Ssd з інтерфейсом pcie 5.0 від виробника kioxia показав на презентації швидкість 14000 мбіт / с

18

Kioxia нещодавно провела презентацію в китаї під назвою flash – summit market (cfms), де компанія представила наступне покоління ssd на pcie 5.0. Прототип, ймовірно, буде походити з однієї з лінійок продуктів kioxia для центрів обробки даних, однак немає нічого дивного в тому, що споживчі ssd pcie 5.0 будуть пропонувати аналогічний рівень продуктивності.

Pcie 5.0-це довгоочікуване оновлення стандарту pcie, оскільки він пропонує вдвічі більшу пропускну здатність в порівнянні з поточним інтерфейсом pcie 4.0. У той час як pcie 4.0 забезпечує швидкість передачі даних до 16 гбіт/с на канал, pcie 5.0 подвоює це число до 32 гбіт/с.додаткова пропускна здатність відкриє новий світ продуктивності для пристроїв на базі pcie, особливо твердотільних накопичувачів.

Твердотільний накопичувач pcie 5.0 від kioxia буде забезпечувати швидкість послідовного читання і запису до 14000 мбіт/с і 7000 мб/с відповідно. Для порівняння: нинішній накопичувач cm6 pcie 4.0 від виробника забезпечує швидкість читання і запису до 4200 мбіт/с.оновлення pcie 5.0 показує колосальне збільшення швидкості послідовного читання на 103% і запису на 67%.

Частина діаграми не видно на фото, але ssd з інтерфейсом pcie 5.0 показує випадкове збільшення продуктивності від 50% до 79%. Час відгуку також значно покращився. Kioxia оцінює скорочення затримки читання до 77% і зменшення затримки запису на 50%.

Оскільки накопичувач pcie 5.0 призначений для центрів обробки даних, він буде поставлятися як у форм-факторах edsff e3, так і в 2,5-дюймовому u. 2. Kioxia планує інтегрувати восьмиканальний контролер для приводів центру обробки даних і 16-канальний контролер для більш вимогливих корпоративних моделей. Очевидно, ємність і витривалість не будуть проблемою. Компанія планує запропонувати твердотільні накопичувачі pcie 5.0 ємністю від 1,6 тб до 30 тб з рейтингом витривалості від 1 до 3 dwpd (операцій запису на диск в день).

Kioxia випустить твердотільний накопичувач pcie 5.0 в четвертому кварталі цього року. Компанія очікує, що виробники серверів витратять від п’яти до шести місяців на перевірку та сертифікацію дисків для своїх продуктів. Як і у випадку з будь-якою передовою технологією, визнання ринком буде прогресивним.