Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

391

Для того щоб дізнатися, що таке смарт ТВ в телевізорі і які можливості надає ця техніка, слід розглянути її функціональність не тільки в цілому, але і по окремих марках, кожна з яких надає споживачам свої переваги.

Адже на сьогоднішній день існує досить широкий асортимент телевізорів зі Smart TV з різними розмірами і можливостями, а більшість брендів, які випускали раніше звичайну побутову техніку, включили в свою лінійку і таке обладнання.

Можливості Смарт ТВ

Назва Смарт ТВ виникло за аналогією зі смартфонами – багатофункціональними пристроями, що володіють, крім функцій зв’язку, безліччю інших можливостей – доступом в Інтернет, роботою з програмами та іграми.

Те ж можна сказати і про смарт-телевізорів, здатних не тільки показувати передачі і фільми, але ще і входити в мережу, переглядати мультимедійний контент онлайн (наприклад, Youtube).

А ще – дізнаватися погоду, новини і навіть спілкуватися через Скайп.

Фактично, такі пристрої замінюють і комп’ютер, і телевізор.

№1. Підключення до мережі

Потрапити в Інтернет за допомогою сучасного смарт-телевізора можна двома способами:

 • Підключивши його до дротової мережі через LAN-порт за допомогою відповідного кабелю;
 • Використовуючи Wi-Fi.
 • У деяких застарілих моделях для підключення використовувалася приставка до телевізора. Зараз всі вони комплектуються вбудованими модулями бездротового зв’язку.

  При цьому в квартирі вже повинен бути встановлений вай-фай роутер.

  У більшості телевізорів для доступу до мережі є браузер, який можна включити пультом управління.

  Є варіанти і з віджетами типу YouTube, Facebook, Twitter і навіть Вконтакте для безпосереднього доступу до потрібних сервісів.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Вихід в Інтернет за допомогою смарт-телевізора

  №2. Спілкування

  Вбудована в телевізор камера і наявність Skype дозволяє не тільки дзвонити співрозмовника, але і бачити його зображення при розмові. Хоча така функція є не у всіх моделей.

  Але навіть при відсутності камери, часто операційна система дозволяє поставити Скайп самостійно, а пристрій для передачі зображення купити окремо.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Скайп на смарт-телевізорі

  №3. Читання USB-флешки

  Будь-телевізор зі Smart TV дозволяє підключити до нього комп’ютер, планшет або мобільний телефон, так і скористатися звичайною флешкою.

  Деякі моделі дозволяють читати навіть SD-карти та інші носії. Правда, відтворюватися можуть не всі формати.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Смарт-телевізор з 3 портами USB

  №4. Без пульта управління

  Синхронізувавши по wifi телевізор з планшетним ПК або смартфоном, можна використовувати їх в якості пульта управління.

  А ще – виводити картинку з мобільного гаджета прямо на великий екран.

  Для того щоб управляти Смарт ТВ телевізором потрібна установка спеціальної програми для платформ Android і iOS.

  А ще можна користуватися для керування технікою голосом – наприклад, моделі Samsung виконують команди типу «наступний канал» або «другий канал».

  Правда, для недорогих телевізорів перед тим як налаштувати гучність доводиться кілька разів говорити «Тихіше» або «Голосніше».

  Тому альтернативні способи управління не завжди краще стандартних.

  Топові телевізори, крім камери для «Скайп», часто комплектуються:

  • Системою распознаваний жестів. Рухаючи пензлем, можна переміщувати по екрану покажчик, а стисненням кулака активувати меню;
  • Додатковим пультом, забезпеченим гіроскопом і забезпечує переміщення курсору при русі руки. Рішення, більш надійне порівняно з управлінням жестами.
  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Функції бездротового управління

  №5. Запис телепередачі

  Маючи в своєму розпорядженні смарт-телевізор, можна записувати потрібні телепередачі прямо на зовнішній носій – наприклад, на флешку.

