Штучний інтелект приходить на допомогу фотографу

314

Штучний інтелект поступово стає обов’язковим атрибутом розвитку і творення. Задіяний він і в такий відчайдушно креативної області, як фотографія.

На щастя для самих фотографів, вони поки що можуть зітхнути вільно. Сьогоднішній AI так само далекий від мистецтва, як найдорожча кавоварка — від вмілого бариста. Однак штучного інтелекту виходить непоганий помічник, готовий взяти на себе саму нудну роботу.

Scene Stitch

Компанія Adobe представила нове програмне забезпечення для обробки фотографій, задіяла AI для підбору знімка, відповідного за заздалегідь заданими параметрами. Припустимо, у вас є непоганий кадр.

Він влаштовує вас по ракурсі та освітлення, але на передньому плані симпатичного пейзажу стирчить, як іржавий цвях, старе, напіврозвалену будівлю.

До появи нового набору редакційних інструментів вам довелося б зайнятися пошуком підходящих по фактурі і відтінку кольору місць на фото, щоб потім «клонувати» їх і таким чином прибрати дратівливі руїни.

Тобто використовувати спосіб, який отримав назву Content Aware Fill. Однак Adobe впевнена, що новий варіант «очищення» впорається із завданням набагато краще і швидше.

Справа в тому, що софт використовує величезну базу стічних знімків, яку в миті ока фільтрує у пошуках кадру, частина з якого можна використовувати для монтажу.

Іншими словами, на відміну від Content Aware Fill, що оперує даними тільки однієї фотографії, Scene Stitch має доступ до сотень і тисяч фото, які може буквально розібрати на пікселі за бажанням користувача. Результат вражає. Софт пропонує кілька десятків автоматично згенерованих нових варіантів знімка. Якщо вони не підійшли, то завжди є можливість провести обробку фотографії вручну.

 

Adobe позначила тенденцію розвитку свого софта. Наступна версія Scene Stitch повинна не тільки розбиратися в композиції, але також і в змісті знімка. І тут, звичайно, експерти злегка напружилися. А як же захист приватного життя, як недоторканність особистих файлів? Але в Adobe вважають, що нічого страшного не трапиться. Адже у компанії немає бази даних користувачів для проведення їх ідентифікації.

А крім того, AI за допомогою так званого семантичного орієнтування буде встановлювати лише типи об’єктів, не конкретизуючи. Іншими словами, штучний інтелект займеться підбором варіантів, підшукуючи фото, на яких зображення не тільки максимально близько композиційно, але також містить схожі об’єкти зйомки.

Project Cloak

Для любителів редагувати відео в Adobe є симпатичний клон Content Aware Fill, який отримав назву Project Cloak. Програма надає користувачам можливість ізолювати фрагмент зображення та працювати з ним. Невдалий відсвіт ліхтаря, сміттєвий пакет або будь-яка інша непотрібна деталь видаляється одним натисненням кнопки. Звичайно, схожі функції є у вже існуючих видеоредакторах. Проте видалення частини зображення вимагає скрупульозної роботи і величезного терпіння від користувача, перебирає кадр за кадром. І тільки Cloak чистить відео з чарівною точністю, яку забезпечує, як ви, напевно, вже здогадалися, штучний інтелект.