Роскомнадзор заблокував ще шість vpn-сервісів, у тому числі nord vpn

89

Роскомнадзор заблокував ще шість vpn-сервісів, які, на думку відомства, порушують російське законодавство. Йдеться про сервіси nord vpn, hola!vpn, expressvpn, keepsolid vpn unlimited, speedify vpn і ipvanish vpn.

Howtogeek.com

За даними відомства, 2 вересня «відповідно до правил централізованого управління мережею зв’язку загального користування» вирішено блокувати ще шість сервісів, «порушують російське законодавство». Це вже не перше блокування vpn-сервісів: раніше вже були заблоковані популярні vyprvpn і operavpn. При цьому відомо про існування так званих «білих списків».

«для виключення порушення роботи програмного забезпечення і додатків, що не порушують російське законодавство і використовують vpn-сервіси в технологічних цілях, були сформовані “білі списки” для запобігання їх блокування», — повідомляє прес-служба роскомнадзора.

У відомстві стверджують, що використання служб, що дозволяють обходити блокування регулятора, дозволяє зберегти доступ до забороненої інформації та ресурсів. Іншими словами, створюються умови для незаконної діяльності, включаючи дії, пов’язані з поширенням наркотиків, дитячої порнографії, екстремізму і навіть «схилянням до суїциду». Статистика попереджених злочинів за допомогою блокування vpn-сервісів поки відсутня.