Tiktok викрили у запозиченні коду obs studio, що порушує ліцензію gpl

36

В нещодавно представленому додатку для стрімінг tiktok live studio виявлені запозичення коду вільного проекту obs studio (open broadcaster software) і ряду інших проектів з відкритим вихідним кодом без дотримання вимог ліцензії gpl, яка наказує поширювати похідні проекти на тих же умовах. Через деякий час після появи повідомлень про це сторінка для завантаження нової програми була видалена з сайту tiktok.

Джерело зображення: pixabay

Менеджер з розвитку бізнесу open broadcaster software бен торелл (ben torell) підтвердив, що учасники проекту знайшли «явні докази» порушень ліцензії. Він також зазначив, що obs не проти співпраці з tiktok, але за умови дотримання встановлених правил. Офіційні представники tiktok поки утримуються від коментарів з даного питання.

Нагадаємо, тестування програми tiktok live studios почалося кілька днів тому. Додаток являє собою інструмент для ведення прямих трансляцій з додаванням різних ефектів. Згідно з наявними даними, в даний час даний продукт тестується із залученням декількох тисяч користувачів на ринках декількох країн. Коли планується більш широкий запуск tiktok live studio, поки невідомо.

Що стосується obs studio, то додаток являє собою популярний інструмент для ведення прямих трансляцій. У минулому деякі компанії вже використовували код obs для створення власних стрімінгових додатків. Відповідно до ліцензії gpl, під якою випускається obs studio, що використовують код продукту розробники повинні зробити свій додаток загальнодоступним, поширюваним під тією ж ліцензією. Якщо розробник не дотримується умов ліцензії gpl, то obs в праві подати на нього до суду.