Що зробити, щоб троянда не загинула після покупки і цвіла? Ази догляду за трояндою.


Помилково вважати, що троянду неможливо виростити в домашніх умовах. Це дууже вдячна квітка! Вона буде пускати нові пагони крутіше, ніж інші рослини! Вона буде цвісти влітку як ненормальна і радувати вас своїми бутончиками! У знайомих буде падати щелепу на підлогу, вони будуть вигукувати «ЯК вона у тебе вижила після покупки?!» Основна помилка тих, хто придбав троянду, і в яких вона ЗАГИНУЛА. Відповідь проста — неправильна адаптація. Просто потрібно придбати певні препарати і окропити ними і ще дещо, тоді роза ВИЖИВЕ в 98 % випадків….але про все по порядку). Рекомендую купити троянди ціна доступна кожному

Отже, ви зібралися придбати троянду. Як вибрати кущ? Які сорти у кімнатної троянди бувають?

Купувати троянду краще навесні! Навіть не намагайтеся купувати взимку і восени — не виживе в 70 % у новачка, гроші на вітер.
Перше Золоте правило. Беріть рослина, яке виглядає міцним і здоровим. НЕ брати: з жовтими листям, з мошками, з сухими листям, з зеленим нальотом на землі! Це важливо. Перегляньте, чи немає мошок на внутрішній стороні листів. Зазвичай тільки що завезені в магазин троянди абсолютно здорові.

Друге золоте правило. ви вибрали колір трояндочки. І тут перед вами є вибір: взяти кущ, де зацвіло вже купа бутонів або кущ, у якого багато бутонів, які ще не розкрилися: — беріть другий кущ! Тому що у такого куща багато сил. А інша роза вже пустила сили на розкриття бутонів. Логічно? Все зрозуміло? Йдемо далі =)

Ви вибрали троянду і вже зібралися піти з магазину? Але-але-але, не так швидко. Ррразворачиваемся і йдемо у відділ препаратів для кімнатних рослин.

Тепер, поки читаємо цю статтю, беремо аркуш, ручку і записуємо те, що купите з препаратів. (Не замінюйте препарати аналогічними! Написано епін ,значить, тільки шукаєте епін. Як правило, знайти дані препарати не складно. Вони є в ашані, в леруа мерлен, в кастораме.)

1) Епін це біостимулятор. Він допоможе розочке адаптуватися і вона не загине. Дуже гарний сильний засіб. Детальніше про нього напишу нижче.

2) Фітоверм (або клещевит). Троянду дуже любить такий гад, як павутинний кліщ. На розі навесні-влітку може з’явитися павутинка, будуть жучки дуже дрібні, різко почнуть жовтіти опадати все листя, троянда гине. Так от, щоб цього не було, досить проводити дуууже просту процедуру: кропити раз на тиждень розчином цього самого фитоверма. І проблеми немає. Абсолютно.

3) добриво для троянд і хризантем «бона форте» (це найкраще добриво для троянд. Тільки не купуйте сад чудес. Дуже погане. Я перепробувала багато добрива, але бона форте найкраще) .

4) горщик для троянди з дірками внизу (пересаджувати будете вдома в той же день обов’язково) горщик купите більше, ніж той, в якому продається троянда. На 3 пальці по ширині більше має бути.

5) тепер земля: купіть «грунт для троянд». Це важливо. Будь-якої фірми. Інша земля не годиться.

6) і останнє з обов’язкових — дренаж. Це коричневі камінчики, які кладуться на дно горщика, щоб вода не затримувалася і коріння не гнилі.
ВСІ!

З додаткових препаратів можете взяти будь-який засіб («топаз» наприклад) від борошнистої роси (це хвороба троянди, коли підвищена вологість спостерігається в повітрі і листочки покриваються білим нальотом)

і ще корневін можете взяти (це біостимулятор для коренів) Використовується, якщо троянду по уцінці доводиться рятувати, і для укореннения живців троянд) ну це коли ви вже захворіли трояндами =) вони вміють чарувати.

Всіх цих препаратів вам вистачить дуууже надовго (у мене 3-й рік вже))) Та ви їх можете використовувати для інших рослин.

Отже, перевірте: епін, фітоверм (клещевит), добриво бона форте «для троянд і хризантем», горщик, грунт для троянд, дренаж, можна ще від борошнистої роси і будь корневін.

