У росії продали смартфонів з 5g більш ніж на 150 млрд рублів в цьому році — хоча в країні такого зв’язку майже немає

35

Хоча в росії загальнодоступні мережі 5g майже відсутні, в країні спостерігається стійкий попит на смартфони з підтримкою зв’язку відповідного покоління і він продовжує зростати. При цьому, за даними ритейлерів, середня ціна на такі апарати з початку року зросла з 57,5 тис. До 83,3 тис. Рублів.

Джерело: nastya_gepp / pixabay. Com

Як повідомляє «комерсант» з посиланням на статистику мережі «м.відео-ельдорадо», з січня по вересень попит на смартфони з підтримкою мереж 5g виріс в 13 разів в штучному вираженні і в 19 разів — у грошовому, склавши 1,89 млн гаджетів і 150 млрд рублів відповідно. Схожа статистика є і у представників інших роздрібних мереж – в рази ростуть продажі 5g-смартфонів в штучному і грошовому вираженні, піднімається і їх ціна. Основними драйверами попиту є москва, санкт-петербург, казань, краснодар, новосибірськ, єкатеринбург, сочі, ростов-на-дону, іркутськ і тюмень — на них припадає 40% продажів.

За наявними даними, важливе значення в зростанні продажів 5g-смартфонів зіграли апарати apple – в серіях iphone 12 і iphone 13 немає моделей без підтримки 5g. Крім того, представники ритейлу повідомляють про загальне зростання попиту на 70% в штучному вираженні на флагманські смартфони (від всіх виробників) вартістю від 50 тис.руб. А такі апарати в основному мають підтримку зв’язку п’ятого покоління.

При цьому ритейлери стверджують, що наявність підтримки 5g не є визначальним фактором при виборі смартфона. Втім, власники в перспективі зможуть скористатися перевагами своїх моделей – якщо ті морально не застаріють до моменту появи нового зв’язку в країні. Очікується, що драйвером продажів новинки стануть тільки з розвитком масової 5g-інфраструктури в країні. Зараз технологія доступна тільки в невеликих тестових зонах деяких міст.

За даними експертів галузі, ціни на моделі з 5g в цілому ненабагато відрізняються від аналогічних моделей, здатних працювати тільки в мережах четвертого покоління і нижче. При цьому, хоча сенсу переплачувати за саму технологію в росії поки немає, зазвичай вона використовується в більш нових чіпсетах, які самі по собі привабливіше — новіше і досконаліше своїх попередників.