Уроки Фотошоп. Тема 2. Виділення в Adobe Photoshop. Частина 1: Проста геометрія.

387

Adobe Photoshop – один з найбільш популярних пакетів для обробки растрової графіки. Незважаючи на високу ціну, програмою користуються до 80% професійних дизайнерів, фотографів, художників комп’ютерної графіки. Завдяки величезним функціональним можливостям і простоті використання Adobe Photoshop займає домінуюче становище на ринку графічних редакторів.

Про програму Adobe Photoshop.

Сьогодні є досить велика кількість альтернативних платформ. Вони заслуговують поваги. Але, на жаль, жоден продукт за багатством інструментарію поки не перевершив старий добрий Фотошоп.

Про даному курсі. Від автора.

В рамках даного циклу будуть публікуватися уроки, які дозволять вам вивчити Adobe Photoshop, починаючи з основ, закінчуючи нетривіальними техніками обробки зображень. Крім опису інструментів та алгоритму їх застосування, більшість уроків будуть забезпечуватися практичними рекомендаціями, що стосуються скоріше до області дизайну, а не простого користування програмою. Крім прикладів, тексти містять необхідну частину теорії. Вона викладається у максимально спрощеному вигляді. Головне – розуміння, а не кількість розумних слів.

В цьому полягає ключова відмінність наших уроків від більшості публікуються в мережі «туториалов», «самовчителів по фотошоп» і «алгоритмів».

Уроки будуть публікуватися за принципом «від простого до складного». Після накопичення достатньої кількості матеріалів за згодою власників ресурсу, проведемо розбивку на 3 розділу за рівнями складності.

Кожен урок розглядається на прикладі, максимально наближеному до практичних завдань. Ми розуміємо, що знайти цікаві для всіх завдання на кожну тему важко, але постараємося не підвести.

Тема 2. Виділення об’єктів.

Виділення об’єктів – одна з основних технік роботи з Adobe Photoshop. Це пов’язано з філософією програми. Результуюче зображення виходить шляхом накладання фрагментів один на одного з різними ефектами і параметрами.

Програма Adobe Photoshop має 5 основних наборів інструментів виділення. Вони згруповані за принципом обробки зображення і вибору точок, які потраплять у виділену область.

 • Перша група – виділення геометричних фігур. Тут все просто. Виділена область формується на основі поєднання одного або кількох фігур, знайомих з шкільного курсу геометрії.
 • Друга група – «вільне виділення» або виділення замовний області. Adobe Photoshop формує область виходячи з контуру намальованого нами
 • Третя – «автоматичне виділення за подобою». Це інструменти, що формують виділену область виходячи з подібності сусідніх пікселів на обрані нами в якості зразка.
 • Четверта – виділення за кольором. Цей інструмент – традиційний для Adobe Photoshop. Він був у першій версії і практично без змін перекочував в Adobe Photoshop CS6. Він також виділяє всі пікселі, схожі з обраним нами зразком. АЛЕ, на відміну від попередніх пунктів, не створює замкнуту область, а шукає точки по всьому зображенню. У тому числі напівпрозорі точки.
 • П’ята – виділення шляхів або контурів. Інструмент схожий на групу номер два. Відмінність в тому, що ми малюємо контур, який може стати основою виділення. А може і не стати – все залежить від нас. Крім того, накреслений контур – постійний. Він не зникає при виборі іншого інструменту або перехід між шарами і каналами.
 • Для зручності тема розбита на кілька уроків. Це дозволить детально розглянути кожен із способів.

  Трохи теорії

  Вся техніка обробки зображень в Photoshop базується на філософії шарів. В уроці підвищеної складності «Як відокремити напівпрозоре зображення від фону?» дано пояснення філософії шару. Процитуємо його:

  Будь-яка фотографія, картинка або колаж в фотошоп являють собою своєрідну стопку прозорих плівок. На кожній з них – частина малюнка. Для прикладу спробуйте скласти дві фотографії і подивитися через них на світ. Це і є шар Photoshop. Картинка, яку ми бачимо – результат накладення безлічі «плівок», званих шарами. З іншого боку, шар може бути і один (якщо ми зверху нічого не додавали).

  Урок виділення № 1. Виділення простих контурів в Adobe Photoshop

  В якості прикладу розглянемо фотографію коні.

