Розробники ефіру нагадали про наближення переході на pos і відмову від майнінг на відкритих

32

На цьому тижні сталося одне з найбільш ключових подій, здатне вплинути не тільки на майбутнє майнер, але і на сприйняття криптовалюта і безліч технологій на основі блокчейна. Йдеться про запуск тестової мережі kintsugi, яка стала першою ластівкою, що свідчить про близькість proof-of-stake (pos). Якщо ви не в курсі, то в кінці матеріалу невеликий лікнеп, а ми продовжимо. Раніше команда ethereum foundation опублікувала тільки основні моменти, але вже через кілька днів стали відомі розширені плани.

Одна з ідей полягає в залученні до тесту широкого кола ентузіастів. Простіше кажучи, кожен розробник пз в блокчейне ефіру може взяти участь в роботі мережі kintsugi. Це дозволить прискорити перехід на proof-of-stake якомога швидше мінімізувавши можливі проблеми. Також повідомляється, що буде запущена ціла серія тестових мереж, що працюють на основі оновлення the merge. Як тільки розробники переконаються в безпеці злиття, буде визначена дата переходу на pos. У команді ethereum foundation складається знаменитий тім бейко, який вважається однією з ключових фігур сучасного блокчейна. Тому турбуватися щодо результату не варто.

Почитати технічну документацію на цей рахунок можна тут. Якщо вас цікавлять подробиці, то можна перейти сюди. Доводиться констатувати, що єдиної думки на те, що ж взагалі відбудеться в найближчому майбутньому і чи такий страшний ethereum 2.0, немає. Цілком можливо, що майнер будуть ще довго докучати геймерам, скуповуючи відеокарти до тих пір, поки прибутковість виявиться вище витрат на залізо і розетку.

Нові монети в мережах біткоіни і ефіру видобуваються на основі алгоритму proof-of-work. Це так званий доказ роботи, коли нагорода нараховується за виконання тих чи інших обчислень. Відповідно, чим потужніше підключене до майнінг обладнання, тим більше вам буде нараховуватися винагорода. Вникати в розподіл і підключення до пулів ми не будемо, оскільки це вже не відноситься до теми матеріалу. Ідея стейкінга-proof-of-stake схожа на класичні банківські внески, коли люди хочуть зберегти свій капітал, отримуючи за нього дивіденди. Вже тривалий час існує мережа beacon chain, в рамках якої власники ефіру блокують свої монети. Неясно, що ними рухає, адже поки немає навіть приблизних термінів розблокування, а очікуваний відсоток винагороди в кінцевому підсумку може виявитися набагато нижче, ніж банківський. Коли команда розробників переконатися в тому, що злиття beacon chain і основної мережі ефіру безпечно, відбудеться ethereum 2.0.