Продуктивність чіпсета mediatek dimensity 9000 виявилася дорівнює показникам новітнього apple a15

32

Мобільні платформи mediatek використовуються в багатьох моделях android-смартфонів, але навіть кращі новинки компанії ніколи не могли виступити по-справжньому «на рівних» з флагманськими варіантами qualcomm snapdragon. Проте, поява чіпсета dimensity 9000 може докорінно змінити ситуацію-варіант перевершує як чіпсети snapdragon, так і, в деяких відносинах, новітні рішення apple.

Джерело зображення: mediatek

Минулого тижня компанія представила мобільну платформу dimensity 9000 — найпотужніший чіп компанії. За попередніми оцінками, він приблизно на 35% продуктивніше флагманського snapdragon 888, продуктивність gpu теж вище на 35%.

Новинка виконана відповідно до 4-нм техпроцесом і використовує одне ядро cortex-x2 з частотою 3,05 ггц, три cortex-a710 по 2,85 ггц і чотири cortex-a510 — по 1,8 ггц. Використовується gpu mali-g710, а також шестиядерний apu (використовується для обробки алгоритмів ші).

Процесор обробки зображень (isp) являє собою 18-бітну модель imagiq isp, що підтримує зйомку фото з роздільною здатністю до 320 мп і передачу даних зі швидкістю до 9 гігапікселів в секунду. Інтегрований модем не підтримує 5g стандарту mmwave, але здатний працювати в мережах до 6 ггц. Забезпечується робота bluetooth 5.3 і wi-fi 6e.

Джерело зображення: mediatek

За даними mediatek, в багатоядерному тесті в бенчмарку geekbench чіпсет dimensity 9000 приблизно дорівнює по продуктивності apple a15, застосовуваному в новітніх смартфонах серії iphone 13 і набирає близько 4000 балів. При цьому mediatek майже не розкрила інших порівняльних тестів з продукцією apple, яка в багатьох аспектах часто залишає рішення конкурентів далеко позаду.

За даними mediatek, в плані ефективності обробки алгоритмів штучного інтелекту dimensity 9000 приблизно на 16% продуктивніше сучасного лідера — чіпсета google tensor, а новітніх чіпів apple за даними видання pcmag — на 66 %.

Тим часом, буквально через пару тижнів відбудеться захід qualcomm, на якому компанія має намір представити нові флагманські рішення — не виключено, що dimensity 9000 знову опиниться в числі відстаючих.