Роскомнадзор збирається оштрафувати google і facebook на мільярд рублів

16

Буквально вчора ми повідомляли вам, що російський регулятор роскомнадзор всерйоз взявся за відеохостинг youtube. Як повідомляє керівництво, якщо сервіс безкоштовних відео не виконає поставлених перед ним вимог, йому загрожує повне блокування на території росії. Сьогодні роскомнагляд знову взявся за виконання роботи американських корпорацій. Цього разу мова йде про google і facebook. Вони, ігноруючи російське законодавство, продовжують залишати доступними заборонені в країні матеріали.

якщо компанії не змінять свою політику, дуже скоро суд визначить, яку саме міру покарання проти них вжити. У найкращому розкладі їх чекає штраф у розмірі однієї двадцятої (1/20) всього річного доходу на території рф. Найгірший варіант передбачає, що компанії зобов’яжуть виплатити роскомнагляду одну десяту (1/10) річного доходу.

у грошовому еквіваленті цифри виглядають більш переконливо: від 400 мільйонів до 1,2 мільярда рублів. Найімовірніше, facebook заплатить штраф по нижній планці за перше порушення закону, а ось google пощастить менше. Корпорація вже не раз притягувалася до відповідальності за свої дії. Вона цілком може отримати штраф у розмірі 1 мільярда рублів.джерело.