Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7. 5 способів вирішення проблеми

362

У сьогоднішній статті будемо говорити про проблеми, коли Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7

Мабуть, немає такого користувача Windows, який ніколи не стикався з явищем, коли даний процес завантажує процесор ПК до критичної позначки в 100%.

Зміст:

Постараємося допомогти і наведемо кілька способів вирішення цієї проблеми.

Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7. 5 способів вирішення проблеми

Svchost вірус або системний процес?

Svchost.exe — процес, використовуваний для служб, які завантажуються з динамічних бібліотек (.DLL).

Ця операція використовується в сімействі MS Windows починаючи з Windows 2000 і закінчуючи самої останньої на сьогоднішній день версії Windows 10.

З метою зменшення витрат процесорного часу й оперативної пам’яті розробники вирішили використовувати єдиний процес для роботи декількох служб.

Про недоліки цього рішення ми поговоримо нижче.

Зверніть увагу! Розробники вірусів і троянів використовують ім’я даної операції для маскування своїх шкідливих додатків. Це легко пояснити тим, що процес за іменем svchost.exe запускає безліч бібліотек, відповідно, запустивши диспетчер завдань з метою виявити шкідливу програму, користувач побачить безліч процесів, що мають однакову назву — svchost.exe.

Оскільки при побіжному аналізі з’ясовується, що процес svchost.exe системний, тобто такий, який ініціалізований операційною системою і його завершення може вплинути на стабільність її роботи, багато переключаються на пошук вірусу в іншому місці.

Важливо! Слід пам’ятати, що системний процес svchost.exe ніколи не може бути запущений від імені користувача, а тільки лише від LOCAL або NETWORK SERVICE SYSTEM. Звертаємо вашу увагу і на те, що дана операція запускається тільки через механізм системних сервісів. Якщо процес svchost.exe ініціалізований з Run-розділу реєстру — ви маєте справу з вірусом.

Читайте також:

Процес system вантажить процесор: чому це відбувається і як виправити проблему

3 кращі програми для розгону процесора Intel

Як включити всі ядра на Windows 7: кращі способи

Способи вирішення проблеми з svchost.exe

Спосіб № 1. Перезавантажити комп’ютер. У деяких випадках перезавантаження комп’ютера може призвести до бажаного результату, тому ми і помістили цей спосіб вирішення проблеми з завантаженням процесора спочатку.

Спосіб № 2. Перевірка вірусної активності. Цю перевірку можна виконати самостійно або з допомогою антивірусу.

Самостійна перевірка виконується, як правило, швидше, але менш точна порівняно з перевіркою антивірусом.

Рекомендуємо спочатку виконати ручну перевірку комп’ютера, на предмет вірусної активності, а потім приступити до перевірки за допомогою антивірусу.

Рада! Ручна перевірка починається з того, що нам необхідно зайти в «Диспетчер завдань», зробити це можна комбінацією клавіш Ctrl + Alt + Del.

Переходимо у вкладку «Процеси».

Тут, для зручності сприйняття, можна виконати сортування процесів в залежності від навантаження на процесор (або споживану пам’ять), для цього необхідно у вікні Диспетчера завдань» кликнути заголовок з назвою «ЦП» (або «Пам’ять» відповідно).

В результаті вгорі стовпця найбільш ресурсомісткі процеси, в нашому випадку це — svchost.exe і хоча завантаження процесора мінімальне, пам’яті дана операція споживає майже 167 і 132 Мб.

Далі звертаємо увагу на те, від чийого імені запущена операція. Дана інформація міститься в колонці «Користувач».

У нашому випадку все в порядку — процес запущений від SYSTEM (система) та LOCAL і NETWORK SERVICE.

Якщо процес запущений від будь-якого іншого користувача перед вами з великою часткою ймовірності — вірус і на цьому етапі необхідно виконати перевірку комп’ютера антивірусом.

Для того, щоб розібратися, яка саме служба працює з тим чи іншим процесом svchost.exe необхідно клікнути на процесі правою кнопкою миші і вибрати пункт «Перейти до служб».

Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7. 5 способів вирішення проблеми

У цьому вікні ми можемо бачити більш детальну інформацію, про те які служби використовують виділений нами svchost.exe. Служби виділені синім підсвічуванням і мають однаковий ІД процесу.

Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7. 5 способів вирішення проблеми
Далі, поперемінно відключаючи ту чи іншу службу можна зрозуміти причину даної проблеми.

Найбільш поширеними службами, робота яких призводить до збільшення споживання системних ресурсів процесом svchost.exe є «Допоміжна служба IP» і «Служба автоматичного оновлення Windows».

Зазначені служби можна відключати і перевіряти результат, однак варто звернути увагу на той факт, що в результаті операційна система не буде в автоматичному режимі отримувати оновлення.

Дана проблема вирішується запуском оновлення в ручному режимі.

«Допоміжна служба IP» ця служба використовується для вузькоспеціалізованих завдань, забезпечуючи можливість тунелювання для 6 версії протоколу IP.

Для більшості користувачів її відключення абсолютно ніяк не вплине на роботу системи.

Перевірка вірусної активності за допомогою вже встановленого антивіруса в деяких випадках не дає необхідного результату. В деяких випадках вірус може інфікувати сам антивірус.

Для досягнення найкращих результатів сканування рекомендуємо завантажити безкоштовну версію антивіруса, який не вимагає установки (наприклад, DrWeb Cureit, Kaspersky Security Scan, Kaspersky Virus Removal Tool).

Скопіювати його на флешку і запустити на перевірку, попередньо виконавши завантаження в безпечному режимі.

Спосіб № 3. Виконайте перевірку наявності оновлень Windows і якщо такі є виконайте їх установку.

Спосіб № 4. Виконати відновлення системи з контрольної точки відновлення. Про те як це зробити, можна дізнатися з нашої попередньої статті.

Спосіб № 5. Видалити вміст папки Prefetch. Дана папка використовується для прискорення завантаження операційної системи (і запуску програм) шляхом збереження значень попередніх завантажень.

Як правило, каталог Prefetch це один з субкаталогов системного каталогу Windows.

svchost .exe вантажить систему! (100% рішення)

Svchost.exe вантажить процесор на ОС Windows 7. 5 способів вирішення проблеми