Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

144

Сьогодні ми розглянемо крафты в популярній браузерної грі Starve.io, також випущеної для мобільних пристроїв, і ознайомимося з її особливостями.

Зміст:

Що це за гра?

В останні роки багато комп’ютерні ігри випускаються з підтримкою мультиплеера або зовсім позиціонуються як мережеві (онлайн).

Значною популярністю користуються цифрові розваги жанру survival, де геймеру необхідно вижити у середовищі дикої природи, маючи при собі мінімальний запас необхідних для цього речей.

В процесі гри будуть зустрічатися корисні речі, притулку, їжа, ресурси і недруги в особі звірів та інших людей. Єдина завдання гравця – вижити.

Вижити за всяку ціну: шукати і здобувати їжу, битися з тваринами і вбивати їх або обходити стороною і тікати, грабувати товаришів по нещастю або об’єднуватися з ними і т. д.

Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

Рис. 1 – У кожного своя пісочниця

Starve.io – барвиста двомірна браузерна іграшка, де головним героєм є двурукое і двуглазое одноколірне волохата істота. Живе герой десь посеред півночі Канади або на занедбаних снігових просторах Сибіру. Навколишнє середовище небезпечна не тільки низькою температурою і хуртовиною. Тут повним-повнісінько кровожерливих монстрів і не дуже доброзичливих гравців, кожен з яких намагається вбити вашого аватара і заволодіти частиною його ресурсів.

Читайте також:

Швидкість оперативної пам’яті впливає на ігри і роботу в програмах?

Кращі старі ігри на ПК — ТОП-15

Кращі ігри на Android 2017: ТОП-8 найкращих

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів

Список кращих РПГ – ТОП кращих рольових ігор на PC

Створення предметів в основі геймплея

Чим так приваблюють гравців подібні розваги, так це можливістю відкривати і створювати щось нове – крафтить. Крафты в цій грі – основа виживання.

Вже в перші хвилини доведеться зрубати кілька дерев і змайструвати з них примітивну, але корисну штуку – кирку.

Нехай і вона проживе недовго, але захиститися від ворога і здобути каменю з деревом для розпалювання багаття і створення більш просунутого інструменту цілком згодиться.

Коли персонаж буде знаходитися біля джерела будь-якого ресурсу, він буде збиратися автоматично.

Для отримання деяких з них доведеться скористатися додатковими інструментами – киркою. З набору відповідних ресурсів створюються нові допоміжні інструменти.

Знаючи комбінацію і маючи достатньо сировини, за допомогою верстата і навіть без підручних засобів створюються нові предмети. Про комбінаціях і кількості потрібних витратних матеріалів поговоримо в останньому розділі.

Як виживати

Залишатися живим – значить підтримувати смужки барів у прийнятному для нормального функціонування забавного істоти стані. Таких смужок у грі п’ять.

Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

Рис. 2 – Ігровий процес

 • Життя, здоров’я – зменшується під час переохолодження, отримання поранень, при знаходженні дуже близько до багаття. Відновлюється автоматично, якщо рівень здоров’я і холоду перевищує 50%. Для прискорення процесу регенерації існують бинти, але в разі замерзання вони марні.
 • Харчування – повільно зменшується з плином часу. Поповнюється за рахунок споживання м’яса убитих тварин і зростаючих тут ягід.
 • Холод – також постійно знижується, особливо якщо не проявляти фізичної активності або ходити без шапки. Вночі, якщо знаходитися далеко від печі або багаття, персонаж швидко замерзне.
 • Вода – навіть в 40-градусний мороз легко отримати зневоднення – активний біг і битви швидко відбирають вологу. Щоб уникнути зневоднення потрібно мати з собою пляшку води.
 • Кисень – коли не плаваєш, з баром все в порядку, а без водолазного костюма і маски спускатися під лід не рекомендується – швидко життя може обірватися.

Противники і одержувані з них ресурси

Серед тих, хто буде атакувати геймера, стане джерелом м’яса, хутра і шкур, значаться такі представники тваринного світу:

 • вовк – самий зустрічається з мобів, відстане від героя в разі своєї або його смерті, після вбивства дає м’ясо і вовчий хутро, використовуваний для одержання сумок та одягу;
 • кролик – джерело хутра і м’яса, але вбити його без списа не так-то просто;
 • павук – може паралізувати протагоніста на пару секунд, дає нитки для створення рятівних бинтів, не їстівний;
 • зимова лисиця – вкрай агресивний звір, з якого витягується шерсть з м’ясом;
 • білий ведмідь і песець – після перемоги над ними отримаєте хороший запас їжі і шкір для крафта шапок і шарфів;
 • дракон – його краще не зустрічати, але серце вбитого дракона разом з каменем воскресіння поверне істота до життя.

Мистецтво комбінування

У Starve.io одержувані шляхом комбінації сировини ресурси групуються за спільною ознакою в декілька категорій.

Деталі

Саме вони є сполучною ланкою, основою для отримання багатьох предметів в Starve.io.

Насіння – кожні три ягоди дадуть одиниці насіння для посадки біля багаття.

25 деревинок і 5 каміння для їх огорожі дадуть багаття, а якщо число каменів подвоїти і додати ще десяток полін, багаття прогорить всю ніч, буде зігрівати і тварин відлякувати.