  Якщо канал не захищений від запису, інструкція до приладу дозволить легко розібратися з опціями і зберегти інформацію для подальшого перегляду.

  І навіть скачати фільм у вашу відсутність.

  Хоча переглянути його можна буде тільки на цьому ж телевізорі, а не на комп’ютері або іншому пристрої.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Запис телепередач на смарт ТВ

  №6. Відеоігри

  Будь смарт-телевізор має кілька вбудованих ігрових додатків.

  Пристрої, що працюють на Android, дозволяють завантажувати і встановлювати нові ігри, включаючи навіть ті, які практично не поступаються за якістю сучасним програмам для приставок і комп’ютерів.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Ігри на Smart TV

  Недоліки технології

  Достоїнств у Смарт ТВ багато, за що вони і стають все популярнішими, але разом з тим є деякі недоліки:

  • Відтворення відео в незвичайних форматах (наприклад, .mkv) викликає проблеми зі звуком. Іноді на екрані з’являються повідомлення про те, що не підтримуються кодеки.
   У той час як смартфон, планшет або комп’ютер дозволяють встановити необхідне програмне забезпечення і дивитися відеоролик з будь-яким розширенням, не всі смарт-телевізори мають таку функцію;
  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Відео, яке підтримує смарт-телевізором

  • Незважаючи на широкий асортимент ігрових програм для Smart-телевізорів, велика частина їх відповідає рівню приблизно десяти – або двадцятирічної давності. Крім того, використовувати пульт в якості контролера не завжди зручно.
   Кращим варіантом при цьому будуть пристрої на Android, дозволяють і грати в сучасні ігри, і користуватися геймпадом;
  • Перегляд фільму або інтернет-серфінг в браузері може бути обмежений можливостями телевізора або самої програми.
  • Збільшена ціна, за якою смарт-телевізори купують поки рідше звичайних. Адже багатьом користувачам велика частина їх можливостей чи не потрібна взагалі, або замінюється комп’ютером.

  Сервіси смарт ТВ від різних брендів

  Практично кожен відомий бренд, що випускає телевізори, звернув увагу і на Смарт ТВ, що дозволяє збільшити можливості для користувача.

  І зараз у деяких марок є не тільки моделі телевізорів з особливими функціями, але і спеціальні канали і сервіси, користуватися якими можна лише з пристрою певного виробника.

  №1. LG Smart TV

  Одним з лідерів сегменту смарт-телевізорів є компанія lg. Ще в 2009 році моделі цієї марки могли входити в інтернет за допомогою вбудованої платформи NetCast.

  Можливості Смарт ТВ від цієї компанії серйозні і включають в себе як онлайн-телебачення, так і доступ до соціальних мереж і звичайний інтернет-серфінг.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Смарт-тв LG

  Купивши телевізор ЛШ з системою Смарт ТВ можна безпосередньо, без браузера, користуватися сервісами YouTube, Tvigle.ru (безкоштовне розважальне відео), Picasa (сховище і файлообмінник для фото), AccuWeather (погода), Twitter, Facebook і Yandex.

  Причому в соцмережі можна не тільки читати, але і відправляти.

  Власники телевізорів LG 3д мають можливість підключитися до сервісу 3D World, здатного компенсувати відсутність тривимірного телебачення у російських провайдерів.

  Власники пристрої з LG Smart TV можуть користуватися спеціальним магазином додатків від виробника, де є більше 200 ігрових, навчальних і розважальних програм для телевізора.

  Або входити в інтернет з допомогою вбудованого веб-браузера.

  А керувати технікою можна і звичайним пультом, і спеціальним, Magic Motion – фірмовою розробкою лджи, що працюють за принципом ігрового джойстика і повторює рухи рук користувача.

  №2. Smart TV Samsung

  Корейський бренд зараз є головним виробником смарт-телевізорів. І в його асортименті є і моделі, ціни яких починаються з $400-500, і пристрою за кілька тисяч доларів.

