Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

395

Вибираючи телефон для літніх людей, варто орієнтуватися зовсім на інші характеристики, ніж при купівлі сучасного гаджета для роботи та ігор.

Адже батькам і, тим більше, дідусям і бабусям, далеко не завжди буває зручно користуватися величезними смартфонами або невеликими бюджетними мобілками з невеликим екраном і дрібним шрифтом.

Спеціально для задоволення попиту споживачів виробники випускають особливий різновид телефону, звану «бабушкофоном».

Вимоги до телефону

Для літнього родича спеціальний телефон, завдяки яким він завжди зможе бути на зв’язку з вами або іншими близькими людьми, є кращим варіантом у порівнянні з покупкою багатофункціонального пристрою з 4G, двома камерами і екраном з роздільною здатністю 4K.

Більшості пенсіонерів такі функції не надто потрібні, а основними вимогами до телефону є:

 • Великі кнопки з цифрами;
 • Великі цифри на екрані, які дадуть можливість для слабозорих не надягати окуляри.
  Іноді розміри написів на дисплеї вже збільшені, а в деяких випадках така функція просто передбачена в налаштуваннях (що дає можливість зменшити шрифт, якщо, наприклад, телефон використовує не літня людина, а дитина – адже вимоги до дитячих телефонами дуже схожі на параметри «бабушкофонов»);
Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Типовий «бабушкофон» з великими цифрами на кнопках

 • Зручний корпус, який буде легко триматися в руці і не вислизати;
 • Чіткий екран, бажано з матовим покриттям, щоб при попаданні сонячних променів на вулиці на ньому не було відблисків. Також варто врахувати, що зазвичай дисплеї «бабушкофонов» вибирають монохромними – по-перше, це робить зображення більш чітким, а, по-друге, кольори на екрані не дуже важливі для літньої людини;
 • Гучний звук, причому як виклику, так і при розмові. Це необхідно для літньої людини з погіршився через віку слухом, щоб завжди почути звонящую мобілку і вчасно підійти, не змушуючи близьких зайвий раз турбуватися про нього;
 • Наявність звукових сигналів, що попереджають про закінчення заряду батареї. Крім того, на такому телефоні повинна бути налаштування звуків натискання клавіш – це збільшить рівень зручності його використання для літнього власника;
 • Інтуїтивно зрозуміле меню. Природно, не може бути навіть мови про те, щоб якісь команди відображалися іноземною мовою;
 • Відсутність зайвих функцій, які випадково може вибрати користувач. В першу чергу, це необхідно для того, щоб не заплутати літньої людини.
  А, по-друге, завдяки відсутності зайвого функціоналу, властивого пристроїв 2017 року випуску (другої камери для «селфи» або «Скайпу», підключення до мережі, розширень для microSD-карт) «бабушкофон» буде коштувати дешевше. Адже, навіть якщо вам по кишені придбати близьким і більш дорогі моделі, деяких родичів може засмутити висока ціна такого подарунка.
 • Можливість підключення в якості гарнітури слухового апарату (функція не обов’язкова, але дуже корисна);
 • Кнопка SOS для виклику певного номера або відправлення SMS з вже налаштованим текстом. Вона стане в нагоді для літніх людей в разі різкого погіршення здоров’я, коли згадувати номери вже немає часу.
Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Кнопка SOS на телефоні

Крім всіх цих функцій, для телефону, який призначений літній людині, може бути важливим функція автоматичного блокування клавіатури або екрану.

Тому на деяких моделях для цього призначена окрема кнопка на корпусі.

Рада! А ще «бабушкофон» повинен працювати як можна довше, тому при його виборі варто орієнтуватися на моделі, заряду якої вистачить не менше ніж на 400 годин в звичайному режимі.

Настроювання телефону

Після того як телефон куплений, його слід налаштувати, так як майбутній власник може і не зуміти зробити це самостійно.

В першу чергу слід провести настройку яскравості екрану (якщо така функція є) і встановити великий розмір шрифту.

Далі вибирається оптимальна гучність дзвінка – така, щоб телефон було добре чути з іншої кімнати, але не настільки висока, щоб налякати людину, що знаходиться поруч із пристроєм.

Непоганим варіантом буде установка наростаючого звуку.

Важливим моментом є налаштування номерів для «швидкого виклику» (звідси і необхідність вибирати саме кнопковий телефон). Зазвичай найважливіші знаходяться на кнопках з «1» до «3».

Всім іншим клавіш можна призначити функцію виклику інших номерів, не таких важливих, але теж необхідних літній людині, і записати їх на папері.

Для того щоб все запам’ятати власнику може знадобитися якийсь час.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Одне з головних зручностей справжнього «бабушкофона» – великий шрифт для набору номерів

Тепер можна протестувати пристрій, наприклад, відправивши виклик на номер SOS.

І, нарешті, продемонструвати всі можливості вашій близькій людині, який повинен уміти самостійно користуватися телефоном.

Рейтинг кращих моделей

Знаючи, як вибрати мобільний телефон для літніх людей, можна знайти кілька непоганих моделей, призначених для використання людьми похилого віку.

Їх випускають кілька виробників, а основним форм-фактором є «моноблок».

