У листопаді частка електромобілів на первинному ринку норвегії досягла 73,8 %

48

На початку осені електромобілі вже досягали частки в 80 % на первинному авторинку норвегії, і тоді з’явилося припущення, що при збереженні темпів електрифікації країна вже до квітня 2022 року зможе відмовитися від продажів нових машин з двс. Листопадова статистика демонструє деяке погіршення динаміки, але свої 73,8% місцевого ринку електромобілі все ж зайняли.

Джерело зображення: 3dnews

Нагадаємо, що офіційно поставлена мета згадує 2025 рік як рубіж повної відмови від продажів нових автомобілів з ненульовим вуглецевим викидом на ринку норвегії, але поки країна рухається в цьому напрямку з випередженням графіка. Китайські виробники електромобілів починають свою експансію на ринок європи саме з норвегії.

За інформацією electrek, в поєднанні з гібридами частка машин з тяговими електродвигунами на ринку норвегії в листопаді досягла 94,9 %, а ось обсяги продажів автомобілів з двс вимірювалися кількома сотнями штук проти 3288 гібридів і 11 274 «чистокровних» електромобілів. Tesla model y залишалася лідером, однойменних кросоверів було продано 1013 штук, на другому місці опинився електромобіль tesla model 3 з 771 реалізованим екземпляром. Наступає на п’яти американському конкуренту німецький концерн volkswagen, чия новинка в особі id.4 знайшла в норвегії 725 власників за підсумками листопада. Споріднена audi q4 e-tron розійшлася тиражем в 661 екземпляр, а довгожитель nissan leaf актуального покоління відстав від неї лише на шість одиниць.

До речі, якщо розглядати весь період з початку поточного року, то електромобілі на ринку норвегії поки займають всього 64,2 %. Це на 12 процентних пунктів вище, ніж в аналогічному періоді 2020 року, але все ще дуже далеко від ста відсотків. Місцева влада сприяє розвитку зарядної інфраструктури, а головні стимули переходу на електромобілі носять фіскальний характер — податки підштовхують громадян відмовлятися від автомобілів з двз на користь електротранспорту.