Топ популярних ide для програмування на с

10-29-2021

Писати код при бажанні можна і в текстовому редакторі-ніщо не заважає вам створити найпростіший сайт в «блокноті», зберігши файл з розширенням . Також хочемо вам порекомендувати ide для програмування на с++ тут https://itvdn.com/ru/blog/article/cplspls-top7. Однак якщо ви хочете зробити процес комфортніше і швидше, варто звернути увагу на інтегровані середовища розробки (integrated development environment, ide) або просунуті редактори. У цій добірці ми зібрали 10 популярних платформ, які пропонують зручні функції для веб-розробників.

Що таке ide і навіщо вона вам

Існує чимало функцій ide, які ви навряд чи зустрінете в більш простих інструментах, особливо якщо працюєте над створенням веб-додатки або досить складного сайту. Вам, швидше за все, знадобляться:

— компілятор: перетворює ваш код у виконуваний файл;

— інтерпретатор: запускає скрипти, які не потрібно компілювати;

– відладчик: дозволяє знаходити проблемні місця і помилки в коді;

— інструменти автоматизації: допомагають автоматизувати складання проекту і прискорити процес розробки.

В ide всі ці елементи зазвичай об’єднуються в єдину платформу.

Незважаючи на багато переваг ide, насправді вони потрібні не завжди. Якщо ви займаєтеся в основному розробкою веб-інтерфейсів, цілком можна обійтися і стандартним редактором коду. Також ide не варто використовувати для створення простих статичних сайтів, інакше ви можете почати стріляти з гармати по горобцях: більш складні інструменти швидше сповільнять процес, ніж зроблять його ефективніше.

На що звернути увагу при виборі середовища розробки

1. Підтримка потрібної вам операційної системи (ос). Особливу увагу цьому пункту варто приділити, якщо ви працюєте в команді. Найкраще віддавати перевагу кроссплатформенним рішенням.

2. Можливості спільної розробки. Це знову ж таки стосується команд, які збираються працювати з загальним репозиторієм. Багато платформ, які ми розглянемо нижче, інтегруються з git.

3. Підтримувані мови (програмування, зрозуміло). Тут не забувайте про довгострокову перспективу-раптом коли-небудь ви вирішите додати в проект можливості, реалізовані на якій-небудь іншій мові. Варто вибрати середовище, яке підтримує кілька мов програмування.

А ще веб-розробнику важливо вибрати хостинг з підтримкою потрібної мови. Наприклад, в reg.ru на більшості тарифів хостингу є підтримка php, perl і python, а також субд mysql. А ті, хто хоче отримати більше можливостей для кастомізації, можуть звернути увагу на хмарні сервери зі стабільними версіями ubuntu, centos, debian і шаблонами для веб-розробки.

4. Ціна питання. Є багато безкоштовних рішень з відкритим вихідним кодом. Однак, як зазвичай буває майже з усім подібним програмним забезпеченням, вартість залежить від кількості доступних функцій.

Щоб допомогти вам визначитися, ми зібрали 10 кращих ide і редакторів коду, які підтримують популярні мови для веб-розробки (html, css, javascript, php і python). Відразу обмовимося, що це не топ, а список (перший — не означає кращий, останній — не означає найгірший). Тому ви можете вибирати будь-який інструмент, виходячи зі своїх потреб і переваг.

Примітка: всі зазначені ціни актуальні на момент написання матеріалу.

1. Visual studio + visual studio code

Ide від microsoft, visual studio, доступна тільки для операційних систем windows і macos. Підтримує python, php, javascript, html, css і багато інших мов.

Visual studio має всі переваги ide, включаючи віддалене налагодження. Крім того, платформа містить:

– розумне доповнення коду intellisense, щоб прискорити процес написання програм;

— інструменти для спільної роботи: управління доступами і настроюються параметри редактора дозволять писати код в єдиному стилі;

— інтеграцію з git;

– просте розгортання завдяки вбудованій інтеграції з azure.

До недоліків visual studio можна віднести вартість: ціни на ліцензії professional, призначені для професійних команд розробників, починаються від 45 $ в місяць. Корпоративна ліцензія обійдеться в 1199 $ за перший рік, продовження — 799 $ в рік.

Є і хороші новини: для старту вам цілком підійде і безкоштовна community ліцензія — але врахуйте, що у неї є деякі обмеження.