  Для виділення правильних геометричних контурів необхідно вибрати відповідну піктограму на панелі інструментів.

  Натиснувши і утримуючи ліву клавішу миші відкриваємо випадаюче вікно і вибираємо базову форму.

  Инструменты выделения геометрических областей

  Користувачеві доступні 4 варіанти виділення:

  • Прямокутна область
  • Овальна область
  • Область (горизонтальний рядок)
  • Область (вертикальна рядок).

  Для виділення достатньо, утримуючи натиснутою ліву клавішу миші, позначити контур. Як тільки звільніть кнопку – виділення завершено.

  Якщо ви хочете виділити квадрат або коло, утримуйте клавішу Shift при окресленні області.

  Найчастіше, особливо у веб-дизайні, необхідно виділити ділянку фотографії заданого розміру або пропорцій. Виконати таку дію в Adobe Photoshop дуже просто. Досить скористатися додатковими параметрами меню.

  Контекстне меню властивостей інструменту

  Під основним меню зі звичними написами «Файл», «Правка» і т. д. знаходиться ще один рядок. І її вміст змінюється в залежності від вибраного інструменту. Мета даного блоку інтерфейсу – дати користувачеві зручний доступ до додаткових можливостей налаштування будь-якого з вибраних інструментів. В рамках даного уроку нас цікавить блок «Стиль» і меню властивостей інструмента «Виділення».

  Він відповідає за встановлення розмірів або пропорцій виділеного контуру.

  Випадаюче меню містить три варіанти.

  • «Звичайний» – виділення вільного контуру.
  • «Задані пропорції» – цей стиль встановлює співвідношення сторін виділення.
  • «Заданий розмір» встановлює точні розміри виділення.

  Рисунок 2: выбор установок пропорций выделенной области

  Увага!

  Adobe Photoshop під розміром зображення розуміється кількість пікселів – точок кольору, а не сантиметрів друкованого аркуша! При цьому фізичний розмір пікселя при друку та відображення на екрані може бути різним. Приклад: повітряна кулька з малюнком. Ми можемо надути його до досить великих розмірів. Але кількість фарби на гумі – постійно. При надмірному роздутті кульки малюнок здається неякісним. Аналогічно при розміщенні малої кількості пікселів на великий друкованої області в Adobe Photoshop.

  Що можна робити з виділеною областю?

  Виділіть область форми і розміру, які Вам необхідні.

  Adobe Photoshop дозволяє зробити з цією ділянкою зображення одну з трьох маніпуляцій.

 • Скопіювати або вирізати і вставити на новий шар.
 • Скопіювати або вирізати і вставити в інше зображення.
 • Створити новий файл з Вашого виділення.
 • Копіювання області

  • Для того, щоб скопіювати зображення, виберіть у меню «Правка» -> «Копіювати» або натисніть сполучення клавіш «CTRL+C».
  • Для того, щоб вирізати, виберіть пункт «Правка» -> «Вирізати» або натисніть сполучення клавіш CTRL+Х».
  • Для того, щоб вставити та виберіть пункт «Вставити» або «CTRL+V». Виділений ділянку буде вставлено на новий шар.

  Для копіювання на новий шар можна скористатися більш простим способом. А саме:

  • Наведіть вказівник миші на виділену зону і натисніть праву клавішу.
  • У випадаючому меню виберіть пункт «Копіювати на новий шар» або «Вирізати на новий шар».

  Рисунок 3: копирование на новый слой выделенной области

  Результат можна побачити, включивши палітру «Шари». Для цього виберіть в меню «Вікно» пункт «Шари» або натисніть клавішу F7.

  Рисунок 4: просмотр вставленного на новый слой фрагмента

  Малюнок 4: перегляд вставленого на новий шар фрагменту

  Створення нового файлу. Для того, щоб створити файл з виділеної області:

  • Скопіюйте або виріжте область.
  • Створіть новий файл. Для цього необхідно вибрати в меню «Файл» пункт «Створити» або натиснути комбінацію клавіш «CTRL+N».
  • У виниклому вікні виберіть налаштування розміру «Буфер обміну», задайте ім’я файлу, натисніть «ОК».
  • Відкриється вікно нового, порожнього файлу. Вставте скопійоване раніше зображення.
  • Збережіть файл.

  Рисунок 5: Создание нового файла и установка размеров

  Малюнок 5: Створення нового файлу та встановлення розмірів