Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

302

Samsung Chromebook

Chromebook – це ноутбуки зовсім іншої породи і альтернативного підходу до інтерфейсу. Вони поєднують в собі ідею ультрабуків на Windows і мінімалізм Масвоок’и ів.

«Хромбуки» або «Гуглолэптопы» можна назвати гібридом планшета і ноутбука, так як використовуються для дуже обмеженого списку завдань, яких, як виявилося, багатьом користувачам вистачає з головою.

В основі Chromebook лежить ідея хмарних технологій і тісному зв’язку з інтернетом, що не вимагає величезних обчислювальних потужностей і сотень гігабайт вбудованої пам’яті, а значить і цінник на такі пристрої виявляється вельми скромним.

Так чи варто купувати це обладнання?

Я розповім про власний досвід використання Samsung Chromebook 2, який допоможе підібрати собі пристрій під свої потрібні, не витративши при цьому зайвої копійки.

Зміст:

Філософія Chromebook

Розквіт популярності chromebook’ів припав на 2012-2015 роки, коли ці пристрої продавали імениті виробники зразок Samsung, Dell, HP, Lenovo і Acer.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Модельний ряд

У 2012 році Google випустила першу версію своєї операційної системи Chrome OS, з якої було вилучено майже все, крім браузера Chrome – він є основою операційної системи.

Грубо кажучи, Google взяли простий дистрибутив Linux, з якого прибрали навіть термінал, залишивши лише браузер, легкі налаштування, начебто змінити фон робочого столу або зміна яскравості екрану і можливість підключення до інтернету через Wi-Fi.

Все — отримайте до непристойності простий у використанні лептоп.

Google зметикували, що більшості користувачем сучасного інтернету не потрібні всі ці «Гігагерци», «Гігабайти» – їм подавай просто швидкий браузер, так щоб працювали Вконтакте з Однокласниками і Facebook, запускався Youtube, Rutube, ну і зрідка щоб документ можна було надрукувати.

Запитаєте у своїх друзів і знайомих, які прості користувачі ПК, не сильно розбираються в комп’ютерах, як вони використовують свої ноутбуки? У 95% буде саме так, як я описав.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Для чого потрібен Chromebook

Правда, це не означає, що Chromebook використовують лише «домогосподарки», як люблять називати більшість користувачів Mac OS, хоча частка правди в цьому є.

Chromebook використовують навіть професійні користувачі, яким потрібна мобільність, тривала автономність і, знову ж таки, браузер.

Чому мій вибір Хромбук?

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Samsung Chromebook 2 в чорному корпусі

Я працюю журналістом і багато подорожую по країні. В дорозі, як ви знаєте, важливо, щоб сумки не обтяжували вагою. Тому ігровий ноутбук в 4 кг особливо не принесеш з собою.

Потрібно щось легке і недороге.

Нетбуки відпали одразу – занадто повільні, навіть SSD накопичувач не рятує їх від довгих «роздумів». На планшеті набирати текст ще мука, а Macbook Air занадто дорогий для мого бюджету.

Підшукуючи лептопи, я звернув увагу на Samsung Chromebook 2, який за характеристиками був слабким, але приваблював своїм мінімалізмом і великим часом роботи від акумулятора.

Вирішив ризикнути, а заодно розповісти про свій досвід.

Інтерфейс тут гранично простий, розбереться навіть дитина. Є гібридом Windows 7 і MacOS: меню з програмами, панель завдань, робочий стіл, трей меню з налаштуваннями.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Робочий стіл

Меню додатків виглядає, як в мобільній ОС – спливаюче віконце з іконками програм. Правда, більшість з них є розширення для браузера.

