Санкт-Петербурзький державний електротехнічний університет «ЛЭТИ»

6-10-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати СПбГЭТУ «ЛЭТИ»

Санкт-Петербурзький державний електротехнічний університет «ЛЭТИ» активно включився у розвиток НОЦ «Штучний інтелект в промисловості»

Будучи одним з учасників науково-освітнього центру (НОЦ) світового рівня «Штучний інтелект в промисловості», СПбГЭТУ «LETI» представляє значний потенціал в області інформаційних технологій і штучного інтелекту, промислової інженерії та інноваційних рішень. LETI сьогодні – єдиний вуз в Росії, який є членом всесвітньої асоціації по штучному інтелекту. Виступаючи на протязі ряду років організатором міжнародного симпозіуму «Інтелектуальні системи» (INTELS) та конференції з м’яких обчислень і вимірювань (SCM), LETI приваблює в Санкт-Петербург і консолідує на своєму майданчику авторитетних вчених зі світовим ім’ям у галузі штучного інтелекту.

У червні 2019 на майданчику ПМЕФ-2019 відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Урядом Санкт-Петербурга, компанією «Газпром нафта» – драйвером цього процесу (від імені компанії меморандум підписав голова правління Олександр Валерійович Дюков) та провідними вузами міста – університетом ІТМО, Політехнічним університетом Петра Великого і електротехнічним університетом «ЛЕТІ», що передбачає створення науково-освітнього центру «Штучний інтелект в промисловості».

«Ми об’єднуємо зусилля у створенні науково-освітнього центру світового рівня. Він з’явиться саме в Петербурзі, тому що у нашого міста колосальний науковий, освітній, промисловий і кадровий потенціал. Створення цього центру дозволить нам зробити справжній прорив у розвитку «розумної економіки», вирішити непрості завдання, які стоять сьогодні перед нашою країною», – заявив Губернатор Санкт-Петербурга Олександр Дмитрович Бєглов.

Діяльність НОЦ «Штучний інтелект в промисловості» в Санкт-Петербурзі націлена на забезпечення досліджень і розробок світового рівня, отримання нових конкурентоспроможних технологій і продуктів та їх комерціалізації, підготовку кадрів для вирішення великих науково-технологічних завдань в інтересах розвитку галузей науки і технологій з пріоритетів науково-технологічного розвитку Російської Федерації.

З метою зміцнення лідируючих позицій на ринку наукових і освітніх послуг в галузі штучного інтелекту Санкт-Петербурзьким державним електротехнічним університетом «ЛЕТІ» спільно з Інститутом лідерства та інновацій Майкла Дукакіса (Бостон, США) був заснований міжнародний інноваційний інститут штучного інтелекту, кібербезпеки і комунікацій їм. А. С. Попова.

Сфера наукових досліджень Інституту включатиме розробку систем індустріального інтернету і киберфизических систем на базі технологій ШІ, теорію і практику побудови автономних транспортних засобів на основі технологій ІЇ та інші проривні напрями інтелектуальних технологій.

Вчені двох країн мають намір проводити спільні наукові та академічні заходи, в тому числі стажування для викладачів і студентів LETI в Інституті лідерства та інновацій Майкла Дукакіса і університетах Бостона.

Сторони планують на основі об’єднання кадрового, наукового та освітнього ресурсів проводити комплексні наукові дослідження та проектні роботи в рамках нової парадигми «Розумна планета» (Intelligent Planet).