3-12100 і пам’яті ddr4-3600/4200.

Поява наступного покоління процесорів очікується приблизно в один час з amd zen 4 raphael. У цих процесорів amd буде підтримка ddr5, але поки невідомо про підтримку ddr4.