Є близько 200 програм, які створені спеціально для Chrome OS і працюють в офлайні, начебто ігор і простих веб-додатків, що відкриваються в окремих вікнах.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Робоче середовище нагадує суміш Windows і Mac OS

Панель завдань така ж, як у Windows з схожим функціоналом: перетягуємо на нього частоиспользуемые програми або посилання на веб-сайти.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Трей

В треї знаходяться повідомлення, налаштування Wi-Fi, Bluetooth, перемикання розкладки, рівень заряду батареї і іконка облікового запису. Розширені налаштування відкриваються в браузері.

До речі, без облікового запису Google працювати не вийде, так як операційна система хмарна і вимагає наявності облікового запису в їх середовищі.

Адже без «закладки» не вийде використовувати лептоп повністю: встановлювати програми, користуватися Google Docs, Gmail та іншими сервісами.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Меню програм

На робочий стіл можна виносити ярлики або зберігати файли – просто міняти фон і все.

Файли з флешки читаються, але не всі формати.

Приміром, фотографії, музику та документи відкриває і копіює на внутрішній накопичувач, а ось відкрити фільм в AVI або спробувати використовувати на ноутбуці інші екзотичні формати — не вийде.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Мультимедійні можливості

Мишки підключаються по USB і працюють без проблем, як дротові, так і бездротові.

Сама операційна система оновлюється раз в сезон. Кожен раз Google додає легкі зміни функціоналу і латає діри безпеки.

Тим не менш, Google підтримує свою ОС і кидати не збирається.

Читайте також:

Створені для геймерів: Огляд ігрових ноутбуків 2017 року

Який ноутбук вибрати для роботи в 2017 році? ТОП-5 кращих

Вибираємо кращий бюджетний ноутбук 2017 року

Програми

Samsung Chromebook 2 оптимізований, насамперед, для додатків Google, таких як Gmail, Google Calendar і Google Drive.

Глибока інтеграція є одночасно позитивною і негативною стороною, в залежності від того, як використовувати Хромбук.

Освоїтися в середовищі в цілому легко, якщо ви раніше користувалися послугами Google. Але якщо до цього використовувалися тільки Yandex чи Mail.ru, то доведеться звикати.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Google Docs

Chrome OS може відлякати тих, хто користується такими програмами, як Adobe Photoshop і пакет Microsoft Office – вони не працюють.

Зате є онлайнові сервіси, на зразок Office 365, яким користуюся я, але за замовчуванням усі документи відкриваються в Google Docs. Замість Adobe Photoshop я використовую Gimp.

Є ще один величезний недолік – не працює Skype. Вірніше, тільки дзвінки не будуть працювати, а листування можна вести в веб-версії – web.skype.com, що частково вирішує проблему.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Skype на Chromebook

В іншому можна користуватися всім спектром додатків, що є в Інтернет-магазині Chrome. Є навіть емулятор додатків Android — ARC Welder, але він громіздкий у використанні і вимоглива до «заліза».

Google обіцяє незабаром повноцінну підтримку Android додатків Chrome OS, що сильно розширить функціональність.

У нових моделях, зразок Asus Chromebook Flip, Acer Chromebook R11 і Chromebook Pixel таке нововведення вже працює.

Безпека

Скажу відразу – ніякі віруси Samsung Chromebook 2 не страшні, так як дозволено запускати додатки виключно з Інтернет-Магазину Google.

Доступ root тут немає навіть у власника, а запустити EXE або будь-який файл для Linux тут не вийде в принципі – Chrome OS їх не розуміє.

Також Chrome OS не вимагає ніяких програм-оптимізаторів, чистилок або ще яких-небудь системних утиліт – тут нема чому ламатися і засмічуватися.

Все просто, як в iOS.

Зламати обліковий запис, якщо налаштована 2-етапна аутентифікація — не вийде.

Якщо ноутбук випадково потрапить у чужі руки, то новоспечений власник змушений буде просто видалити ваш обліковий запис разом з файлами, якщо захоче скористатися Хромбуком.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Chromium OS можна встановити на будь-лептоп

Існує альтернативна збірка – Chromium OS – вільна операційна система для будь-яких ноутбуків і комп’ютерів, на основі якої і зроблена Chrome OS.

