Продажі chromebook почали знижуватися: ринок наситився

8

Бурхливе зростання продажів хромбуків, який запустила пандемія коронавірусу і перехід на віддалену роботу і навчання, підійшов до кінця. Згідно з даними gartner, якщо світовий ринок пк в третьому кварталі виріс на 1% в річному численні, то поставки chromebook знизилися на 17 %.

Theregister.com

Аналітики повідомляють, що такий спад для цієї категорії мобільних комп’ютерів спостерігається вперше з моменту її дебюту на ринку в 2011 році. За словами gartner, для хромбуків настають непрості часи, оскільки ринок сша, де ці пристрої були найбільш затребувані, майже наситився. Повідомляється, що вже скоро практично у кожного учня в сша буде хромбук, ноутбук на windows / linux або macbook, що, безумовно, сповільнить темпи зростання ринку.

Незважаючи на те, що третій квартал — сезон повернення в школу, який традиційно є прибутковим для виробників пк, поставки як традиційних ноутбуків, так і хромбуків в сша, за цей період знизилися на 10 %. В цілому ринок пк в сша скоротився на 8,8% в річному численні до 21,548 мільйона одиниць.

Theregister.com

За даними gartner, продажі хромбуків в 2020 році досягли 30,77 мільйона одиниць. У 2019 році було реалізовано 16,5 мільйона хромбуків. Для порівняння, минулого року apple продала 22,5 мільйона комп’ютерів mac. Хоча продажі chromebook зросли у всіх регіонах, в сша масштаби зростання були найвищими.

Аналітики відзначають, що спад ринку хромбуків частково обумовлений малим попитом на ці пристрої за межами освітньої галузі. Враховуючи дефіцит напівпровідників, виробники комп’ютерів, безсумнівно, перерозподіляють затребувані чіпи не на користь chromebook.