Створено робот, який допомагає знаходити втрачені предмети

18

Массачусетський технологічний інститут (mit) розробив нового робота, який допомагає користувачам знаходити втрачені речі. Прототип називається rfusion, він являє собою роботизовану руку з камерою і радіочастотною антеною, прикріпленою до захватного механізму. Така конструкція дозволяє йому виявляти задані предмети, обробляючи сигнали від антени і камери.

Робот може використовувати візуальні дані для пошуку і вилучення предмета, навіть якщо він знаходиться поза увагою (наприклад, під іншими предметами). Розробники кріплять rfid-мітки до предметів, які посилають сигнал, відбитий антеною робота. Радіочастотні сигнали ідеально підходять для такого типу систем, оскільки вони проходять через більшість поверхонь. Робот починає пошук за допомогою антени, яка відображає сигнали від rfid-мітки. Далі він визначає місце розташування предмета і звужує зону пошуку за допомогою камери.

Не обійшлося тут і без машинного навчання, яке дозволяє масштабувати картинку для більш точного аналізу об’єкта. Робот може схопити предмет і перевірити, чи є він тим самим предметом, який розшукується.

Mit повністю інтегрував камеру, антену, роботизований маніпулятор і штучний інтелект, що дозволило rfusion працювати в будь-якому середовищі без спеціальної настройки. Найбільш ймовірні сценарії застосування робота вчені бачать у виконанні таких завдань, як сортування товарів на складах для комплектації замовлень. Але сам прототип ще не настільки хороший, щоб використовувати його вдома або в складських приміщеннях, хоча розробники заявляють, що rfusion успішно справляється з пошуком в 96% випадків.