Visual studio code

В якості більш простого рішення можете розглянути безкоштовний, але дуже потужний і популярний редактор visual studio code – він пропонує не так багато можливостей, як ide, зате дозволяє писати код більш ніж на 72 мовах і включає функції налагодження. Vs code підтримується не тільки на windows і macos, але і на linux.

У редакторі є розумне автодоповнення intellisense, вбудована інтеграція з git, а також величезна бібліотека розширень.

А ще розробники github збираються вбудувати vs code прямо в браузер за допомогою інструменту codespaces, щоб можна було вносити зміни в проект, не виходячи з github. Зараз codespaces знаходиться на етапі бета-тестування.

2. Intellij idea

Intellij idea-java-орієнтована платформа для розробки від jetbrains. Незважаючи на це, вона дозволяє працювати з усіма мовами, які ми згадували вище (html, css, javascript, php і python). З коробки вам будуть доступні інструменти для написання коду на html, css і javascript (у версії ultimate). Підтримку php і python можна додати за допомогою плагінів.

Intellij idea доступна для систем windows, macos і linux. Ключові функції:

– розумне автодоповнення, яке пропонує елементи коду виходячи з поточного контексту;

— вбудована налагодження;

— вбудована інтеграція з системами контролю версій;

– інтеграція з інструментами збірки, такими як apache maven, gradle і webpack.

Intellij idea поставляється в трьох цінових варіантах. Community-версія доступна безкоштовно, однак вона не включає себе підтримку javascript і роботу з інструментами базами даних, що може бути критично для веб-розробки. Вартість індивідуальної ліцензії intellij idea ultimate – 149 $ в рік, для організацій же ціна складе 499 $ на користувача в рік. Також можна спробувати версію ultimate безкоштовно протягом 90 днів.

3. Pycharm

Якщо ви займаєтеся розробкою на python, то придивіться до pycharm-ще однієї ide від jetbrains. Як і intellij, вона підтримується всіма трьома основними операційними системами. Professional-ліцензія включає підтримку html, javascript і css. Крім того, ви завжди можете розширити функціонал за допомогою плагінів.

З pycharm вам будуть доступні:

– автодоповнення коду і автоматичний пошук помилок;

— інтелектуальна навігація по проекту;

– вбудовані відладчик, профілювальник python і термінал;

— інтеграція з популярними системами контролю версій, а також з jupyter notebook, anaconda та іншими бібліотеками.

Як і intellij idea, pycharm має community-версію з відкритим вихідним кодом, але з обмеженими функціями-в ній відсутні багато інструментів для веб-розробки, немає профілювальника python і підтримки баз даних.

Professional ліцензія коштує 89 $ за рік для приватних осіб і 199 $ в рік для організацій (за одного користувача).

4. Phpstorm

Якщо вам більше до душі php, то зверніть увагу на phpstorm від jetbrains. Ця ide має багато спільного з intellij idea і pycharm. Ви можете використовувати її на windows, macos і linux, і вона підтримує розробку на javascript, css і html.

Крім того, phpstorm рекомендується jetbrains для роботи з популярними cms: наприклад wordpress, drupal, joomla та іншими.

Функціональність включає в себе:

– автодоповнення коду і рефакторинг;

— ефективні функції навігації;

— вбудована інтеграція з системами контролю версій, інструменти командного рядка, управління базами даних sql;

– візуальний відладчик і функція live edit, що дозволяє відразу подивитися, як будуть виглядати зміни в браузері.

Що стосується цін, то phpstorm, на відміну від інших продуктів jetbrains, не пропонує безкоштовну ліцензію. Вартість починається від 89 $ в рік для індивідуального використання і 199 $ для організацій. Також доступна 30-денна пробна версія.

5. Webstorm

Для розробників на javascript jetbrains пропонує платформу webstorm. Вона підтримує популярні фреймворки для фронтенда (angular, react, vue.js) і бекенда (node.js, meteor). Серед переваг ide можна виділити:

– розумне автодоповнення коду;

— вбудований відладчик;

— інструменти для тестування karma, mocha, protractor і jest;

– інтеграція з популярними системами контролю версій.

Webstorm не маєБезкоштовної ліцензії, ціна для індивідуального використання-59 $ в рік, для компаній-129 $ в рік на користувача.

6. Komodo ide

Komodo ide від activestate позиціонує себе як “одна ide для всіх мов”. І це дійсно так: платформа підтримує javascript, html, css, python, php і безліч інших мов програмування.

Ключові особливості comodo ide:

– інтелектуальне підсвічування синтаксису і автодоповнення коду;