№1. Philips Xenium E311

У даній моделі відсутній частину функцій, які є важливими для користувачів сучасних смартфонів. Однак тут є все, необхідне для дідусів і бабусь.

В першу чергу, це великі кнопки і яскравий контрастний дисплей.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Philips Xenium E311

 

Для зручності набору номерів пристрій має функцію озвучування натискання всіх клавіш. А ще власник Xenium E311 отримує можливість користуватися екранною лупою, збільшує зображення.

Важливим чинником для вибору саме цієї моделі є наявність тривожної кнопки SOS і радіоприймача, який здатний працювати без навушників.

Середня вартість – близько 4,5–5 тис. рублів.

Огляд Philips Xenium E311 – ідеальне рішення телефон для літніх людей

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№2. Fly Ezzy5

Досить популярний мобільний телефон, який продається вже не перший рік і незмінно обирається для покупки літнім родичам.

У ньому присутні і ліхтарик, кнопка SOS, і якісні динаміки, що дозволяють почути дзвінок і зручно розмовляти.

При цьому, щоправда, деякі користувачі скаржаться на не надто зручне меню, однак при необхідності користуватися Fly Ezzy5 тільки для дзвінків він є відмінним вибором.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Fly Ezzy5

Вартість пристрою – близько 2000 руб.

Fly Ezzy 5 Grey

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№3. ONEXT Care-Phone 4

Наступне місце у рейтингу – популярний пристрій, що володіє головними достоїнствами «бабушкофона»:

 • Великими кнопками і такими ж великими цифрами на екрані;
 • Зручний корпус, добре лежить в руці;
 • Привабливим дизайном, який теж може бути важливий і для пенсіонера;
Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

ONEXT Care-Phone 4

Варто звернути увагу і на наявність серед опцій слота для карти пам’яті, радіо, ліхтарика і кнопки SOS.

А серед помічені користувачами недоліків називаються незручності при написанні SMS та відсутність окремої кнопки для включення того ж ліхтаря.

Середня ціна на ринку — 1790 руб.

Огляд Onext Care-Phone 4

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№4. Texet TM-B116

У телефону TM-B116 переваг багато.

До них можна віднести і кольоровий екран з високою роздільною здатністю, і великі написи на кнопках, і тривалий ресурс батареї, що дозволяє користуватися телефоном для спілкування не менше тижня в режимі.

А ще досить важливою деталлю є комплектація телефону не тільки звичайним зарядним пристроєм, спеціальною підставкою для зарядки – вона стане в нагоді тим людям похилого користувачам, яким важко без окулярів вставити штекер у відповідний роз’єм.

При всіх цих достоїнствах (а недоліком можна назвати хіба що дуже дрібні літери, ускладнюють відправку повідомлень навіть людині з хорошим зором).

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Texet TM-B116

Ціна телефону — 1800-2000 руб.

Огляд телефону teXet TM B116

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№5. DEXP Larus S2

Телефон Larus S2 з великим екраном дозволяє набирати номери і читати повідомлення, не надягаючи окуляри.

При цьому пристрій може ще і фотографувати, і навіть знімати відео за допомогою 0,3-мегапіксельної камери – звичайно, такий дозвіл мінімально, але, швидше за все, буде достатнім для літнього власника.

Також телефон має слот для розширення пам’яті і можливість програвання музичних файлів.

Такий пристрій може стати в нагоді тим пенсіонерам, які хочуть отримати в своє розпорядження більш сучасні функції, ніж здатний запропонувати стандартний «бабушкофон».

Хоча за функціональність доводиться платити – акумулятора Larus S2 вистачає всього на 3-4 дні роботи.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

DEXP Larus S2

Ціна пристрою становить — 1800 руб.

Огляд – Телефону – DEXP Larus S3 (Гучний, Міцний, Незвичайний)

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№6. BB-mobile Comfort VOIIS

Вік і відсутність необхідності в більшості функцій сучасних гаджетів не обов’язково означають, що ваші близькі не хочуть користуватися зручним і привабливим на вигляд телефоном.

Наприклад, виконаним у форм-факторі «розкладачка».

Перевагою простою і зручною у використанні моделі BB-mobile VOIIS Comfort є голосний звук, великий екран і наявність можливості екстреного виклику (правда, не у вигляді окремої кнопки, а в меню).

Недоліки – порівняно невеликий час роботи і висока ціна.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

BB-mobile Comfort VOIIS

Ціна телефону — близько 4500-5000 руб.

Відеоогляд телефону bb mobile Comfort VOIIS

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

№7. TeXet TM-B450

Враховуючи сучасні вимоги, а також той факт, що далеко не всі пенсіонери не здатні використовувати сенсорний телефон, варто віддати належне і цього сегменту.

Наприклад, моделі TeXet TM-B450, яка, володіючи більшістю достоїнств смартфона, має ще і кнопку SOS, ліхтарик і зарядну док-станцію, користуватися якою зручніше, ніж звичайним пристроєм для зарядки.

Додатковою перевагою телефону можна назвати її невисоку ціну.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

TeXet TM-B450

Середня ціна пристрою — 3,5 тисяч руб.

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору

Телефон для літніх людей — Кращі поради з вибору