Зі 150 деревинок, півсотні каменів і 15 злитків золота можемо спорудити піч, яка буде використовуватися в якості постійного вогню, якщо в полум’я вчасно підкидати дрова.

Для крафта насамперед потрібно спорудити верстат з 35 деревинок і 12 каменів. На ньому можна робити зброю, інструменти і багато інші речі.

З пари ниток, отриманих після вбивства павука, на верстаку робиться пов’язка, зупиняє кровотечу після поранення.

За допомогою верстата крафтится папір з 20 од. деревини, а 80 полін, 4 шкури вовка і стільки ж ниток дозволять обзавестися записної книгою.

Маючи 150 од. деревини, для створення команди з шести особин потрібно роздобути тотем. Він дасть масу переваг в битвах з ворогами.

Дерев’яна скриня з позолотою дозволить зберігати в ньому речі, а коли на нього повісити замок і зробити до останнього золотий ключ, ніхто не зможе відімкнути ваше добро.
Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

Рис. 3 – Дерев’яні вироби в грі

Інструменти і зброю

Для простоти сприйняття інформації вона буде наведена у вигляді таблиці. Для отримання необхідного предмета потрібно перебувати поруч з верстатом.

Назва зброїКамінь (од.)Дерево (од.)Алмаз (од.)Золото (од.)Аметист (од.)
Кам’яний меч3060
Золотий меч (потрібно кам’яний меч)608050
Алмазний меч (потрібен золотий меч)804060
Аметистовий меч (+алмазний меч)6010040
Кам’яне спис меч1040
Золоте спис (кам’яне спис)306030
Алмазне спис (+золоте спис)2004060
Аметистове спис (+алмазне спис)809040
Кірка – для крафта, ще більше ефективної кирки, яка буде довше жити і збирати більше матеріалів, необхідний інструмент класом нижче плюс відповідний ресурс для його модифікації. Молоти для руйнування стін виходять, як і кирки: беремо більш слабкий інструмент, ресурси для його модернізації і вирушаємо до верстата. Чим сильніше молот, тим швидше він проб’є стіну, за якої зберігаються ресурси недруга. Додавши кракенской шкіри і пляшку води з 20 аметистами, аметистовий молот трансформується в найсильнішому в грі.
Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

Рис. 4 – І це все зроблено з дерева та каменю і додаванням ниток або золота

Читайте також:

Кращі ігри на Айфон в 2017 року: ТОП-10

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

Online ігри – 10 найпопулярніших порталів

ТОП-10: Кращі ігри на Windows Phone

Стіни і двері

Для створення огорож потрібно зведення стін. Вони бувають наступних видів:

 • дерев’яна – 20х дерева;
 • кам’яна – модифікація попередньої стіни з зміцненням її 20 одиницями каменю;
 • золота – попередня стіна + 20 од. злата;
 • алмазна – зажадає готову золоту стіну з додаванням до неї 2 десятків алмазів;
 • аметистове – складається з алмазної і 20 аметистів.

Шиповані стіни зажадають додаткової кількості ресурсів, що лежать в їх основі (аметистове – аметистів) + трохи каменю для створення шипів.

На верстаті мастерятся і двері для власного житла: чим воно міцніше, тим більше часу і більш потужний інструмент знадобиться противнику для їх розкриття.

Одяг

Для її отримання комбінуються різні види шерсті і нитки павука. Чим краще одяг, тим повільніше охолоджується персонаж.

Найпримітивніші навушники робляться з п’яти кролячих хутра і чотирьох ниток. Для перетворення їх в пальто додаємо нитку і вовчу шерсть.

Маючи шапку з шарфом, герой протримається набагато довше, але для цього доведеться обзавестися 15 одиницями лисячій вовни і десятком синіх ниток. Останні, в свою чергу, — результат комбінування алмазу і звичайної нитки.

Для додавання слотів в інвентар шиємо рюкзак з десятка мотків ниток і п’яти вовчих шкур.

Стати менш помітним для оточуючих допоможе шапка дослідника – 3 папери + 4 нитки + 3 хутра кролика.

Кам’яний шолом підвищить захист від втрат, а його наступні модифікації з додаванням золота, аметистів і алмазів забезпечать безпрецедентну захист маленькому білому суті.
Starve.io: як виживати в грі набагато довше – поради + всі крафты предметів

Рис. 5 – Шолом замінює обладунки

Інші інструменти

За допомогою лопати підбираються лід, бруд і пісок, причому кожна наступна її модифікація прискорює процес.

Маючи дерев’яний горщик, можете посадити більше рослин (пшениця, ягоди) біля багаття. Ягоди вживають свіжими, а з зерен робиться борошно за допомогою млина.

Вона створюється з дерева, каменю і пари ниток на тому ж універсальному верстаті. Ягоди, борошно і вода за допомогою хлібної печі перетворюються на смачний і поживний кекс.

У печі або на багатті можна смажити рибу, і м’ясо.

Сподіваємося, після того, як розглянули крафты в Starve.io, гра вас зацікавила, і вже зараз качаєте її на свій смартфон або граєте в пісочницю через свій браузер.