Що таке біткоіни

11-6-2021

Напевно, багато хто з вас чули про таку штуку як bitcoin. Можливо, ви навіть знаєте про те, що це криптовалюта, якою можна розплачуватися в мережі без необхідності платити відсотки банкам та іншим звичним фінансовим інститутам, а також про те, що біткоіни можна майні у себе вдома, не встаючи з дивана. Але давайте ж детально розберемося, як же все це працює насправді. Хочемо порекомендувати почитати кто принимает биткойны на сайті .

Введення

Почати, мабуть, варто з основних особливостей. Bitcoin є піринговою, децентралізованою і анонімною криптовалютою. На загальнодоступну російську мову це перекладається наступним чином: всі транзакції відбуваються безпосередньо між суб’єктами за принципом p2p( пірінгова); не існує центрального органу управління валютою і емісійних центрів, таких як центральний банк (децентралізована); всі транзакції, вироблені від одного суб’єкта до іншого відбуваються з використанням криптологічних (шифрованих) ключів, що захищають переклад від втручання третіх осіб (криптовалюта).

Відразу хочу відзначити, що існує поширена помилка, що bitcoin — це чергова валюта, яку можна роздрукувати в будь-яких кількостях, якщо отримати доступ до відповідного верстата. Це не зовсім так.

Коли bitcoin створювався, то основною ідеєю було зробити не аналоги паперової валюти, а аналог золота — того, чим більша частина сучасних грошей підтверджена. Що ж відрізняє золото від доларів, євро, гривень або рублів? золото-обмежений ресурс. Тобто золота не можна добути більше, ніж його є в природі. Звичайно, можна створити трохи золота, наприклад, бомбардуванням ртуті важкими нейтронами, але його кількість буде вкрай мізерним, а стан отриманих ізотопів нестабільним.

Щоб отримати золото, його треба добути. На це йде час людей, які безпосередньо цим [видобутком золота] займаються. В результаті кілограм видобутого золота можна прирівняти до людиногодин, необхідним для його видобутку і надалі використовувати як еквівалент вільної праці, тобто валюти.

Щось подібне відбувається і з bitcoin. Кількість “монет” обмежено 21 млн.коли загальна кількість біткоіни досягне цього значення будь-яка подальша емісія припиниться, щоб не допустити інфляції. А видобуток біткоіни вимагає певних витрат. Якщо у випадку з золотом на видобуток йде праця людський, то на видобуток біткоіни йде «праця» комп’ютера.

Якщо для видобутку золота людина повинна взяти породу, промити її і таким чином відокремити золото від усього іншого, то для видобутку біткоіни процесору потрібно вирішити ряд математичних завдань. Якщо результат буде задовольняти всім критеріям-біткоіни створений. До речі, процес видобутку криптовалюта називається»майнінг”.

Матчастина

Отже, що ж відбувається під час майнінг криптовалюта (до речі, не тільки bitcoin, але і будь-який інший)? завдання майнера полягає в тому, щоб згенерувати хеш (по суті, число), яке б задовольняло загальноприйнятим умовам. Робиться це брутфорсом, на що і йде весь ресурс процесорів, які видобувають криптовалюта.

Регулюється все таким параметром як складність. Щоб створений блок вважався створеним, у нього повинен бути унікальний хеш, який буде менше максимально можливого значення мінус складність.

Транзакції

Крім хеша у блоку біткоіни існує ряд властивостей, що описують кожну транзакцію, яку він пройшов. Приклад блоку можна подивитися тут.

Якщо ви хочете зробити транзакцію, тобто передати якусь кількість біткоіни комусь іншому, то відбувається приблизно наступне. Створюється нова транзакція, в якій вказується публічний ключ адресата, а також цифровий підпис відправника. Також прописуються всі необхідні властивості транзакції, такі як кількість in і out (природно, вони повинні бути рівні), кількість адресатів, час транзакції та інше. Природно, захищається все закритим криптоключем, обсепечивающим безпеку.

Коли транзакція створена, вона перевіряється мережею на валідність, після чого заноситься в загальнодоступний список транзакцій, доступ до якої може отримати кожен. Також в кожному біткоіни записані всі попередні транзакції, які з ним відбувалися.

Як майні біткоіни?