  Вбудоване Smart TV мають всі телевізори серії від 6500, хоча недорогі версії мають, відповідно, і меншими можливостями.

  Тоді як топові пристрої володіють підвищеною функціональністю.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Смарт-тв Самсунг

  Центральне меню Smart Hub дозволяє скористатися функціями телевізора і завантажити нові додатки з фірмового магазину.

  А серед вже встановлених програм звичайно є YouTube, соціальні мережі і Skype.

  Правда, навіть дорогі моделі розміром від 40 дюймів не комплектуються камерами для відеоспілкування, і їх доводиться купувати окремо.

  Важливо! Варто зазначити, що для Смарт-тв необхідні спеціальні камери, а не ті, які використовують для комп’ютера. Також не підійдуть до техніки samsung і обладнання іншої марки, що варто врахувати при купівлі додаткових пристроїв.

  Операційну систему телевізорів корейського бренду відрізняє від більшості інших вбудований глобальний пошук.

  З його допомогою можна не входити в Інтернет, а просто набрати запит в пошуковому рядку – і техніка самостійно підключається до мережі, шукає необхідну інформацію і видає її на екран.

  Більше того, посилання на фільм або музичну композицію буде видана не тільки для сайту, але і для підключених до телевізора носіїв, які містять такий файл.

  Браузери самсунг відмінно підтримують відтворення Flash і дозволяють працювати з декількома вікнами одразу.

  Крім того, виробник вбудовує в свої смарт-телевізори спеціальний сервіс Social TV, що підтримує спілкування з друзями в соцмережах з одночасним переглядом фільмів і телепередач.

  №3. Smart TV Sony

  «Розумні» телевізори Соні поки зустрічаються рідше основних брендів.

  І установка програмного забезпечення для таких пристроїв більш проблематична, оскільки додатків для телебачення Sony поки небагато.

  Хоча серед них найпопулярніші – Facebook і Twitter.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Смарт-тв Соні

  Для входу в Інтернет система використовує Internet Video, працює з декількома каналами типу YouTube, EuroSport і Deutsche Welle.

  Мнгих вітчизняних глядачів повинна зацікавити можливість перегляду RuTube, де можна побачити передачі з ТНТ.

  Цікавою особливістю Internet TV від Sony є настройка положення на екрані потрібного елемента.

  №4. Philips Smart TV

  Асортимент смарт-телевізорів Філіпс останнім часом помітно зріс.

  Завдяки цьому розвивається і операційна система для таких пристроїв, яка не поступається програмного забезпечення інших марок.

  Найпростіші функції Smart TV, включаючи вай-фай, камера навіть у недорогих моделях розміром 32 дюйма.

  У числі встановлених додатків для Smart TV Philips є стандартні сервіси YouTube, Facebook, Twitter, а також відеохостинги Vimeo і Dailymotion.

  Відгуки користувачів продукції голландського бренду також відзначають такі переваги, як вбудований доступ до фільмів на сайті Megogo, російським видеоресурсам типу СТС і Tvigle, новини UBR, а також перегляд HTML5video.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Philips Smart TV

  Топові моделі телевізорів дозволяють користуватися функцією «Указка», що полягає в навігації по екрану за допомогою руху пульта управління.

  А для зручності введення на звороті таких керуючих пристроїв тексту є звичайна QWERTY-клавіатура.

  №5. Smart TV Toshiba

  Бренд «Тошиба» можна назвати одним з останніх серед провідних виробників побутової електроніки, які почали випуск смарт-телевізорів.

  Особливих можливостей сервіси компанії не надають, однак кілька стандартних додатків є – серед них пошта Gmail, Youtube і кілька соцмереж.

  Натомість у деяких моделей є вбудовані веб-камери і є можливість створення декількох облікових записів – наприклад, для кожного члена сім’ї.

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

  Смарт-тб Тошиба

  Що таке Smart TV

  Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології