Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

442

Розглянемо принципи роботи функції HDR і що це таке на практиці.

Ви дізнаєтеся, як найбільш ефективно налаштувати режим і отримати ідеальні фотографії навіть на смартфоні з середніми характеристиками.

Сьогодні виробники смартфонів більше не змагаються в камері якого пристрою буде більше мегапікселів.

Кожна модель смартфона підтримує 16-ти, 18-ти або 20-ти мегапіксельні модулі камер.

Вдосконалення характеристик зайшло в глухий кут і вбудувати в тонкий корпус телефону матрицю більшого розміру виробники не можуть.

Саме тому в останні роки компанії покращують результат роботи камери за рахунок запрограмованих «розумних» режимів.

Істотно поліпшити якість зйомки допоможуть вбудовані опції камери, на які користувачі часто не звертають уваги.

HDR — це одна з таких функцій. Розберемося докладніше, як вона працює і як з її допомогою робити якісні знімки.

Зміст:

Що це таке?

Фактично, це вбудована опція, яка дозволяє налаштувати високий динамічний діапазон. Активація дозволяє камері робити швидкі і послідовні знімки.

Потім алгоритм роботи автоматично присвоює кожному кадру різну витримку і експозицію.

Всі подальші кадри буду з’єднані в одне зображення для досягнення найкращого ефекту зйомки.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.2 – кадр «до» і «після» використання опції

Апаратний принцип роботи DHR полягає в роботі автофокусу, який по черзі фокусується на декількох ділянки кадру з різним рівнем освітленості.

В широкому сенсі – це технологія майбутнього, яка дозволяє домогтися найкращої кольору і глибини кадру. Подібний режим користувач може знайти не тільки в налаштуваннях камери смартфона, але і в смарт-ТВ, професійних камерах, програмах для монтажу відео, в іграх і ЖК-дисплеях.

Чим функція хороша для смартфонів?

Для телефонів і планшетів він дозволяє домогтися покращеної деталізації картинки, визначити відповідний рівень контрастності і чіткості для кадру або відео.

Наприклад, у звичайному варіанті зйомки в кадр завжди потрапляють об’єкти з різною кольоровою гамою і рівнем віддаленості від об’єктива.

Тільки частина з виявлених предметів опиниться у фокусі фотоапарата, тому краще використовувати HDR.

Високий динамічний діапазон дозволяє сфокусуватися на кожному з предметів.

Налаштування чіткості зберігаються в оперативній пам’яті пристрою, в результаті ви отримуєте якісну картинку.

Режим краще використовувати в тому випадку, якщо зйомка ведеться зі штатива ( тобто абсолютно нерухомо), адже саме в такому стані телефон краще захоплює кілька кадрів і зіставляє їх для отримання результуючого зображення.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.3 – приклад створення декількох кадрів і їх злиття

Читайте також:

Як знайти фотографію в інтернеті фотографії – найшвидший спосіб пошуку

Top-5 прийомів відеомонтажу в безкоштовному редакторі

Робимо штатив для фотоапарата своїми руками – прості і функціональні варіанти

Fujifilm X-T20: [компактна бездзеркалка] з приголомшливими можливостями

Переваги і недоліки

Перед використанням діапазону рекомендуємо ознайомитися з його плюсами і мінусами для камери смартфона або дзеркальних/беззеркальних фотоапаратів.

Плюси:
  • Здатність досягти глибокої кольору навіть при низьких характеристики модуля камери;
  • Режим суттєво покращує роботу автофокусу;
  • Доступність. HDR можна зустріти на будь-якому смартфоні, планшеті або стаціонарному фотоапараті, незалежно від виробника гаджета.
Мінуси:
  • Немає можливості знімати об’єкти, які рухаються. Так як камера в режимі HDR знімає кілька кадрів з інтервалами в мілісекунди часу, захоплення рухомого об’єкту буде невдалим. Підсумкова картинка вийде розмитим, а не сфокусованої;
  • Проблеми з отриманням яскравого кадру. Різна витяг кадрів не дозволяє отримати максимальні значення яскравості. Звичайні варіанти зйомки дозволяє отримати яскраву картинку, в той час як опція розподіляє пріоритет між фоном і центральним об’єктом на знімку;
  • Процес зйомки сповільнюється. Робота з декількома кадрами для одного зображення сповільнить роботу навіть найшвидших камер. Якщо для створення фотографії важлива кожна секунда або телефон недостатньо швидко обробляє команди, він не буде відповідною опцією для роботи.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Інтерфейс налаштувань — підбираємо параметри правильно

Слід зазначити, що HDR — це не тільки режим зйомки камери. Багато зустрічали цю абревіатуру у вигляді форматів відеороликів, які відтворюють смарт-телевізори або звичайні комп’ютери.

