Ryzen 5 3600 дорожчає, ryzen 7 5800x втратив 6000р, а core i5-10600kf залишається кращим геймерським cpu

24

Далеко не всім нашим читачам потрібні швидкісні 16-ядерні процесори. Наприклад, автор даного матеріалу прекрасно себе почуває на 6-ядерному intel core i5-10600. Ніякого розгону і тестів. Поставив і забув, хоча з попереднього core i7-7700к раніше були вичавлені всі соки шляхом безлічі спроб досягти 5 ггц в стабільній роботі без участі води. Оскільки потужності сучасних 6-ядерників достатньо для будь-яких призначених для користувача завдань, на перший план виходить відеокарта. Саме тому ми говоримо про те, що вибір процесора повинен бути правильним і залежати тільки від ваших потреб.

Так як основна більшість наші читачів крім тактових редакторів і браузера нічого не використовує, залишимо за бортом дорогі камені, зосередившись на оптимальних, ціни на які останнім часом не можуть не радувати потенційних покупців. Мабуть, найвигіднішим процесором можна назвати ryzen 7 5800x. Ще пару місяців тому він коштував набагато дорожче, а сьогодні його ціна опустилася нижче рекомендованої для російського ринку на 6000 рублів. Тут вас чекає не тільки ультимативна продуктивність в іграх при наявності відповідної відеокарти, але і можливість експериментувати з розгоном самого процесора і оперативної пам’яті.

Не менш цікавий ryzen 7 5700g. Тут потенційного покупця чекає компроміс. Сам камінь поступається ryzen 7 5800x, але інтегрована графіка дозволяє запускати всі ігри без необхідності покупки окремої відеокарти. Ми вже бачили, що це можливо, але доведеться посидіти з настройками графіки.

Якщо ви хочете заощадити, то кращим вибором буде core i5-11600к. Любителям червоної команди можна порекомендувати ryzen 5 5600x, але останній коштує на кілька тисяч дорожче, але демонструє приблизно аналогічну продуктивність. Якщо поставити собі за мету заощадити ще трохи грошей, то ми б порадили звернути увагу на core i5-10600kf. За 17 790 рублів ви отримаєте дуже жвавий процесор з можливістю розгону, при цьому у вас в кишені залишаться ще 5000 рублів на більш якісну материнську плату і озу з розгінним потенціалом.

реклама

В якості конкурента можна назвати ryzen 5 3600, який вже багато років залишається найбільш продаваним каменем на планеті, але багато наших читачів звикли вибирати intel, тому ми лише нагадуємо про існування ryzen 5 3600. Сьогодні він коштує 18 590 рублів. Якщо судити по яндексмаркету, то даний камінь подорожчав за останні півроку на пару тисяч рублів. Вчіть, що перед нами продукція кінця 2019 року, що викликаємо багато питань в ціновій політиці amd на окремі товари.