Ви купили все необхідне. Принесли троянду (акуратно) додому. Що з нею робити далі?

Тепер все робите чітко по інструкції: треба пересадити троянду. В цей же день.

1) Перевірте, чи є дірки внизу горщика. Якщо їх немає, зробіть самі ножицями. Насипте дренаж в новий горщик. Десь 2 див. Потім насипте на дренаж грунт для троянд небагато.

2) потрібно витягнути земляний ком, для цього натисніть по боках горщика, в якому троянда. Нахиліть на 45 градусів горщик, кому з рослиною вийде сам)) . Обережніше з корінням — вони крихкі. Кому не розділяти на кущі. Взагалі нічого з ним не робіть.

3) Поставте кому з рослиною в новий горщик і засипте з боків новою землею. Там вже дивіться, якщо ком нижче, ніж горщик, трохи знизу грунту засинаєте і з боків. Наводимо красу, дивимося, щоб кущики були центром =)) Поливаємо гарненько.

це називається «пересадка методом перевалки».

4) тепер самий-самий-самий болісний момент. Потрібно обов’язково обрізати всі бутони. Як би не було шкода Пояснюю чому. Зміна «місця проживання» троянди сприймають дуже болісно. Якщо не зрізати бутони, вона всі сили пустить на їх розкриття, а нам потрібно, щоб вона пустила сили на адаптацію та розкриття коренів.

5) Розведіть епін по інструкції і гарненько окропіть. Це чудовий засіб для адаптації. Розчин , який розвели, можете залишити і не виливати. Стане у нагоді для інших рослин після покупки) нічого з ним з часом не станеться.

ВСІ! Це були найскладніші хвилини по догляду за трояндою)) Далі все буде простіше. Можу вас привітати з бойовим хрещенням. Роза виживе ! І дасть нові пагони через тиждень-два 100%. Можуть опадати листочки після пересадки і жовтіти, але це не страшно. Якщо пагони пустила — прижилася.

Тепер ви розумієте, чому троянди гинуть після покупки? Адаптація не правильна. Ні епіне, ні пересадки в правильний дренаж, бутони звичайно не обрізають — шкода. Як результат, троянда не витримує нової атмосфери, засихає і гине.

А тепер найприємніше і просте: як доглядати за розою: P. s. Роза росте дуже швидко. не встигнете озирнутися, як наростить багато-багато пагонів і дасть бутони в ідеалі через місяць.

1) Ні в якому разі не удобрюйте растюху в перші 2 тижні після покупки.

Потім, удобрюйте раз в тиждень Бона Форте. Беріть дозу препарату трошки менше, ніж написано в інструкції кількість води — препарат сильний. 1 тиждень поливаєте троянду добривом, 2 тиждень опрыскиваете (див. інструкцію) листя добривом. І так чергуєте.

2) Полив у міру висихання грунту. Я поливаю сильно раз в 3-4 дня. Поковыряйте акуратно грунт на 1-2 см. Якщо навіть волога — не поливайте. Троянди не виносять ні переливу, ні пересушування.

3) обприскуйте диво кожен день — вона це обожнює! Не виносить сухого повітря. Якщо стоїть на підвіконні поруч з батареєю, поставте банку з водою поруч. Цією водою потім же троянду і поливайте.

4) любить світло, тому найкраще для неї місце — це підвіконня. Але не любить прямі сонячні промені.

5) не забувайте про фітоверм раз в тиждень!

Любить душ гарячої ( щоб рука терпіла) водою =))

6) влаштовуйте зимівлю, щоб відпочила.. якщо немає можливості, не удобрюйте взимку.

Вона дуже вдячна..Скільки ви вкладете в неї, так вона вам і віддасть.

До речі! Якщо їдете на тиждень кудись, полийте і горщик (без піддону) поставте в таз з водою. Троянда буде пити воду через коріння. Буде трохи жовтого листя, але це не страшно.

Начебто все!))

Через місяць-півтора дасть нові бутончики)) Влітку почнеться бум цвітіння)) Готуйте фотоапарати! Буде радувати вас роками! А потім ви захворієте цією квіткою, як захворіла я…адже тепер ви будете знати, що робити після покупки і догляд..вам захочеться інший колір троянди, а потім ще інший..а потім інший сорт…