Розберемося детальніше, що це таке і чим воно відрізняється від стандартних форматів.

Зрозуміти значення цього показника для відеофайлів можна на прикладі того, як зображення з реального світу потрапляє на наші екрани, створюючи стандарт SDR (стандартний динамічний діапазон).

Традиційно процес відбувається наступним чином:

1Видиме оком зображення реального світу, яке має дуже великий діапазон яскравості, сучасні аматорські і навіть потужні професійні камери не можуть захопити в повній мірі. Вони не можуть захопити весь діапазон, але розпізнають його більшу частину;

2Далі йде етапи постпродакшену і монтажу, де вихідний матеріал камери перетворять в барвисте кіно. Додаються спецефекти, різні види колірної корекції та надається потрібно настрій кадрів;

3Наступний етап – мастеринг (приведення відеодоріжки до стандартного цифрового або аналогового сигналу, який може зобразити техніка);

4Щоб вмістити отриману широку гаму сигналу в невелику стандартну гаму пристрою, доводиться істотно проріджувати, стискати і обрізати вихідний колір. Виходить, що стандартні Full HD і 4K хоч і дають вражаючий приріст до чіткості картинки, але майже ніякого динамічного діапазону картинки немає.

Сучасні телевізори, мають можливість відображати картинку в значно більших межах, автоматично намагаються збагатити й прикрасити стандартний сигнал.

Однак, бажаного ефекту не завжди вдається домогтися, тому звичайний SDR не володіє тією унікальною глибиною кольору і експозиції.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.5. – принцип роботи стандартного діапазону

На відміну від стандартного діапазону, HDR встановлює нові простори яскравості для відео. В результаті, після захоплення камери і постпродакшену відео зберігає максимум налаштувань експозиції і надалі його без проблем можна передавати для відтворення на різних пристроях. Якість картинки буде збережено, незалежно від того, де відтворюється ролик.

Режим підтримує діапазон до 10 000 nit (у той час як звичайний SDR підтримує тільки 100 nit), а відео 4K може видати діапазон лише в межах 500-800 nit.

До речі, дисплеїв, які б підтримували всі 10 000 nit ще не придумали, що режиму дає можливість широко використовуватися в майбутньому.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.6. – схема забезпечення високого динамічного діапазону

Наочне порівняння двох режимів:

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.7. – порівняння двох опцій

У комп’ютерних іграх

Поняття HDR також важливо для геймерів, адже чим глибше кольоровість зображення, тим підвищується якість гри. Гравець бачить набагато більше графічних елементів і реагує швидше своїх супротивників.

Багато геймери хоча б раз стикалися з опцією у налаштуваннях будь-якої гри. Проте, побачити справжній ефект HDR в іграх можна лише в тому випадку, якщо гравець коректно налаштував розширення. Високі динамічний діапазон відповідає лише за поліпшення параметрів правильно налаштованого зображення.
Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.8. – приклад відображення високого діапазону кадру в іграх

Для роботи з цим режимом залізо має відповідати мінімальним вимогам стандарту:

  • Рідкокристалічний монітор, яскравість якого становить від 800 ніт. Така вимога обов’язково, адже без правильного дисплей, ігрова графіка, що не зможе підтримувати стандарт Ultra HD Premium;
  • Монітор повинен підтримувати опцію поліпшення кольору (WCG);
  • Монітор повинен бути підключений до системного блоку лише за допомогою HDMI (версія 2.0). Це необхідно для раціонального розподілу обсягу графічної інформації.

Читайте також:

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

Як підвищити ФПС в іграх: всі можливі способи 2017 року

Зібрати комп’ютер самостійно: онлайн-конфігуратор з перевіркою сумісності

Кращі ігри з відкритим світом на PC — ТОП 15

На яких моніторах можна зустріти подібну графіком?

На сьогоднішньому ринку техніки практично немає пристроїв, які б підтримували HDR в повній мірі.

В даний час багато бренди тільки патентують свої нові апаратні рішення, які зможуть коректно відтворювати всю глибину кольору.

Зустріти найбільш якісну обробку можна тільки в топовому сегменті телевізорів для геймерів. Відповідно, і ціна таких гаджетів буде в три або навіть чотири рази вище звичайних екранів з хорошими параметрами.

Також, в мережі можна спостерігати зростання бібліотеки файлів для цієї опції.

Вони відтворюються на будь-якому телефоні або моніторі, однак, зрозуміти власні очі різницю у відображенні кольоровості поки можна тільки з допомогою телевізорів KS8000 і KS9800 від Самсунга.

Режим зйомки HDR — що це таке і як використовується

Рис.9. – Смарт-ТВ KS9800 від Самсунга

Тематичні відеоролики: