Seagate зупинила виробництво високопродуктивних жорстких дисків barracuda pro, але вже готує їм заміну

17

Seagate припинила випуск сімейства високопродуктивних жорстких дисків barracuda pro, призначених для настільних пк. Однак, заявляє компанія, зараз готується їх заміна.

Джерело: tomshardware.com

” не бійтеся, ми зараз в процесі невеликої перестановки для цих дисків, але я дам вам знати, коли ми будемо готові поговорити про модель на заміну. Будьте на зв’язку!» – заявив представник seagate. Це означає, що сегмент високопродуктивних десктопів і робочих станцій не залишиться без накопичувачів seagate. Однак поки важко сказати, яку саме заміну готує виробник. Безумовно, це можуть бути гібридні накопичувачі, що поєднують магнітні диски і nand-модулі, але, як показала практика, подібні пристрої не стали досить популярними. Ще одним варіантом можуть стати жорсткі диски з технологією термомагнітного запису (hamr), які обійшлися б дешевше через меншу кількість пластин.

Зараз високопродуктивні жорсткі диски великої ємності для настільних пк є нішевим ринком. Цей факт підкреслює відсутність таких пропозицій від western digital в сегменті вище 10 тбайт. До недавнього часу вирішенням питання були накопичувачі лінійки seagate barracuda pro класу 7200 об / хв, в якій використовувалися просунуті технології, на зразок перпендикулярного магнітного запису (pmr), двовимірної магнітного запису (tdmr) для моделей більшої ємності, використання гелію. У серії для потужних десктопів і робочих станцій представлені моделі до 18 тбайт. Тому вихід, нехай навіть тимчасовий, з цього сегмента, можна вважати безпрецедентним кроком.

Для порівняння, диски серії seagate barracuda (без pro) виробляються за технологією черепичного магнітного запису (smr), швидкість обертання шпинделя становить 5400 об/хв при максимальній ємності 8 тбайт. Вони добре підходять для зберігання колекцій мультимедіа, а в професійній діяльності вважаються недостатньо продуктивними. За відсутності barracuda pro користувачам, у яких є потреба у вінчестерах на 7200 об/хв, доведеться робити вибір на користь серій ironwolf (до 12 тбайт) або ironwolf pro (до 18 тбайт). Однак ці накопичувачі призначені для роботи в nas, тому для інших завдань вони можуть бути недостатньо оптимізовані.

Варто відзначити, що за відсутності відповідних пропозицій від seagate і western digital єдиною серією високопродуктивних жорстких дисків великої ємності на сьогодні залишиться toshiba x300.