Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

1039

Технології крокують семимильними кроками. Потужний імпульс технологічного прогресу початку ХХ століття не затих до кінця.

На початку століття нинішнього технологічний прорив породив цілу сферу інформаційних технологій. З часом вони тісно переплелися з побутом.

Жоден сучасний чоловік не обходиться без обчислювальних технологій. Причому настільки, що постійно носить при собі невеликий кишеньковий комп’ютер.

Це і є смартфон, еволюційний спадкоємець перших кирпичеобразных трубок і лампових комп’ютерів на три кімнати.

Що таке смартфон? Смартфон — це в нинішньому розумінні слова «розумні» стільникові телефони.

Є кілька ключових відмінностей від простих телефонів: наявність розвиненої операційної системи, що дозволяє установку додатків сторонньої розробки (відкрита ОС) і велика обчислювальна потужність.

Відмінність смартфона від телефону

Незважаючи на гадану схожість, мобільні телефони і смартфони кардинально відрізняються один від одного. Другі мають набагато більш широкими функціональними можливостями.

У цілому можна виділити п’ять основних відмінностей (хоч їх насправді набагато більше):

 • Наявність розвиненої, функціональної повноцінної операційної системи. Вони дозволяють створення, установку і використання додатків сторонніми розробниками. Найбільш поширені ОС від Microsoft (Windows Phone), Apple (iOS) і Google (Android).Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону
 • Повноцінний доступ до швидкісного підключення.
  Якщо мобільний телефон може надавати доступ до мобільних версій сайтів через бездротове підключення до мобільної мережі, смартфон дозволяє повноцінно користуватися інтернетом при підключенні через Wi-Fi або мобільні мережі.Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону
 • Велика кількість існуючих додатків. Мобільний телефон можна встановити тільки умовне додаток на базі технологій Java. А на смартфонах програми компілюється в бінарний код, як на комп’ютерах.
  Це можуть бути офісні програми, редактори, ігри та інше.Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону
 • Синхронізація даних між пристроями за допомогою облікового запису однієї з пошукових служб – така ж характерна риса смартфона, як і наявність ОС.
  З його допомогою можна користуватися сервісами безкоштовних миттєвих повідомлень (при наявності підключення до мережі).Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону
 • Екранна клавіатура в розкладці QWERTY/ЙЦУКЕН необхідна для роботи з обліковими записами і інтернет-браузером. У мобільних телефони використовується спрощений або змінений варіант.Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону
 • При цьому такий список може продовжуватися ще довго.

  З кожною новою моделлю сучасні пристрої забезпечуються великою кількістю всіляких функцій і технологічних нововведень.

  Невідомо у що перетворяться ці пристрої вже в наступному році.

  Основні функції смартфона

  Найперша і основна функція будь-якого смартфона – голосові дзвінки. При цьому пристрій має підтримувати сучасні стандарти стільникового зв’язку.

  На даний момент таким стандартом є LTE (мобільні мережі четвертого покоління).

  Сюди слід віднести і функціональну адресну книгу з можливість синхронізації з акаунтами в популярних службах.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  Друга основна функція – повідомлення. При цьому підтримуються не тільки стандартні СМС, але і безліч різних сервісів Skype, Whatsapp, Viber і безліч інших.

  При підключенні до інтернету ці служби дозволяють обмінюватися миттєвими безкоштовними повідомленнями, пересилати фотографії, документи та інші файли.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  Визначальна функція такого типу пристроїв – можливість установки додатків.

  Додатки можуть бути найрізноманітнішими – від крокоміра і рівня до різноманітних онлайн-ігор. Свіжі моделі підтримують мобільні порти комп’ютерних ігор.

  При наявності бажання і певної відчайдушність можна навіть самостійно розробляти додатки. Забезпечується ця можливість наявністю відкритої операційної системи.

  Саме завдяки цьому і більш потужним обчислювальним здібностям смартфони і отримали свою назву.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  Значна частина функціоналу смартфони базується на підключенні до інтернету.

  Повнофункціональний браузер став для телефону необхідним атрибутом. При цьому підтримується підключення як по Wi-Fi, так і за допомогою бездротових стільникових мереж.

  Простий серфінг, різні типи роботи в інтернеті і безліч додатків, розрахованих на наявність підключення, складають лише малу частину можливостей кишенькових пристроїв.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  Робота з мультимедіа файлів також один з невід’ємних аспектів функціоналу будь-якого смартфона.

  Прослуховування музики, перегляд відеороликів (музичних кліпів, фільмів тощо), в окремих випадках наявність приймача телебачення і радіо забезпечують користувача невеликим мультимедійним центром, помещающимся в кишеню.

  По ряду причин жоден сучасний смартфон не проводиться без камери, а, точніше, двох. Задня забезпечує можливість робити якісні знімки.

  Передня, втім, теж, але більш низької якості. Вона ж використовується для здійснення відеодзвінків.

  Важливо! Поряд з функціональними можливостями, смартфони визначаються більш потужним технічним оснащенням. Їх архітектура близька до ноутбуків: компактний процесор і оперативна пам’ять, а також наявність додаткового графічного процесора.

  Операційні системи смартфонів

  Перше і основне відміну смартфонів від простих мобільних телефонів – наявність операційної системи.

  Примітно, що лідирують тут адаптовані ОС для настільних і портативних комп’ютерів:

  • iOS розвивалася як абсолютно закрита система. Можливість додавання стороннього софту була реалізована в 2013 році.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  • Windows Phone – мобільна версія всім відомої ОС. З’явилася в 2010 році, ставши спадкоємицею Windows Mobile. Функціонал наближений до Windows 8 на ПК.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  • Android – мобільна ОС на базі Linux з відкритим вихідним кодом. З 2007 року створюється безліч версій і збірок. Дозволяє користувачеві отримувати повний контроль над своїм пристроєм.

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону

  Що таке смартфон і комунікатор

  Що таке смартфон? Основні відмінності від мобільного телефону