Добувати біткоіни можна самостійно, підключившись до мережі і встановивши соотвествующее по. Також можна купити окремо пристрій, який буде, наприклад, підключатися через usb і автономно майні. Це називається соло-майнінг.

Зараз соло-майнінг, як правило, невигідний. Витрати на електроенергію не перекриваються заробленими біткоіни, так що не поспішайте починати. Сьогодні існують так звані пули, об’єднання майнер, які спільними зусиллями добувають блоки, а потім ділити «видобуток» між собою.

Існує кілька видів пулів, які різняться правилами виплат і організацією внутрішньої роботи їх учасників. Якщо ви хочете приєднатися до одного з них, уважно вивчіть всі варіанти.

Як зберігати біткоіни?

Якщо з “звичайними” грошима все зрозуміло – ви або тримаєте в руках готівку, або маєте рахунок в банку, який, якщо опустити умовності, зберігає і передає цю саму готівку за вас. З біткоіни ж все трохи інакше.

По суті, біткоіни є файл wallet.dat, який і є сховищем для ваших “монет”. Тримати його можна як в “холодному сховище”, тобто не підключеному до мережі, або ж на чомусь з чого можна розпоряджатися за допомогою спеціальних програм.

Далі, щоб розпоряджатися вашими біткоіни, вам потрібно завести собі біткоіни-гаманець. Це може бути додаток, встановлений на ваш комп’ютер або смартофн або ж сторонніх сервісів, який зробить це за вас на власних серверах. Як тільки у вас є власний гаманець, ви можете згенерувати собі біткоіни-адресу. Слід знати, що адресу бажано міняти кожен раз, тому що він публікується в загальному списку транзакцій і може попастьв руки до третіх осіб. Кількість біткоіни-адрес не обмежена.

Підсумок

Сьогодні ми в загальних рисах дізналися що таке біткоіни і криптовалюта в цілому. Варто відзначити, що bitcoin — далеко не єдина криптовалюта, але найпопулярніша і дорога на даний момент. Ніхто, власне, не забороняє створити, наприклад, keddrcoin, поширити її і використовувати в якості валюти.

Якщо у вас є питання про криптовалюта, їх майнінг, зберіганні або про щось ще, то сміливо задавайте їх в коментарях. Також прошу висловитися з приводу того, чи хочете ви бачити на кеддрі рубрику «як це працює» на постійній основі. Якщо так, то пропонувати теми для статей можете в коментарях або ж мені в твіттері, де ви за сумісництвом можете на мене підписатися.

Занадто багато галасу. Біткоіни-це звичайнісінька піраміда, яка ніколи всерйоз не буде використовуватися на урядовому рівні. Більше того-участь у цій справі є не дуже доброю з етичної точки зору. Я якось сам спробував (благо, відеокарта дозволяє), але коли розібрався чот це таке насправді — видалив нафіг все гаманці і зніс програму.

1. Близько 25% всіх біткоіни знаходиться в руках однієї людини — творця цієї піраміди. Це фантастична сума. І вона постійно зростає, оскільки біткоіни дорожчає. Відповідно, якщо якась держава підсяде на цю валюту, вона ризикує, що цей хтось просто прийде і купить цю країну собі в особисте користування.

2. Ажіотаж “легкі гроші” і той хто начив майні пізніше — не може окупити навіть вкладених в залізо грошей. Всі вершки зібрали задовго до вас. Це звичайні ознаки піраміди.

3. Чиновники росії говорили що це незаконно — випуск грошових коштів і незаконний валютний оборот.

4. Ця валюта використовується для продажу наркотиків і відмивання грошей, власне зараз це її основне призначення. Участь в цій схемі негативно ляже на вашу карму.

5. Роблячи біткоіни ви не створюєте нічого корисного.тобто не виробляєте ніякого продукту, який для кого-то може стати в нагоді. Це так званий”кримінальний обмін” -коли ви берете щось не даючи нічого в замін. Обчислення, які виробляє ваш комп’ютер, не потрібні ні для чого крім як для забезпечення безпеки цієї мережі. Обчислення заради обчислень, такі справи.

Загалом, це тільки перші негативні моменти, які відразу прийшли мені на думку. Весь інтернет буквально затоплений рекламою цих біткоіни, і ніде нормально не написано з чим це їдять. Сподіваюся, хоч трохи пролив на це світло, без всяких незрозумілих термінів. 🙂