Прийнятий стандарт накопичувачів xfmd – вони замінять m. 2 ssd в компактних гаджетах

100

Комітет зі стандартизації напівпровідникової продукції jedec прийняв новий стандарт компактних запам’ятовуючих пристроїв під назвою xfm embedded and removable memory device (xfmd).

Джерело зображень: jedec

На своєму офіційному сайті організація опублікувала документ jesd233, в якому описуються характеристики і особливості нового форм-фактора для накопичувачів xfmd. Зокрема, вказується, що xfmd являє собою новий універсальний стандарт nvme-накопичувачів, який, як і нинішнє покоління подібних пристроїв (nvme накопичувачі формату m. 2), використовує для роботи інтерфейс pci express.

Накопичувачі стандарту xfmd відрізняються від m. 2 nvme габаритами, роз’ємом і типорозміром. Це ще більш компактні запам’ятовуючі пристрої, які підходять для установки в тісні корпуси розумних пристроїв, ультрабуків, мобільних пристроїв та ігрових приставок. Jedec відзначає, що з появою xfmd на ринку можливість його використання також отримають дрони, автономні відеосистеми і пристрої доповненої реальності.

За своїми розмірами накопичувачі xfmd будуть схожі на карти пам’яті. Їх ширина становитиме не більше 14 мм, а довжина — не більше 18 мм.пристрої повинні підтримувати інтерфейс pci express 4.0 і протокол nvme 1.4. Накопичувачі нового стандарту отримають схему контактів, яка буде виглядати наступним чином:

Схема контактів пристрою xfmd

Схема охолодження xfmd-накопичувача за допомогою теплопровідного матеріалу

В jedec вважають, що впровадження компактних пристроїв стане гарним початком для створення нових, надкомпактних гаджетів з високою продуктивністю. Про свою роботу по впровадженню нового стандарту вже повідомили такі компанії, як kioxia і mediatek.