Встановивши таку ОС на нетбук своїх батьків, вони вас більше не потривожать, що гальмує або не «щось встановив, а воно не працює».

Апаратна начинка

Наостанок розповім про апаратної начинки. Працює Samsung Chromebook 2 на базі процесора Exynos 5 Octa 5420 в якому використовується чотири ядра A15 з частотою 1,9 ГГц і чотири A7 з частотою 1,3 ГГц.

Оперативної пам’яті – 4 ГБ, ємність флеш-накопичувача – 16 ГБ (доступно 14,9 ГБ). Пам’ять розширюється тільки картами памяті SDHC (до 16 ГБ).

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Зовнішній вид Samsung Chromebook

Така начинка для 2017 року відверто слабка, але не для Хромбука. Для роботи такої потужності достатньо.

Навіть при відкритих 20 вкладках система бадьоро працює. Варто відзначити важливу особливість ноутбука – відсутність шуму, так як в лептопі встановлено пасивне охолодження.

2 USB-портів (один USB 3.0) вистачає: один для мишки, другий для флешки або зовнішнього вінчестера.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Порти Samsung Chromebook

Для виведення зображення на монітор або телевізор передбачив порт HDMI.

Виводить повноцінне дозвіл FullHD, причому, як дублюванням, так і розширенням, як це реалізовано в Mac OS або Windows.

11,6-дюймовий екран заснований на дешевій TN-матриці з невисоким рівнем яскравості (200 Кд/м2), так що сонце тільки що можна розрізнити.

Дозвіл 1366х768 достатньо для інтернет серфінгу і роботи.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Кришка Samsung Chromebook

Підключення до інтернету здійснюється виключно через Wi-Fi з’єднання (модуль Intel Wireless-AC 7260), яке може працювати навіть в 5 ГГц діапазоні.

Перехідник на Ethernet через USB не працює. Прийом впевнений, якість сигналу хороше навіть через стінку.

Шкода, що немає вбудованого 3G/4G модуля, тому в поїздці використовую смартфон, який налаштовую точкою доступу.

Звук в Samsung Chromebook 2 слабкий, але не спотворюється при високій гучності. Меломанам рекомендую використовувати навушники.

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Клавіатура Samsung Chromebook

Клавіатуру відверто скопіювали з MacBook: така ж зручна, острівного типу з чітким ходом клавіш.

До речі, замість функціональних клавіш F1-F12 тут встановлені системні, які регулюють рівень гучності, підсвічування, перемикають веб-сторінки.

Навіть кнопка включення знаходиться там же, де і в MacBook Air – у правому верхньому кутку.

При цьому, вся «міць», упакована в легкий корпус, важить всього 1,2 КГ, що в поїздках вагомий плюс.

Автономність

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Samsung Chromebook досить автономний

У середньому Samsung Chromebook 2 живе майже 9,5 годин, що дуже навіть непогано, але хотілося б більшого, адже операційна система майже нічого не їсть».

Правда, при перегляді фільму в MP4 або Youtube час роботи скорочується до 6,5 годин.

Висновки

Samsung Chromebook 2: досвід використання Хромбука в 2018 році

Що потрібно знати про хромбук

Трирічний Chomebook справляється зі своїми завданнями на дуже добре.

Сама Chrome OS мені сподобалася — швидка (вантажиться всього за 5-10 секунд!), оптимізована, легка і зручна операційна система, про яку, на жаль, мало хто знає.

Але я її рекомендую тим, хто крім інтернету і документів нічим більше не користується.

Тим, хто після мого огляду залишився зацікавленим у переході на Chrome OS, рекомендую або купувати Chromebook з 4 ГБ оперативної пам’яті, або встановлювати Chromium OS на ноутбук з таким же об’ємом ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, інакше при роботі з кількістю вкладок більше 10 буде відчуватися падіння продуктивності.