Що таке веб програмування

6-24-2021

Якщо ви дуже хочете самостійно вивчити фриланс программирование і не знаєте з чого почати і в якій послідовності вивчати створення веб-сайтів, в даній статті ви знайдете 6 простих кроків для освоєння цієї не простий, але дуже цікавою і високооплачуваної професії веб-програміст.

Як самостійно вивчити веб-програмування

Якщо ви дуже хочете самостійно вивчити веб-програмування і не знаєте з чого почати і в якій послідовності вивчати створення веб-сайтів, в даній статті ви знайдете 6 простих кроків для освоєння цієї не простий, але дуже цікавою і високооплачуваної професії веб-програміст.

Чому так важливий план навчання

Багато людей, які бажають вивчати веб-програмування, роблять одну і ту ж помилку. Розглянемо типовий приклад.

Людина для себе твердо вирішив, що хоче змінити свою поточну професію і зануритися в захоплюючий світ програмування, тим більше, що власникам даної професії платять досить високу заробітну плату.

І ось новачок робить запит в гугл” курси програмування ” і перед ним відкривається кілька десятків тисяч результатів з курсами.

Курсів програмування по створенню сайтів існує величезна кількість: курси php, курси html і css, курси по javascript, курси по yii2, курси по mysql і багато інших.

І новачок, бажаючи осягнути всі курси, кидається робити нові запити в гугл:

Завантажити безкоштовно курси програмування на торрентах, безкоштовно курс по php та інші запити. І в підсумку збирає у себе на жорсткому диску, кілька терабайт курсів з програмування і кілька десятків мегабайт книг по створенню веб-сайтів.

Починає дивитися спочатку один курс з програмування, не додивившись перший, коли перестає виходити, перемикається на інший курс програмування або на іншу технологію. І так, стрибаючи від курсу до курсу, в голові у новачка в програмуванні утворюється “каша” в голові.

Хтось не знаючи основ об’єктно-орієнтованого програмування, відразу викачує курси по патернах проектування або не знаючи основи javascript, намагається вивчати курси по angular js.

А іноді, не розуміючи що, javascript і java – це зовсім різні мови і мають різні призначення, починає дивитися курси онлайн по java.І на цьому етапі у них зовсім руки опускаються і вони залишають ідею стати програмістом або відкладають її в “довгий” ящик, думаючи що навчитися створювати веб-сайти для них занадто складно.

Саме з цієї причини так важливий план навчання. Не робіть схожі помилки і ви підете найкоротшим шляхом до нової затребуваної професії веб-програміст.

Шість кроків як стати веб-програмістом

Отже, якщо ви всерйоз вирішили самостійно навчитися програмувати, виконайте всього шість кроків.

Крок перший. Навчіться верстати.

Почніть з верстки сайтів. За верстку сайтів відповідає технологія html і для додання красивого зовнішнього вигляду каскадна таблиця стилів або по іншому її називають css.

За допомогою цієї технології, ви навчитеся зі звичайної картинки формату jpeg або psd макета photoshop програмувати зовнішній вигляд сайту, щоб верстка сайту коректно відкривалася в браузері.

Верстка сайту-це процес створення візуальної частини сайту, без функціональної складової сайту. Зверстану сторінку можна буде відкрити в браузері, вона буде виглядати як сайт, але якщо ви натиснете наприклад на кнопку, то нічого не станеться.

Обов’язково потрібно тренуватися. За допомогою html і css спробуйте створити 10-20 сторінок вашого майбутнього веб-сайту.

Знайдіть сайт в інтернеті, але не надто складний, який вам сподобається і спробуйте створити схожий. Спочатку у вас не буде виходити, але цей етап пройде, якщо ви будете пробувати знову і знову.

Ви можете завантажити курс з технологій html і css в інтернеті або ви можете подивитися наш курс безкоштовно онлайн в особистому кабінеті

Крок другий. Фреймворк bootstrap.

Нехай вас не лякає страшне слово. Незабаром ви зрозумієте, що це ваш найближчий друг, який буде виручати вас при створенні багатьох сайтів.

Вивчайте bootstrap тільки після того, як повною мірою освоїли попередній крок html і css.

