Що таке віртуальні веб-камери і як вони покращують відеодзвінки. Для мене це порятунок

73

Віртуальні веб-камери придумали аж ніяк не вчора. Проте багато хто почав постійно наштовхуватися на їх згадку лише в останні пару років. Всьому виною актуальна епідеміологічна ситуація в світі, яка перевела багатьох на удаленку з необхідністю регулярних групових відеозустрічок через zoom, skype, discord, а також інші додатки та інтернет-сервіси. Віртуальні веб-камери дадуть можливість урізноманітнити не тільки ділове, а й особисте спілкування на відстані: бесіди з близькими і друзями, а також батьками, дітьми та іншими родичами. Настав час познайомитися з цим софтом.

Що таке віртуальні веб-камери і як їх використовують

Віртуальна веб-камера — це специфічне програмне забезпечення, яке змушує операційну систему комп’ютера вважати, що до нього підключені цілком реальні фізичні засоби для зйомки — емулює їх. Подібний софт потрібен для того, щоб замінити картинку, яка передається за допомогою звичної веб-камери, або доповнити її всілякими ефектами та іншими деталями. Використання віртуальних веб-камер особливо актуально разом з додатками та інтернет-сервісами для відеозустрічок, які сильно обмежені в можливостях — наприклад, не дають показати екран свого пк.

Скріншот програми manycam, яке, крім іншого, дає і можливість додати в свою трансляцію відразу кілька шарів з різним контентом

Щоб використовувати віртуальну веб-камеру замість фізичної в конкретному додатку або інтернет-сервісі, її потрібно вибрати в якості джерела відео. У skype для цього потрібно перейти в «параметри», розгорнути меню «звук і відео» і вказати необхідний варіант в пункті «камера». У zoom слід відкрити “переваги «і вказати конкретний додаток в пункті» камера «розділу»відео”. Втім, конкретна віртуальна камера може не працювати з певним додатком або веб-сервісом. Так, той же discord не дає використовувати в якості джерела відео популярну багатофункціональну програму manycam.

Щоб використовувати віртуальну веб-камеру замість стандартної, її досить вибрати в якості джерела відео у відповідному додатку – наприклад, в skype

сценарії використання віртуальної веб-камери:

 • демонстрація картинки з ip-камер. віртуальна веб-камера дає можливість передавати кому-небудь зображення з внутрішніх або зовнішніх засобів спостереження за об’єктом через веб-сервіси для спілкування. Це може бути корисно в охоронних цілях, а також для контролю дітей або літніх родичів.
 • використання камер мобільних пристроїв. в сучасних смартфонах найчастіше куди більш якісні камери, ніж в ноутбуках. Тому для відеозустрічок через інтернет зазвичай пріоритетніше використовувати саме їх. За допомогою віртуальних веб-камер це зазвичай можна досить просто реалізувати.
 • трансляція контенту. через віртуальні веб-камери дуже просто показувати співрозмовникам у відеочатах будь-який візуальний контент. Це можуть бути знімки продукції для магазину, макети рекламних матеріалів, а також фото і ролики з останніх подорожей для друзів і родичів. Це стосується і файлів формату pdf, а також роликів з youtube. До речі, все це можна накладати у вигляді шарів.
 • проведення онлайн-презентацій. за допомогою віртуальних веб-камер на екрани співрозмовників під час конференції дуже просто вивести слайди презентації. Сьогодні це актуально як з точки зору професійної, так і в розрізі будь-якої можливої освітньої діяльності.
 • заміна зображення кольором. якщо з будь-яких міркувань немає бажання демонструвати своє обличчя під час онлайн-конференції, але можливість відключення трансляції відео в конкретному додатку або інтернет-сервісі не передбачена, це можна зробити через віртуальну веб-камеру.
 • корекція кольору, накладення ефектів. ще одна важлива функція віртуальних веб-камер, яка дасть можливість розібратися з яскравістю і контрастом, балансом білого, кольоровістю, і іншими параметрами зображення. Це допоможе зробити картинку більш реалістичною.
 • накладення масок на обличчя користувача. це дозволить урізноманітнити спілкування, внести в нього нові фарби, а також розвеселити учасників відеодіалогу.

Всі сценарії використання, описані вище, – далеко не повний перелік можливостей, які доступні для віртуальних веб-камер. Втім, потрібно розуміти, що список фішок може відрізнятися, в залежності від конкретного додатка, яке було вибрано.

💡 лайфхак: якщо комп’ютеру вистачає продуктивності, можна також об’єднувати можливості декількох віртуальних веб-камер. У стандарті базовим джерелом картинки для них виступає вбудована або підключена фізична веб-камера, але ніхто не заважає вибрати іншу віртуальну.

◉ splitcam

 • сумісність: windows, mac;
 • вартість: безкоштовно.

Повністю безкоштовна віртуальна веб-камера, яка володіє базовим функціональним набором. За допомогою неї в свою трансляцію можна додати вікно браузера, потік з ip-камери, зображення або відеоролик, текстовий запис і поточний час. Є також можливість розшарити екран свого комп’ютера. Звичайно, можна також додати глобальні ефекти і відкоригувати картинку за кольорами. Не вистачає тільки використання зображення з камери свого мобільного пристрою, але для цього, за великим рахунком, можна використовувати інший спеціалізований софт.

 • сумісність: windows, mac;
 • вартість: безкоштовно з урізаним набором можливостей, від 29 доларів за повну версію.

Одна з найбільш функціональних віртуальних веб-камер серед усіх, які сьогодні вдалося знайти в мережі. Вона, в тому числі, підтримує використання потужностей мобільного пристрою для трансляції більш якісного зображення. У функціональний набір програми також входить гнучка робота з шарами, використання віртуального фону. Можна навіть активувати режим вільного малювання і створити окремий шар з будь-якими позначками поверх трансляції, що допоможе відзначити необхідні пункти під час презентації або просто зобразити щось потрібне в будь-яких інших цілях.

🖥 manycam на .

◉ altercam

 • сумісність: windows;
 • вартість: безкоштовно з урізаним набором можливостей, 990 рублів за повну версію.

Досить проста віртуальна веб-камера з далеко не самим великим набором можливостей. У їх число, наприклад, входить додавання в трансляцію рамок і ефектів, а також заміна фону, якщо зйомка проходить з хромакеем на задньому плані. Можна також додати зображення і відеозаписи.

.

 • сумісність: windows, mac;
 • вартість: безкоштовно.

Єдине завдання цієї віртуальної веб-камери-накладати маски на обличчя користувача. Виходить дуже весело.