Ультрафіолетовий друк

8-26-2021

 

 

ДРУК НА МДФ, ДСП

Що таке уф друк і в чому вона краще?

Уф друк, і особливо широкоформатний, це досить новий напрямок на ринку, воно з’явилося буквально роки два-три тому, але вже міцно увійшло в нашу рекламну життя. Також хочемо вам порекомендувати ультрафіолетовий друк https://www.decorprint-uv.com.ua/ в компанії Decorprint у Львові.

Ця технологія дозволяє друкувати прямо на будь-якому рівному листовому матеріалі, наприклад, на пластику, будь-якому листовому пвх, дсп, металі, композитних матеріалах, дереві, склі, фанері та інших подібних матеріалах. Давайте розглянемо, чим уф-друк цікава для клієнта, які у неї переваги, в порівнянні з тією ж сольвентной печаткою.

Відразу скажемо, що за вартістю обидва методи виходять приблизно однаково-нова технологія не зменшує вартість, але має ряд вкрай важливих переваг:

Швидкість і якість нанесення, завдяки тому, що скорочується кількість операцій. При уф друку, наприклад, на пластику фарби наносяться безпосередньо на пластик і проміжні етапи, такі як друк на плівці, ламінація і накатка на пластик відсутні. А це, в першу чергу, означає, що ви отримаєте свої вироби швидше і уникнете небезпек відклеювання плівки і неякісної накатки, тому що їх просто немає при такому способі нанесення. Ці неприємні наслідки можуть виникнути не відразу, а в процесі експлуатації. Незважаючи на те, що рекламні фірми, в основному, використовують якісні європейські матеріали – плівки і пластики, іноді можливий заводський брак, невидимий оку, наприклад, товщина плівки або нерівномірність клейового шару. Звичайно, якщо у вас протягом гарантійного терміну плівка почне відклеюватися, то вам її замінять, але ці клопоти займають час і дуже нервують. А пряма уф-друк нікуди не дінеться, і плівка не відклеїться з причини її відсутності. Так що нова технологія, скорочуючи виробничий ланцюжок, скорочує час виконання замовлення і, також, зводить до мінімуму ризики браку і людського фактора.

Стійкість нанесеного зображення. При сольвентному або екосольвентному друку, майже завжди необхідно забезпечувати додатковий захист зображення. Ми повинні заламінувати плівку, тому що в процесі доставки, монтажу або експлуатації будь-яка випадково зроблена подряпина, може стати фатальною і зіпсувати весь зовнішній вигляд виробу. Широкоформатний уф друк позбавлений таких недоліків. Зображення набагато міцніше тримається на поверхні, його досить важко «сцарапать», особливо при друку на пластику або подібних м’яких матеріалах. Але і якщо надрукувати на композитному матеріалі мулі металі, то зображення і написи тримаються прекрасно, їх можна тільки спеціально «сошкрябати». Загалом, ризик випадкового пошкодження виробів набагато нижче і такого не відбувається, якщо випадково дряпнути або зачепити табличку.

Можливість друку білим кольором.

Так, наші верстати дозволяють наносити білий колір. Навіщо це потрібно? – це відкриває абсолютно нові можливості для дизайну виробів. Наприклад, ми виготовляємо велику кількість дощок для письма крейдою або білими фломастерами, ці дошки мають чорну або темно-зелену шорстку поверхню і на них просто ідеально виглядають білі написи. Це можуть бути меню, прайсборди або інші подібні вироби. Також, досить часто, для основи рекламно-інформаційних щитів або покажчиків переважно використовувати чорний пвх, щоб торець покажчика був чорним, і ось тоді білий колір просто необхідний, він потрібен для написів і зображень і як основа під інші кольори, щоб вони виглядали яскравіше. При сольвентного друку на плівці неможливо домогтися подібних ефектів, тому що зріз плівки завжди білий. Тобто на чорній табличці нанесена плівка буде видно, що зіпсує враження. Білий колір необхідний для друку на склі. Зазвичай зображення друкується на» задній ” поверхні скла і після запечатування всіх основних кольорів наноситься білий колір. Без нього зображення будуть виглядати як вітраж. Загалом, наявність цієї можливості при ультрафіолетовому друку істотно розширює спектр дизайнерських рішень, як в рекламі, так і в інтер’єрі, в порівнянні з іншими видами друку.

Розміри і можливість друку на будь-яких матеріалах.

Прямий друк ми можемо наносити практично на будь – яку рівну поверхню, в тому числі на меблі, двері шаф, дзеркала і навіть на великі листи дсп, лдсп, фанеру, метал, композит, оргскло, політкарбонат і т.п. Нанесення плівки з сольвентним друком на ці ж матеріали-досить копітка робота, важливо, щоб не утворювалися бульбашки. І все одно по краях, з часом, плівка може почати відклеюватися. До того ж, з часом, плівка має властивість всихати, трохи зменшуючись в розмірах і стаючи «дубової». Ця проблема не загрожує зображенням, нанесеним методом прямого уф-друку прямо на виріб. Тим більше, якщо розмір зображення великий, і надрукувати на плівці можна тільки з декількох смуг. Ну і звичайно, друк на незвичних матеріалах, які вже активно використовуються у візуальних комунікаціях, часто можлива тільки на на широкоформатних уф верстатах. Такими прикладами можуть бути вертикальні офісні жалюзі або стельова плитка звичайного офісного стелі армстронг. Можна отримати цікаві ефекти, друкуючи на глянцевих матеріалах. Якщо при цьому друк займає не повну поверхню, а подекуди залишається фон, тобто сам матеріал, наприклад, акрилове скло, то це виглядає дуже цікаво і притягує погляди. Розміри нашого обладнання дозволяють запечатувати листи розміром 2,5 х 6 метрів або рулонні матеріали шириною до 2,5 метрів.

Можливість чітко пропечатувати дрібні деталі.

Уф друк дозволяє надрукувати дуже маленькі, тонкі елементи. Це часто буває необхідно на інформаційних стендах, таблицях. При екосольвентного друку, якість друку теж дуже висока, але через те що, зображення доводиться ламінувати, дрібні деталі можуть мати невеликий муар, розмитість. Особливо це помітно на темних деталях і при матовій ламінації. При глянцевому цей ефект менше, але вона відблискує, що часто заважає ще більше, ніж муар. При уф друку ламінація не потрібна у зв’язку з цим проблема повністю відсутня.

Незмінність лінійних розмірів з часом. Наприклад, якщо накатати на матеріал плівку край в край, то з часом плівка трошки всяде з країв. Це, приблизно, 1 мм на метр за перший рік. При уф друку цього не відбудеться в зв’язку з відсутністю плівки, тому що зображення буде нанесено прямо на виріб.

3d ефект при друку. За рахунок того, що метод друку криючий, на уф верстаті можна отримати легкий 3d ефект. Для цього потрібно надрукувати зображення або його частина в кілька шарів. Наприклад, якщо так надрукувати деревину, то прожилки дерева буквально будуть об’ємними, і будуть відчуватися на дотик. Це справляє досить сильне враження.

Світ не стоїть на місці і постійно змінюється. Винаходяться нові методи друку, більш щадні, екологічні, барвисті. І метод уф друку – якраз саме такий крок вперед, що дає нам можливість швидкої, красивою і барвистою реклами.