За допомогою фреймворку bootstrap ви зможете створювати ту ж саму верстку сайту, але набагато швидше. І одне з найважливіших переваг bootstrap, в тому, що верстка ваших сайтів, буде адаптивною.

Тобто ваш сайт буде добре виглядати як на великих моніторах, так і на смартфонах і планшетах. Верстка сайту буде автоматично підлаштовуватися під пристрій і вам для цього практично нічого не потрібно буде робити, за вас подбає bootstrap.

Офіційну документацію для самостійного вивчення bootstrap ви можете знайти за адресою http://getbootstrap.com / або можете дивитися наш курс по даному фреймворку в fructcode.

На фреймворку bootstrap пробуйте також створювати верстку сайтів, щоб трохи освоїтися.

Крок третій. Програмування.

Після того, як ви зрозумієте основи верстки і створите кілька своїх сайтів-прототипів, переходите до програмування. Можете почати з мови php. Він неймовірно простий і зрозумілий.

Простота мови програмування з одного боку добре, що на ньому можна дуже швидко навчитися створювати скрипти на php, але з іншого боку погано, що якщо ви упустите теоретичну частину, ваш код буде дуже складним для розуміння, а програми написані на ньому, обмежені.

Вивчення php почніть з процедурного процедурного підходу в програмуванні. Вивчіть основні поняття будь-якого високорівневого мови програмування: змінні, типи змінних, масиви, цикли, функції та інше. Саме в такій послідовності.

Напишіть за допомогою процедурного підходу кілька простих програм, наприклад, калькулятор або світлофор.

Ооп дуже популярна парадигма програмування. Її використовують як мінімум 90% всіх софтверних компаній по всьому світу, починаючи від розробки простих сайтів, закінчуючи розробкою величезних соціальних мереж, наприклад facebook або vk і навіть ігор.

Системи написані за допомогою об’єктно-орієнтованого програмування можна масштабувати і розширювати до гігантських систем.

Коли вивчіть основи ооп на мові php, перепишіть створені ваші скрипти на процедурному підході до програмування, в об’єктно-орієнтованому стилі.

Крок четвертий. База даних mysql і crud.

Коли вивчите попередні кроки, переходите до вивчення взаємодії мови програмування php з базою даних, за допомогою мови запитів sql.

Справа в тому, що велика частина інформації і навіть текст який ви зараз читаєте, зберігається не статично в html сторінці, а в таблиці бази даних. Ця технологія дозволяє ефективно зберігати і обробляти інформацію.

За допомогою мови запитів sql, ви зможете “створювати”, “отримувати”, “оновлювати”, “видаляти” інформацію з бази даних. Так ви перейдете до crud. Ці чотири букви з англійської мови розшифровуються як create(створювати) – read(читати) – update(оновлювати) – delete (видаляти).

На цьому кроці вам потрібно буде спробувати створити crud додаток, який зможе, наприклад, створювати на сайті новини, видаляти на сайті новини, оновлювати на сайті новини і переглядати новини.

Коли ви напишіть кілька crud додатків, можна рухатися далі до п’ятого і найцікавішого кроку.

Крок п’ятий. Mvc фреймворк.

Вивчіть простий php фреймворк, наприклад codeigniter. На цьому кроці вам потрібно буде перенести верстку вашого сайту, створену на попередніх етапах, в фреймворк. Основне завдання-це зрозуміти патерн mvc. Розшифровується mvc як model (модель) – view(вид) – controller(контролер).

Завдяки цьому патерну, ви зможете створювати зручну структуру коду вашого веб-додатки і зможете, маючи правильну структуру, швидко дописувати новий функціонал для вашого сайту.

Створіть на простому php фреймворку і на паттерні mvc, спочатку crud додаток, а потім і ваш перший веб-сайт.

Крок шостий. Вивчення інших технологій.

Після того, як ви отримали початковий досвід в програмуванні і можливо стали вже отримувати перші гроші за створення веб-сайтів, вивчайте composer,Git, основи linux, javascript.

Потім переходите до більш складні фреймворки, такі як yii2 або laravel.

Не варто відразу починати з даних фреймворків або більш складних фреймворків на попередніх кроках, не створюйте собі складності.

І не намагайтеся пройти всі кроки за місяць. Це неможливо. Інформація повинна засвоюватися природним чином.